Nowy Targ - oficjalnie miastem "Europejskiej Wspólnoty Sportu 2024" (zdjęcia i film) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Jabłonka
Rain
15°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 88 %
Rain
15°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 82 %
Rain
15°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
17°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
08.12.2023, 14:05 | czytano: 3330

Nowy Targ - oficjalnie miastem "Europejskiej Wspólnoty Sportu 2024" (zdjęcia i film)

Wiceburmistrz Nowego Targu Waldemar Wojtaszek oraz radna Ewa Garbacz - odebrali w Brukseli tytuł "Europejskiej Wspólnoty Sportu 2024".

zdj. UM Nowy Targ
zdj. UM Nowy Targ
Delegację stanowili także przedstawiciele słowackich miast - Kieżmark i Liptowski Mikulasz oraz partnerskiego miasta z Niemiec - Radevormwald.

Dla przypomnienia - w połowie października br. w Nowym Targu, Kieżmarku oraz Liptowskim Mikułaszu przebywała delegacja Komisji Oceniającej ACES Europe z Hugo Alonso, Sekretarzem Generalnym na czele. Wizyta gości ze stowarzyszenia mającego siedzibę w Brukseli, związana była z oceną kandydatury trzech miast - do tytułu Europejskiej Wspólnoty Sportu "European Community of Sport" 2024". Przedstawiciele ACES Europe podczas spotkania w Nowym Targu odwiedzili obiekty sportowe i rekreacyjne.

"Podczas spotkania Burmistrz Grzegorz Watycha podkreślił wysoki udział wydatków na inwestycje w infrastrukturę sportową w budżecie Miasta oraz znaczącą rolę odbywających się w tym roku w Nowym Targu Igrzysk Europejskich w kontekście promocji Nowego Targu jako ważnego ośrodka turystyki sportowej i rekreacyjnej. Burmistrz opowiedział gościom o historii sportu w naszym Mieście w wielu dyscyplinach i zwrócił uwagę na fakt, iż kilkudziesięciu nowotarżan brało udział w Igrzyskach Olimpijskich. Podkreślił również rekreacyjny charakter rozwijanych od lat tras rowerowych wokół Tatr i Velo Dunajec, które przebiegają przez nasze Miasto oraz ważną rolę, którą pełnią we współpracy transgranicznej między polskimi i słowackimi samorządami oraz społecznościami" - relacjonuje nowotarski Urząd Miasta.

W przyszłym roku - trzy miasta partnerskie planują wspólne wydarzenia sportowe promujące rożne dyscypliny i formy aktywności fizycznej.


s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
promo12:47, 9 grudnia 2023
do ciekawski - bo może to nominatka na jakieś intratne stanowisko w nowym rozdaniu starej władzy. To zresztą najwierniejsza z wiernych na dworze tercetu egzotycznego Watycha-Wojtaszek-Steg. Taka cicha myszka żyjąca z okruchów spadających z pańskiego stołu. Najważniejsze, by się nie narażać i płynąć z prądem bylejakości, a władza dla pozorów zacznie przecież mieszać w tym nowotarskim kotle i rozdawać publiczne pieniążki ponieważ wybory tuż, tuż.
Baca07:29, 9 grudnia 2023
Tak, w mieście pełnym smogu, to najlepszy promocja sportu.
Eur21:03, 8 grudnia 2023
Radna jest...wszędobylska. Lubi się pokazywać. Lubi pozować. Lubi lans
ciekawski15:42, 8 grudnia 2023
Zastanawiam się czy radna Garbacz jest przewodniczącą czy może v-ce w komisji sportu? Nie wiem skąd ten wybór.
Podatnik14:38, 8 grudnia 2023
Strzelnica i szkolenie wojskowe a nie dziecinada sportowa! Wojna przy granicy a oni biegają za piłką bo mają jedną na całym boisku.
Osiol14:36, 8 grudnia 2023
Hi hi hi oni naprawdę wierzą w propagande a generują tylko koszty powstania kolejnej elitarnej wyjątkowej grupy(federacji) żyjącej na garnuszku ue (czyt podatników)
Ponoć tak rozwija się biurokracja
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas