Radny interweniuje w sprawie ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Szaflarskiej (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Jabłonka
Rain
15°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 88 %
Rain
15°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 82 %
Rain
16°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
21°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
18°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
05.01.2024, 18:47 | czytano: 5113

Radny interweniuje w sprawie ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Szaflarskiej (zdjęcia)

NOWY TARG. Niedokończony chodnik i przerwana ścieżka rowerowa na odcinku ok. 30 metrów w okolicy ul. Szaflarskiej, naprzeciw sklepu ogrodniczego - na dawnym wysypisku śmieci, była tematem interpelacji radnego Jana Łapsy. Urząd Miasta zapowiada, że przed zakończeniem inwestycji jaką jest budowa zakopianki i przebudowa wlotu na ul. Szaflarską - wystąpi do wykonawcy ze stosownym wnioskiem.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
Nowotarski Urząd Miasta wystąpił z wnioskiem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o poprawę parametrów technicznych połączenia starodroża ul. Szaflarskiej w obrębie skrzyżowania tej ulicy z budowaną droga krajową nr 47.

"Wykonawca drogi krajowej nr 47 Rabka - Zakopane na odcinku Rdzawka - Nowy Targ zobowiązał się jedynie do rozebrania na wlocie dawnego skrzyżowania wyspy dzielącej i zastąpienia jej nawierzchnią z destruktu. Miasto przed zakończeniem realizacji inwestycji przez GDDKiA o/Kraków ponowi wniosek w przedmiotowej sprawie, wskazując jednocześnie konieczność połączenia ścieżki rowerowej kończącej się przed rondem na ul. Szaflarskiej z wyżej wskazanym starodrożem" - napisano radnemu w odpowiedzi.

Ponadto Miasto zwróci się do Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu jako zarządcy ul. Szaflarskiej o równoległe wystąpienie z podobnym wnioskiem.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
no p14:47, 9 stycznia 2024
akurat pan łapsa jeżdzi ciągle na rowerze. w tym mieście o wszystko trzeba pisać i to dużymi literami, bo tylko odpowiadają na 1 zdanie.dlaczego nie buduje się tężni dla ludzi ,bo miasto ma dużo mieszkańcow a nie 2 tys jak cz. dunajec.tu urzednicy są bierni i niekompetentni ,a już teraz to tylko będzie bezmiar bezprawia,bo nikt nie przeciwstawi się rządom podnóżków tuska.
I20:18, 8 stycznia 2024
Jasiek niech się zajmie mosteckami na Kowańcu
Florek10:58, 8 stycznia 2024
Nie wiem co ma połączenie ścieżki ze starą Szaflarską (tym fragmentem, który jest dojazdem do ogródków działkowych i kończy się niczym kawałek przed stacją cicle k). Ja mam propozycję, żeby ten odcinek pociągnąć aż do merkuregu. Wielu ludzi jadąc z Zakopanego pociągiem wysiada w Szaflarach i idzie pieszo na bloki. Z Szaflar szybciej niż z dworca pkp. Ale idzie się zakopianką lub poboczem. Dobrze byłoby tam jakiś kawałek utwardzić.
Terka09:03, 8 stycznia 2024
Zrobili piekna droge przy blokach na Polanie Szaflarskiej coz kiedy bez dojazdu do nich!Bezradnosc ,obojetnosc,niegospodarnosc siega zenitu!Jak zwykle zaczna i nie skoncza!Jakis problem pisac prosby do Urzedu Miasta!Biurokracja!
Marcin23:05, 6 stycznia 2024
Radni niech interweniują w sprawie ścieżki rowerowej na Polanie Szaflarskiej gdzie ścieżka stała się najpierw miejscami parkingowymi a po wybudowaniu obwodnicy drogą dojazdową do bloków.
dociekliwy07:18, 6 stycznia 2024
Ta cała pseudo ścieżka rowerowa powinna iść do poprawy. Tyle tylko że radny nie jeździ na rowerze i ie ma pojęcia w czym tkwi problem. Tu wszystko jest na odwrót ścieżki mają krawężniki
Janusz W01:14, 6 stycznia 2024
A dlaczego Watycha jeszcze tego nie zrobił?
Dlaczego wszyscy jego urzędnicy są tacy bierni. Przecież i Watycha i urzędnicy też tam jeżdżą i co? I nic nie zrobili.
Mieciu z Sandomierza23:06, 5 stycznia 2024
Dlaczego nie ma pasa ruchu do bezkolizyjnego skrętu w prawo z Szaflarskiej za MC Donaldem,trzeba swoje odczekać w długiej kolejce by skręcić a miejsca jest wystarczająco dużo.
spostrzegawczy22:37, 5 stycznia 2024
Ludzie! Idą wybory! Jasiek się uruchomił!
żona pana Andrzeja21:56, 5 stycznia 2024
No to już sobie trzeba uświadomić że zagrożona jest ścieżka rowerowa istniejąca, przy Czarnym Dunajcu na Ibisorze. Setki ludzi spaceruje codziennie w tym miejscu. Jest to miejsce relaksu i wypoczynku rodzin z miasta i okolic. Ścieżka którą podróżują też rowerzyści velo Tatry. Ale nie prześpijmy tego!!!!!!! Włodarze mają inne plany. Droga szybkiego ruchu w tym miejscu może Was obudzić, ale będzie już za późno. Chory jest teraz świat!!!!!!!
Wii21:19, 5 stycznia 2024
No, ale przecież jak nie jest to ogrodzone, i można z tego korzystać to ktoś to ODEBRAŁ i ZATWIERDZIŁ. No chyba, że teraz jest inaczej...
dfg19:27, 5 stycznia 2024
W okolicy tego ronda cały czas wielki bałagan. Kiepskie oświetlenie lub jego brak. Namalowane linie zdążyły się zetrzeć!!! Stare znaki w polach. Wszędzie chwasty, błoto... Piękna wizytówka na wjeździe do stolicy Podhala...
STAŚ19:05, 5 stycznia 2024
Zastanawiam się, czy aby trzeba pismami załatwiać sprawy, które będą ciągnąć się miesiącami, może powinni to, wykonać, tak po ludzku!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas