Dolina Małej Łąki zamknięta. Nie kursują wozy do Morskiego Oka (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Nowy Targ
Snow
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
-1°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
03.11.2023, 11:53 | czytano: 1860

Dolina Małej Łąki zamknięta. Nie kursują wozy do Morskiego Oka (zdjęcia)

TPN odradza wyjścia w góry z powodu silnego wiatru. "W Tatrach panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki - wieje silny wiatr, który łamie gałęzie i drzewa oraz utrudnia poruszanie się, co stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Aktualnie odradzamy wszelkie wyjścia w góry" - informują w komunikacie pracownicy parku.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Szlak w Dolinie Małej Łąki został zamknięty ze względu na dużą ilość powalonych drzew i konarów. W Tatrach cały czas wieje silny wiatr, co uniemożliwia prowadzenia prac porządkowych. Szlak zostanie udostępniony dopiero po uprzątnięciu zwalonych drzew.

Z powodu silnego wiatru wstrzymany został także transport konny z Palenicy Białczańskiej na Włosienicę. "W dniu dzisiejszym nie kursują wozy konne do Morskiego Oka" - informuje Tatrzański Park Narodowy.

Pracownicy TPN radzą, aby wycieczki górskie przełożyć, na czas gdy będą panowały sprzyjające ku temu warunki. W dolnych, reglowych częściach Tatr trzeba się liczyć z zagrożeniem spadających gałęzi oraz drzew. W wyższych partiach gór zalega świeża warstwa śniegu. Silne podmuchy wiatru na graniach mogą wytrącić z równowagi, co może skutkować upadkiem z dużej wysokości.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
z tąd19:58, 5 listopada 2023
Konie se przynajmniej dychną,zadowolone że nie muszą ciągnąć fasiągów z leniami do morskiego w przeciwieństwie do woźniców,bo jak zwykle mało im ,,dutków,, .Przy okazji przyroda sobie też dychnie od tłumów,ceprów.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas