Hałdy śniegu piętrzą się na chodnikach (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 05 marca
Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
07.12.2023, 08:00 | czytano: 1940

Hałdy śniegu piętrzą się na chodnikach (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na Krupówkach usypane są góry śniegu. Nie ma też parkingu, na którym minimum jednego miejsca nie zajmowałaby śnieżna zaspa.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
To dopiero początek zimy, a zaspy śnieżne usypywane są niemal wszędzie. Na Krupówkach piętrzą się co kilkanaście metrów. Podobnie jest na parkingach. Niemal wszędzie minimum jedno miejsce postojowe zajmuje góra śniegu po odśnieżaniu. Niestety bardzo często śnieg gromadzony jest na miejscach wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Środkowa część deptaka na Krupówkach jest bardzo dobrze utrzymana. Gorzej sytuacja wygląda, jeżeli piesi próbują przedostać się bokami. Tu zalegają zwały śniegu. Najgorszy jest jednak sypki śnieg, w którym turyści brodzą niczym w piasku.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński

W ubiegłym sezonie zapytaliśmy Was, jak oceniacie odśnieżanie w Zakopanem. Trzy czwarte ankietowanych wyraziło się krytycznie oceniając odśnieżanie w Zakopanem źle lub fatalnie. Wyniki naszej ankiety poniżej.
Ankieta
Ankieta zakończona

Jak oceniasz odśnieżanie w Zakopanem?

 • 13%
  Bardzo dobrze - drogi i chodniki są zawsze odśnieżone i posypane
 • 6%
  Jest nieźle ale powinno odśnieżać się szybciej
 • 6%
  W centum jest dobrze ale na obrzeżach porażka
 • 17%
  Jest źle - drogi i chodniki nie są odśnieżane na bieżąco
 • 58%
  Fatalnie - śnieg zalega na drogach, chodnikach i poboczach, jest ślisko
Oddanych głosów: 674
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Cyc Malina13:49, 7 grudnia 2023
W Nowym targu też jakaś masakra gdzieniegdzie, chodnik przy MPC odśnieżony fajnie ale na początku chodnika baran pługiem zgarnął z drogi i zrobił wał śnieżny że starsza osoba nie wejdzie na chodnik, zapewne ten sam baran z pługiem musiał szybko jechać bo po całej długości śnieg z drogi wrzucony na chodnik. Perełka to kombinat, po remoncie drogi piękne i chodniki nowe z których nie da się korzystać i trzeba człapać po drodze i mieć oczy nawet z zadku bo ruch spory jak się wraca z pracy, bo żaden chodnik nieodśnieżony (pewnie temu wystawili działki na sprzedaż bo liczyli że ktoś przed śniegami kupi i będzie musiał odśnieżać xD)
góralka z centrum11:35, 7 grudnia 2023
Burmistrz mówi: "piniendzy nie ma i nie będzie, śnieg stopnieje , po co go ruszać " Pieniądze potrzebne są na Sylwestra marzeń", na budowę sceny , na gaże dla "gwiazd" , które zgasły kilkanaście lat temu , na ochraniarzy i na sprzątanie ton śmieci po imprezie sylwestrowej.To przecież kosztuje krocie !!!
Aa09:21, 7 grudnia 2023
W Nowym Targu nie lepiej,ludzie parkują gdzie popadnie!Śnieg powinien być wywożony na bieżąco!
kalina09:09, 7 grudnia 2023
jechaliśmy ostatnio przez Zakopane,potem Nowy targ o 7 rano w niedzielę. zero aut,zero ludzi. w tym momencie powinien wjechać sprzęt do wywozu śniegu i nie byłoby problemu. ale nie, po co, przezcież samo zniknie...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas