Energetyczna rewolucja na XXIII Tatrzańskim Forum Gospodarczym w Zakopanem (zdjęcia + wideo) - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Czarny Dunajec
Snow
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
-2°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
29.11.2023, 15:00 | czytano: 1462

Energetyczna rewolucja na XXIII Tatrzańskim Forum Gospodarczym w Zakopanem (zdjęcia + wideo)

Tegoroczne Forum odbywa się wraz z jubileuszem 30-lecia Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Hasłem spotkania jest "siła i charakter”, które zostaną poruszone w trzech panelach dyskusyjnych.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
W zakopiańskim hotelu Belvedere od samego rana trwają dyskusje w ramach XXIII Tatrzańskiego Forum Gospodarczego. W trzech blokach tematycznych eksperci wypowiadać się będą o "Energii jutra", "Technologii przyszłości" i "Algorytmach zmiany - Gospodarka 2030". - Będzie elektromobilność, będzie AI i inne technologiczne aspekty niezbędne na Podhalu. Ludzie zamieszkujący te tereny począwszy od Wołochów zawsze przodowali w najnowszych rozwiązaniach, ale także dlatego, że ta ziemia może obsłużyć ruch turystyczny i nic innego nie rodzi. W związku z tym musimy przyjmować na tzw. klatę w pierwszej kolejności wszystkie rozwiązania, które przynosi świat aby podrasowywać jakość naszych usług i móc przyjmować, co jest także bardzo istotne nowe pokolenia, które oczekują innych standardów - mówi Karol Wagner, członek zarządu Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

W ramach poruszanych podczas tegorocznego spotkania tematów jest elektromobilność oraz ochrona środowiska. - Wydaje się, że jest to niezbędny ruch obserwując inne resorty turystyczne w Alpach Szwajcarskich, włoskich Dolomitach, czy Austrii - mówi o konieczności wprowadzenia strefy wolnej od samochodów zanieczyszczających powietrze w centrum Zakopanego Karol Wagner. - Tego typu rozwiązania są niezbędne. Z punktu widzenia ekologicznego są obligatoryjne. Musimy zachować Tatrzański Park Narodowy nie tylko górnolotnie dla przyszłych pokoleń, ale dla nas. To jest nasz największy partner biznesowy. Nas nie ma bez parku, czyli ekologia to priorytet. Kolejne pokolenia już nie tylko używają różnych narzędzi rezerwacji, ale też różnymi środkami transportu przyjeżdżają jak elektryk, czy komunikacja publiczna, bo jest mniejszy ślad węglowy. Na miejscu też oczekują, że będzie segregacja śmieci, a nie tylko udawana, że nie będzie smogu spalinowego i tzw. kopciuchowego, że obiekty będą dostosowywały usługi do ich potrzeb świadomościowych. To wszystko w synergii generuje potrzebę zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami - dodaje.

30 lat istnienia TIG Zakopane, to także okazja do podsumowań i podziękowań. - Dzisiaj jubileusz. Myślę, że jest okazja do podziękowań jeśli chodzi o 30 lat zrzeszania przedsiębiorców. Organizacja na przełomie ostatnich lat wyraźnie im pomaga. Myślę, że też integruje, a to jest istotne. Nasz obszar stoi turystyką i dobrze, że są ludzie, którzy 30 lat temu podjęli się tej próby i stworzyli tą organizację - mówił Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko.ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Obserwator18:58, 29 listopada 2023
I brniemy w totalną utopię !!!
Osiol15:11, 29 listopada 2023
No no popieranie tego transportu elektrycznego.... To geniusz po trzech godzinach w korku na zakopiance samochody te trzeba porzucić i ratować się pieszo i czym odblokować zakopianke?? elektrycznymi samochodami pomocy drogowej?? które po trzech godzinach też będą puste????
O Stwórco co te dotacje powodują u ludzi??? Jak płacą tak gadają.
A jak tam transport elektryczny w NT cisza? Zyski licza?)
Pełny parking podziemny takich pojazdów to spokojny sen?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas