Mgła w Klikuszowej. Kierowcy narzekają na brak linii na jezdni - podhale24.pl
Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Czarny Dunajec
Clouds
21°
Wiatr: 16.38 km/h Wilgotność: 57 %
Rain
22°
Wiatr: 12.204 km/h Wilgotność: 42 %
Clouds
21°
Wiatr: 19.188 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
22°
Wiatr: 7.74 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
20°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
28.10.2023, 13:49 | czytano: 4105

Mgła w Klikuszowej. Kierowcy narzekają na brak linii na jezdni

- W nocy, we mgle, kierowcy nie widzą drogi, bo na nowo położonej nawierzchni na drodze powiatowej w Klikuszowej nie ma namalowanych białych linii krawędziowych - poskarżyła się na sesji radna powiatowa Józefa Guziak. - Jazda w takich warunkach jest niebezpieczna, szczególnie na zakrętach od strony Sieniawy.

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Radna dodała, że Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu poinformował, iż oznaczenie poziome nowo wyremontowanej drogi w Klikuszowej zostanie wykonane wiosną 2024 roku. - Dlaczego - pytała radna - skoro w Pyzówce już kilka dni po remoncie drogi namalowano linie.

Do wniosku radnej przyłączył się również radny Bartłomiej Gracz.

Tomasz Moskalik, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, wyjaśnił, że termin wiosenny jest najbardziej realny, bo żeby rozpocząć malowanie linii muszą występować dodatnie temperatury, a nawierzchnia drogi musi być sucha. To, że w Pyzówce od razu wymalowano linie, wynikało też z tego, że inwestycja ta była finansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, który dopuszcza odtworzenie oznakowania poziomego na wyremontowanej drodze. Z kolei Fundusz Leśny, za pieniądze z którego remontowano drogę w Klikuszowej, nie finansuje malowania linii.

Dyrektor Moskalik zapewnił, że linie krawędziowe na jezdni w Klikuszowej zostaną wymalowane, ale wtedy, gdy pozwolą na to warunki. Jednocześnie przypomniał, że obowiązkowe malowanie linii krawędziowych dotyczy tylko autostrad i dróg krajowych. W dodatku, o czym muszą pamiętać mieszkańcy, linia krawędziowa oznacza zakaz wjazdu na pobocze.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Józefa Guziak13:39, 31 października 2023
Zawiść nie potrzebuje faktów ani prawdy, by podnieść głowę.

Skąd bierze się ludzka zawiść ?
Człowiek, który jest szczęśliwy, nie ma powodów, ani czasu
na ubliżanie innemu - cieszy się życiem.
A ten, który nie czuje się spełniony,
przelewa frustrację na drugą osobę, doczepiając swoje negatywy.
Człowiek ubliżający w rzeczywistości mówi sam o sobie,
dlatego nie warto przejmować się kimś, widzącym w nas same wady.,
to jego oblicze - nie nasze.

Józefa Guziak
Maryna20:03, 30 października 2023
Ale problem, bo mgła w Klikuszowej.Tworzenie przed wyborami sztucznych problemów, by pokazać jak to wielkie sprawy załatwia Pani radna.A może to taka wywołana mgła ,żeby zwrócić na swoją osobę uwagę.Idą wybory samorządowe wielkimi krokami.Czas zacząć kampanię wyborczą, bo zabraknie głosów? Chyba o to tu chodzi.
Do St15:04, 30 października 2023
Linia przerywana na całej długości. Ha ha! Ale wymyślił! Prawko kupione na jarmaku?
St06:56, 30 października 2023
Dyrektor Moskalik zakłada że musi być pomalowana ciągła linia, która oznacza zakaz wjazdu na pobocze o czym poucza mieszkańców ów dyrektor.
Zamiast pouczać powinien dopilnować pomalowania wszystkich dróg linią przerywaną i po problemie.
Ten człowiek z takim podejściem do mieszkańców powinien być zwolniony z pracy.
Obserwatorzy13:08, 29 października 2023
Ciekawa ta aktywność radnej dopiero teraz przed wyborami zastanawiamy się kiedy radna pracuje zawodowo za co również ma płacone a ona niczym pani poseł na wszystkich imprezach wszystkich zdjęciach czas chyba popracować zawodowo
Partyzant09:53, 29 października 2023
Niestety za dużo kierowców, za mało posiadaczy i ludzie nie radzą sobie bez namalowanej linii. To pokazuje poziom polskich kierowców, którzy są slusznie uważani za jednych z najgorszych w Europie.
Zynek ......też Bi.21:04, 28 października 2023
Renata masz rację trzeba odstać swoje żeby dojechać do masta.
Ja21:01, 28 października 2023
Zgadzam się z Renata. Prawdziwy problem to ciągle wyłączona sygnalizacja - sezon się skończył a światła nadal nie działają. Efekt: wymuszanie pierwszeństwa, żeby móc się włączyć do ruchu. Co jakis czas wykonuję ten manewr pod nosem policjantów siedzących w radiowozie przy skrzyżowaniu.
Renata19:31, 28 października 2023
Serio brak lini to problem??A ciagłe wyłanczanie sygnalizacji świetlnej,to nie mega problem?
Mieszkańcy musza borykać się z tym i często ryzykują kraksę, wyjeżdżając innym pod koła. Bi tylko na pirata da się włączyć do ruchu. Żaden kierowca jadący główną drogą sie nie zatrzyma ,mało tego czesto trąbią na nas. Dlaczego ten problem nie jest poruszany?? I czemu nikt nie reaguje??
Kierowca.17:58, 28 października 2023
Pani radna jest bezradna, czas na zmiany i tyle.
Zuzula15:57, 28 października 2023
Pani Józia się udziela,bo się boi że nie przejdzie w następnych wyborach jak Paluchowa.... Ha, ha, ha.... Do tej pory miała wszystko gdzie....
Siniawianka15:54, 28 października 2023
Gdyby tam były uczciwe pobocza to nie byłoby problemu. Zaraz przy jezdni w Klikuszowej są głebokie uskoki.
Mieszkaniec14:55, 28 października 2023
Zero mocy sprawczej Pani radna! I po co mgliste spojrzenie na temat ?brakujących pasów.Żadna nowość w Klikuszowej mgły w okresie jesiennym.;) Stara nawierzchnia też pasów nie miała,ale Pani radna tego wówczas nie nie widziała.Dobrze, że w Pyzówce
pomalowali pasy to dla Klikuszowej upomniała się a co dlaczego nie, w końcu o coś...;) dla Klikuszowej trzeba zawołać.asów, mgły w Klikuszowej
Justyna14:50, 28 października 2023
Pani radna się coś ostatnio bardzo uaktywniła, z jaką troska interesuje się mieszkańcami. Czyżby wybory się zbliżały....
kb14:36, 28 października 2023
Linia krawędziowa ciągła zabrania zatrzymywania pojazdu obok tej linii, zarówno na jezdni, jak i na poboczu.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas