"Brawo Wy, brawo My!". Świętowanie finału zbiórki pieniędzy na leczenie Kamilki Gil (zdjęcia, video) - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Zakopane
Snow
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
-0°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
03.11.2023, 19:15 | czytano: 13809

"Brawo Wy, brawo My!". Świętowanie finału zbiórki pieniędzy na leczenie Kamilki Gil (zdjęcia, video)

NOWY TARG. To była prawdziwa niespodzianka dla Zuzanny i Dawida, rodziców bliźniaków, z których jedno - Kamilka choruje na SMA. Przed ich blokiem zebrali się wieczorem wolontariusze, przedstawiciele fundacji, stowarzyszeń, osoby w różny sposób zaangażowane w zbiórkę pieniędzy na leczenie dziecka. Nie zabrakło strażaków, bo świętowanie zebrania 10 milionów zł - musiało być przeprowadzone głośno i z fantazją.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
Od momentu nagłośnienia potrzeby zebrania - dla wielu niewyobrażalnej kwoty - 10 mln zł na leczenie dziecka, rozpoczęła się akcja wspierania rodziny. Co ważne z miesiąca na miesiąc przybywało ludzi, chcących pomóc. To były zarówno setki tysięcy osób wpłacających na konto fundacji pieniądze, ale także artyści - muzycy dający koncerty, plastycy przekazujący swoje prace na licytacje. Były bale charytatywne, zabawy taneczne, pikniki.

W akcję pomocy włączyli się kandydaci w niedawnych wyborach parlamentarnych, zlecając rozwieszanie materiałów wyborczych. Przedstawiciele branży gastronomicznej namawiali restauracje do wzięcia udziału w challenge’u "Godzina Pracy dla Kamilki", który polegał na wpłacaniu na zbiórkę dla Kamilki Gil wynagrodzenia za godzinę swojej pracy. Niezwykłym zaangażowaniem wykazała się ekipa "Zadymy".

Waksmundzianin Mateusz Cyrwus Przebiegł przez całą Polskę, by wesprzeć zbiórkę i - jak sam mówił "po to, aby Kamilka też mogła kiedyś biegać". Tegoroczne Sportowe Pożegnanie Lata Winter Classic również organizowane było z pamięcią o Kamilce.

Na całym Podhalu, ale nie tylko - organizowane były szkolne pikniki, kiermasze ciast, z których dochód przekazywano na leczenie dziecka. Do akcji włączyli się policjanci, motocykliści, strażacy, pracownicy TPN. Nie sposób wymienić wszystkich inicjatyw, ale warto wspomnieć o utytułowanych mistrzach fryzjerstwa, którzy podczas Maratonu Mistrzowskiego Strzyżenia swoje umiejętności ofiarowali w zamian za datki na rzecz Kamilki, a także o geście biskupa Damiana Muskusa, który podjął się pracy zarobkowej i wypłaty przekazał chorej trzylatce, czy decyzji ks. Kazimierza Kubata, by dochód ze swojej nowej książki przeznaczyć na leczenie dziecka.To tylko niektóre przykłady, a były ich setki. Nie zapominajmy o osobach, które zaangażowały się w organizację imprez, poświęcały swój czas, umiejętności, biegały z puszkami, koordynowały akcje pomocy w różnych środowiskach. W dużej mierze pozostaną nieznani. Straszna choroba, która dotknęła Kamilkę sprawiła, iż dla tego dziecka zmobilizowała się armia dobrych ludzi.Akcja jednak się nie kończy. Wciąż można wylicytować na przykład wóz strażacki oferowany przez OSP w Szaflarach. Cena wywoławcza wynosiła 3 tys. zł, ale już podbito ją do ponad 16 tysięcy. Licytacja trwa do 7 listopada do godziny 20:00

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Xyz10:49, 4 listopada 2023
Trzeba dziękować wszystkim ofiarodawcom że ten mały człowiek ma szansę iść przez życie w zdrowiu
70+09:22, 4 listopada 2023
Ludzie jesteście cudowni, wspaniali!! Tylko dlaczego politycy, hierarchowie kościoła taki np: Rydzyk i ini bogacze wyrzucają pieniądze w "błoto"?dla takich to pestka 10 milionów dla chorej dziewczynki, ale oni nie mają serca!politycy szastają milionami na lewo i prawo, zamiat uratować komuś życie! Nie rozumiem tego okrutnego i pełnego hipokryzji świata rządzących i bogaczy!
Anna09:18, 4 listopada 2023
Super,że się udało,ale wkurza fakt że państwo każe rodzicom chorych dzieci zbierać pieniądze na ratowanie życia ????przecież rodzice chorych dzieci przeżywają gehennę
Andy05:50, 4 listopada 2023
Cudowne wiadomości ???? Boże miej w opiece Kamilkę, jej braciszka i dzielnych, kochających rodziców ????
ps22:47, 3 listopada 2023
Kamil napewno niema własnych dzieci!
kinia22:02, 3 listopada 2023
Wielkie brawa dla wszystkich , ja też się przyczyniłam do sukcesu.
Wii21:36, 3 listopada 2023
@kamil
brak słów na takich ludzi jak Ty.......
Sten20:39, 3 listopada 2023
"kamil" ogarnij się proszę i nie psuj radości tych wszystkich którzy chcą pomagać! A dla Kamilki i jej rodziców sił i zdrowia życzę!
***20:33, 3 listopada 2023
A mnie tak bardzo boli, że na lek ratujący życie dziecka trzeba robić taką zbiórkę... Lek powinno refundować państwo. Tyle pieniędzy idzie w błoto, a nie ma na leczenie. Cudowne jest to, że w zwykłych ludziach jest tyle dobra i że tak wielkie przedsięwzięcie się udało!
Kora19:53, 3 listopada 2023
I nie trzeba było długo czekać... tak wzruszające wydarzenia, a Kamilowi już się żółć ulała.
kamil19:43, 3 listopada 2023
Wszystko fajnie, tylko chciałem zapytać, czy ratownicy i straż to tak w godzinach pracy są? A sygnały świetlne są użyte prawidłowo? Jest ok, cieszymy się z licytacji ale nie wolno łamać prawa
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas