Mają 10 milionów złotych. Co dalej? - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Nowy Targ
Snow
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
-0°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
38 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
08.11.2023, 12:01 | czytano: 8416

Mają 10 milionów złotych. Co dalej?

NOWY TARG. Rodzice chorej na SMA Kamilki Gil podjęli ważne decyzje dotyczące pieniędzy ze zbiórek. Zdecydowali, że pieniądze, które nadal wpływają na jej konto, otrzymają inne chore dzieci z naszego regionu.

Radość po zdobyciu 10 mln zł. Fot. Szymon Pyzowski
Radość po zdobyciu 10 mln zł. Fot. Szymon Pyzowski
W ubiegłym tygodniu sukcesem zakończyła się zbiórka 10 milinów złotych na najdroższy lek świata dla kilkuletniej Kamilki Gil z Nowego Targu, chorej na SMA. Była feta, tańce na ulicy, strzelały korki od szampana, była radość i łzy szczęścia. Walka o zebranie pieniędzy trwała od roku, i choć na początku kwota wydawała się kosmiczna, dzięki zaangażowaniu kolejnych osób, stała się realna. - Początkowo nie wierzyłam, że uda się zebrać tak dużą kwotę - przyznaje matka dziewczynki nowotarżanka Zuzanna Gil. - Myślałam, że będziemy zbierać na samą rehabilitację. Ale jak zobaczyliśmy zaangażowanie ludzi, to uwierzyliśmy, że jest to możliwe.

Zbiórka trwała 10 miesięcy. - Mieliśmy nie tyle presję czasu, co presję kilogramów. Lek na SMA można podać tylko dziecku, którego waga nie przekroczyła 13,5 kg. Kamilka miała specjalną dietę, która zapewniała jej prawidłowy rozwój, ale też nie pozwalała na szybki przyrost wagi - opowiada matka.

Udało się uzbierać pieniądze i zdążyć przed czasem. Co teraz? - Jesteśmy już w kontakcie z panią doktor. Lek podawany będzie końcem miesiąca w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Szczegółów dowiemy się na miejscu. Efekty tej terapii, którą otrzymały inne dzieci, są niesamowite. Dzieci, które nawet nie potrafiły siedzieć, po otrzymaniu leku zaczynały stawiać pierwsze kroki. Mamy nadzieję, że Kamilka też będzie sprawna, będzie biegać i jeździć na rowerze.Gilowie zdają sobie sprawę z tego, że ogromne zaangażowanie społeczne w zbiórkę dla Kamilki miało też wpływ na inne akcje pomocy. Dlatego choć 10 mln zł jest już na koncie zbiórka nadal trwa. Pieniędzy wciąż przybywa - prowadzone są kiermasze, licytacje. Rodzice Kamilki zdecydowali, że pomoc dla ich córki zakończyła się na 10 mln zł, a wszystkie pozostałe pieniądze zostaną przekazane innym dzieciom z naszego regionu, które ich potrzebują. - Zbieraliśmy pieniądze na lek i je mamy. Rehabilitację ogarniemy sami. Wcześniej sobie radziliśmy z jej kosztami w naszym rodzinnym gronie, to poradzimy sobie i teraz. Niech te pieniądze służą innym potrzebującym - dodaje.

Z pomocy tej skorzysta czwórka dzieci.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
kopertowe wybory17:04, 8 listopada 2023
I to się nazywa - rozumieć potrzebujących.
mieszkaniec12:22, 8 listopada 2023
Gratuluję postawy. Życzę dużo zdrowia i powodzenia.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas