Otwarcie szopki bożonarodzeniowej w Zakopanem. "Daj Boże, żeby ta miłość z ust przeszła do serca" (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Szczawnica
Clouds
14°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
14°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
20.12.2023, 17:30 | czytano: 2045

Otwarcie szopki bożonarodzeniowej w Zakopanem. "Daj Boże, żeby ta miłość z ust przeszła do serca" (zdjęcia)

Burmistrz Zakopanego wraz z zastępcą oraz przewodniczącym rady miasta i przedstawicielem Sopotu uroczyście otworzyli szopkę. Kolędy grali i śpiewali członkowie zespołu Giewont z Olczy.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Bożonarodzeniowa szopka ustawiona przy Urzędzie Miasta w Zakopanem została uroczyście otwarta. Jak co roku w otwarciu udział wzięli członkowie Parafialnego Regionalnego Zespołu Giewont z zakopiańskiej Olczy, którzy zagrali i zaśpiewali po góralsku kolędy. Nie zabrakło także harcerzy, którzy przynieśli światełko pokoju.

Podzieliliśmy się światłem z Sopotem. Mam nadzieję, że tam i tu, to światło da jasność umysłów i serc do połączenia się. Do tego, abyśmy mogli stworzyć prawdziwą polską wspólnotę. Mam nadzieję, że ten który w najbliższym czasie się narodzi da nam nadzieję i mocną wiarę, że tak się stanie. Dziękuję, że jesteście tu z nami. Mam nadzieję, że te święta będą spokojne i radosne, aby każdy w swoich wartościach i przekonaniach mógł żyć, żeby tej nadziei nikt nie odbierał, żebyście mogli je przekazywać dzieciom i dalszym pokoleniom. Te wartości to najważniejszy fundament, który przetrwa. Czasami dom się remontuje i jest bałagan podczas remontu, ale fundament jest ten sam. Mam nadzieję, że to porządkowanie będzie oparte na naszym mocnym fundamencie wiary, tradycji i miłości. Tej miłości, która często pojawia się w słowach, ale nie zawsze w czynach. Daj Boże, żeby ta miłość z ust przeszła do serca - życzył mieszkańcom i turystom Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Drewniane postacie znajdujące się w szopce można oglądać od 8 lat. Przygotowali je uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara.

Czas radości i spotkań rodzinnych, ale też czas pamiętania o wartościach w których wyrośliśmy. Historia Szopki Bożonarodzeniowej, to już 800, jak św. Franciszek z Asyżu w 1223 roku po raz pierwszy wystawił żywą szopkę. Jest to piękna historia naszych chrześcijańskich korzeni, w których ukształtowana została nasza państwowość - mówił Jan Gluc, przewodniczący Rady Miasta. - W imieniu Rady Miasta chciałem złożyć życzenia wszystkiego najlepszego, dużo błogosławieństwa i radości wszystkim mieszkańcom Zakopanego, Sopotu, ale też tym wszystkim, którzy w najbliższym czasie zawitają do naszego miasta - życzył Jan Gluc.

Podczas otwarcia szopki nie mogło zabraknąć także przedstawiciela partnerskiego miasta - Sopotu. - Dla narodu górskiego z drugiego końca Polski, znad morza ku Tatrom przywożę od mieszkańców Sopotu dla mieszkańców Zakopanego najlepsze życzenia. Spotykamy się corocznie w Zakopanem i Sopocie i to jest dowód jak silna więź jest między nami. Życzę spokojnych i zdrowych świąt oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku - mówił Wojciech Zemła, sekretarz miasta Sopotu.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas