Oficjalne otwarcie sezonu zimowego w Zakopanem (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Nowy Targ
Rain
15°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 88 %
Rain
15°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 82 %
Rain
16°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
21°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
18°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
20.12.2023, 09:40 | czytano: 1567

Oficjalne otwarcie sezonu zimowego w Zakopanem (zdjęcia)

Gospodarze Zakopanego i Sopotu wymienili się "dechami", zamieniając deskę windsurfingową na snowboardową i tym samym inaugurując sezon zimowy pod Tatrami.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Tym razem pod Mediateką w budynkach zrewitalizowanych budynków dworca kolejowego, a nie jak do tej pory na Krupówkach pod choinką przy oczku wodnym nastąpiła tradycyjna wymiana desek. Burmistrz Zakopanego wraz z przedstawicielem Sopotu w ten sposób otwierają sezon zimowy pod Tatrami.

- Zaczynamy sezon zimowy w tym okresie świąteczno - noworocznym. To jest już nasza tradycja z Sopotem, że wymieniamy się deskami zarówno w Sopocie, jak i tutaj. My jesteśmy w tej szczęśliwej sytuacji, że sezon letni też jest dla nas ważny tak jak i zimowy - mówił Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

W Zakopanem deska kitesurfingowa zamieniana jest na snowboardową, przez co w symboliczny sposób kończy się sezon letni, a zaczyna zimowy. Wymiany desek dokonywali burmistrz Zakopanego oraz prezydent Sopotu, jednak tym razem w zastępstwie przyjechał sekretarz miasta.

- Nie ma prezydenta, przez co przyszło mi uczestniczyć w tej ceremonii. Mam do Zakopanego wielki sentyment i jestem świadkiem tej ceremonii od ponad 30-tu lat - mówił Wojciech Zemła, sekretarz miasta Sopotu. - Pozornie wydaje się, że jesteśmy różni, bo my w strojach kąpielowych, państwo w strojach góralskich. Ale bardzo się lubimy. Lubię obserwować jak delegacje miast serdecznie się witają. My jesteśmy letnią stolicą Polski, wy zimową. Jesteśmy jedną samorządową rodziną - dodał.

Oficjalna wymiana desek i otwarcie nastąpiło we wtorek 19 grudnia.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
metamorfoza jest6 zadziwiająca kameleon górski10:56, 20 grudnia 2023
Z kim się wdajesz , tym się stajesz!!! Pasuje do działań jak ulał. Na naszych oczach nastąpiło przeistoczenie , ale tylko w jedna stronę .
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas