Doniesienie do prokuratury na rektora "Podhalańskiej". Posłanka chce odwołania Bianki Godlewskiej-Dzioboń. "Koniec politycznego parasola ochronnego" - podhale24.pl
Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Rabka Zdrój
Clouds
20°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 44 %
Rain
23°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 43 %
Clouds
23°
Wiatr: 7.74 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
21°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 45 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 70 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
06.02.2024, 18:13 | czytano: 16018

Doniesienie do prokuratury na rektora "Podhalańskiej". Posłanka chce odwołania Bianki Godlewskiej-Dzioboń. "Koniec politycznego parasola ochronnego"

Do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu trafiło powiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pełniącą obowiązki rektora Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu - dr Biankę Godlewską-Dzioboń. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła posłanka Koalicji Obywatelskiej Weronika Smarduch. Wniosek o jej odwołanie wysłała też do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - podał Onet.

Dr Bianka Godlewska-Dzioboń i posłanka Weronika Smarduch. Arch. Podhale24
Dr Bianka Godlewska-Dzioboń i posłanka Weronika Smarduch. Arch. Podhale24
W piśmie do prokuratury posłanka powołuje się na wyniki kontroli Najwyższej Izby Kontroli z ubiegłego roku. NIK znalazła nieprawidłowości w działalności uczelni i samej p.o. rektora. Przypomnijmy, iż od dwóch lat dr Bianka Godlewska-Dzioboń pełni tylko tymczasowo obowiązki rektora, jednak długi czas zwlekała z ogłoszeniem nowych wyborów.

O jakie nieprawidłowości chodzi? Onet podaje, powołując się na raport NIK, że wbrew zasadom i zaleceniu Ministerstwa Edukacji i Nauki, p.o. rektora dokonała zmian na uczelni - utworzyła dwa nowe instytuty, powiększając w ten sposób liczbę członków kolegium elektorów z 25 do 65 oraz senatorów z 21 do 40. Nowi senatorzy i elektorzy to "jej ludzie". A to oni wybierają w wyborach nowego rektora. W obu gremiach dr Bianka Godlewska-Dzioboń ma teraz większość. W efekcie, do trwających właśnie na uczelni wyborów uzupełniających na stanowisko rektora, nie zgłosił się nikt poza nią.

— Skończyły się czasy, gdy miała ona nad sobą polityczny parasol. Platforma obywatelska chce, by jasno rozliczono to, co dzieje się na uczelni. Złożyłam więc do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego wniosek o odwołanie tej pani z zajmowanego stanowiska. Ona miała zalecenie od ministerstwa, by przed wyborami nie zmieniać składu kolegium elektorskiego. Zrobiła to, by wprowadzić do niego swoich zwolenników. Zmieniła też statut uczelni, by rektorem mógł zostać ktoś już tytułem doktora (wcześniej był to minimum tytuł doktora habilitowanego). Ta pani właśnie taki tytuł posiada. Dlatego minister ma możliwość odwołać ją zgodnie z prawem. Mam nadzieję, że to zrobi — mówi Onetowi posłanka.

Kilka dni temu komisja wyborcza Akademii Nauk Stosownych w Nowym Targu poinformowała, że do 2 lutego miało miejsce zgłaszanie kandydatów na to stanowisko. Grupa siedmiu senatorów ANS w Nowym Targu zgłosiła dr Biankę Godlewską- Dzioboń. Rada Uczelni nie zgłosiła żadnego kandydata na stanowisko rektora. Ostateczną decyzję poznamy 12 lutego.

Dodajmy, iż są to wybory uzupełniające w kadencji 2020-2024. To oznacza, że nowy rektor oficjalnie zostanie powołany na kilka miesięcy, by dokończyć obecną kadencję. W tym roku natomiast powinny odbyć się "normalne" wybory rektora na kolejny okres rządów.

Środowisko akademickie ma nadzieję, że zakończy to okres zawieruchy na nowotarskiej uczelni. Przypomnijmy, iż 21 grudnia 2021 r. decyzją Kolegium Elektorów, dr hab. Robert Włodarczyk, prof. uczelni, został odwołany z funkcji rektora. Po tym zaczęła się walka o to, kto jest pełniącym obowiązki rektora uczelnia do czasu nowych wyborów. Na krótko rządy objęła dr Maria Zięba i przeciwnicy odwołanego rektora, ale po pozytywnych opiniach i wsparciu ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki stanowisko objęła związana z Włodarczykiem dr Bianka Godlewska-Dzioboń. W lutym nowym rektorem została wybrana dr Anna Mlekodaj, ale wybory nie zostały uznane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Resort ogłosił, że to dr Bianka Godlewska-Dzioboń powinna tymczasowo pełnić obowiązki rektora, dlatego dr Zięba nie miała upoważnienia do przeprowadzenia wyborów. Dr Godlewska-Dzioboń unieważniła lutowe wybory i zmieniła komisję wyborczą. Obowiązki rektora sprawuje do dziś.

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Janosik10:46, 2 marca 2024
Ta cała Akademia, to hodowla analfabetów. Zamiast zrobić porządki należy to zlikwidować. Jeszcze jak politycy tym rządzą, to dobrze nie wróży na przyszłość.
pol17:51, 1 marca 2024
Babo,zrób coś dobrego dla Podhala a nie zaczynaj w ten sam sposób co Twój guru.Czy na prawdę nie umiecie robić dobrych rzeczy?Wiadomo,że donosy są łatwe i nie trzeba się wysilać,ale już do porządnej pracy trzeba się natrudzić.Ile naszych pieniędzy już zabrałaś a tu nic pozytywnego nie widać dla nas.
HEJ16:21, 29 lutego 2024
Jeśli Onet donosi to musi być PRAWDA..????
Piotr17:06, 24 lutego 2024
Wyjec w nowiu. To grafomania najniższego lotu ten "wierszyk". Gdzie tu rytm?
jan15:45, 15 lutego 2024
Damy i wieśniaczki, wykształcone i prostaczki.
Operator kamery.20:07, 8 lutego 2024
Oj zzaaiisskkrrzzyy między tymi Paniami.
Zaproście na pojedynek.
Nagram i opublikuję za darmo.
Spejson20:01, 8 lutego 2024
dr Bianka Godlewska-Dzioboń kontra posłanka Weronika Smarduch

Zapowiada się niezła bitwa.

Bianka trzymam kciuki za Ciebie - nie daj się. Jesteś nadzieją dla nas wszystkich.
Ekolog20:01, 8 lutego 2024
Jan. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem tylko, żeby Ci żyłka nie pękła, pewnie siedzisz w spółce, klientów brak i boisz się prawdy. Wiesz co to komuna? Po drugie chyba nie jesteś stąd, bo nawet nie wiesz, że wstęp do Doliny Małego Kowańca zawsze był za darmo. Po trzecie co mam tam oglądać? Szyszki? Sztuczne zwierzaki? żenua po trzykroć. Ta budowla z betonu nigdy się nie obroni, dlaczego parking nie działa? A jak to powstawało to widziałem, jaka dewastacja przyrody. Jedna z najpiękniejszych dolin gorczańskich została zniszczona przez ludzi żądnych pieniędzy, które i tak nigdy się nie zwrócą. Oby Bóg Wam wybaczył.
były student17:08, 8 lutego 2024
Do Redi. Kierunki medyczne to nie tylko medycyna, ale również pielęgniarstwo,ratownictwo medyczne, położnictwo czy fizjoterapia i wiele innych.
nowotarżan16:20, 8 lutego 2024
Z daleka można wyczuć podżeganie wielkiego hetmana naukowca, który to przy każdej kadencji rektora próbował wyprowadzać brać studencką na ulice i obalać panującego rektora na Podhalance.
Wielki naukowiec były rektor w okresie przedwyborczym stworzył drugą PO tylko dlatego żeby ponownie dostać się do parlamentu.
Gość bez żadnych skrupułów z wysokimi ambicjami i to jest ból naukowca przed którym pozamykała się większość.
Jan14:54, 8 lutego 2024
@Ekolog raczej ..... zrobiłeś a nie zgłosiłeś . A jeżeli zgłosiłeś to co ? Dlaczego kładka działa ? dlaczego nie słyszę o aresztach, o zarzutach o akcie oskarżenia czy najprostszych czynnościach wyjaśniających? Wszystkie sądy złe i zły prokurator sprzyjają bramie w gorce? Wszystkie złe urzędy i jeszcze do tego rozpięły parasol ochronny na takimi oszustami ? Może i przykonfidenciłeś ale po prosto nic z tego nie wyszło bo poza hejtem i manipulacją nie masz żadnych argumentów a przede wszystkim nie masz ani trochę pojęcia o tym jak ta brama w gorce powstawała , jakie kontrole i których organów państwa musiała przechodzić przez takich bohaterów jak ty. Jak chadzasz tamtędy to może w końcu za bilet byś zapłacił to opłacalność na pewno by się poprawiła a nie tak za darmoszkę pospacerować , przejść się w fajną miejscówkę , pooglądać a potem wyżywać się na podhalu 24. Żenła napiszę bo taki ponoć światowiec jesteś.
Ewa10:24, 8 lutego 2024
Brawa dla Pani Smarduch. Za fałszowanie dokumentów Bianka też powinna odpowiedzieć.
Ekolog.07:56, 8 lutego 2024
Do Jan. Dla Twojej informacji. Kiedyś zgłaszałem. Wiesz jaka jest największą kara dla urzędasów? Kara nagany. Gdzie ty żyjesz? Myślisz, że prokuratura pomoże? Komuna jest dalej w Polsce, zjeździłem cały świat i widzę co tutaj się dzieje. A za parę lat brama Gorce zostanie z suchymi kikutami, tak jak i że sztucznymi zwierzakami. Po za tym chadzam tamtędy i widzę, że ta inwestycja jest nieopłacalna, niestety. A w świecie ***** to Chyba Ty.
Dawid23:17, 7 lutego 2024
P. Poseł bardzo się cieszę z tych działań !
Oby tak dalej.
Jan21:34, 7 lutego 2024
@Zajmujący się dofinansowaniem - tak tak, to jest akurat bardzo wygodna wymówka dla ciebie że dokumenty na pewno utknęły u jakiegoś cwaniaka bo ty w telewizji widziałeś że była policja. Gratuluję spostrzeżenia. Teraz już bez żadnych wątpliwości leć prosto do sądu i podziel się tymi wnioskami. Muszą całą bramę w gorce pozamykać.
Redi19:33, 7 lutego 2024
A kiedy ty to były studencie skończyłaś kierunek medyczny, jak otwarli go w tym roku? Oświeć mnie?
Katie18:20, 7 lutego 2024
Nie ma większej zawieruchy niż dopuszczenie do głosu po-wskich mściwych niedouków...
Zajmujący się dofinansowaniem17:59, 7 lutego 2024
Do @Jan
Osobiście z tego co widziałem w różnych reportażach to sprawy były zgłaszane do różnych instytucji a policja była tam często czyli w bramie gorce więc dokumenty gdzieś utknęły pewnie u zwykłego cykora albo kozaka
były student17:49, 7 lutego 2024
@Do tych co uważają że należy Podhalankę zamknąć.
Nie wiem jak na innych kierunkach, ale ja skończyłam kierunek medyczny i bardzo dobrze byłam przygotowana do zawodu. Jak ktoś chce to się nauczy. Gdyby nie było w Nowym Targu tego kierunku nie byłoby mnie stać na studiowanie w Krakowie. Mi rodzice nie mogli dać, musiałam studiować dziennie bo zaocznych nie było już i pracować. Wiele moich koleżanek i kolegów, którzy się uczyli a nie tylko chodzili na zajęcia pracuje w zawodzie w Polsce i zagranicą i są zadowoleni. Zawsze znajdzie się wykładowca który mógłby bardziej się postarać, ale w liceum też byli tacy nauczyciele którym się nie chciało. Dziś mogę powiedzieć "zamykajcie Podhalankę" ale tylko dlatego bo już ją ukończyłam. Jednak myślę o takich jak ja, dla których Podhalanka jest jedyną możliwością by mieć lepszą przyszłość niż moi rodzice mieli.
Jan17:24, 7 lutego 2024
@Ekolog a ty co, następny cwaniak i leń co chciałby swoje interesy rozgrywać za pomocą innych i innymi się wyręczać? Dowiedz się może sam gdzie prokuratura i policja bo pytasz się gdzie jest i przejedź się może sam i zgłoś tą dewastację i to bezprawie urzedasow. Nie zrobisz tego bo cykorek zwykły jesteś. Młodzież kiedyś mówiła o takich jako ty kozak w necie ..... w świecie.
Zagadka17:17, 7 lutego 2024
Czy tej pani nie powinno się awansować jak ona tyłu wyksztalciuchow,, trzyma''w ryzach ministerstwo pod jej kierownictwem to szwajcarski zegarek??
Ekolog16:25, 7 lutego 2024
Kto się zajmie Brama Gorce, Gdzie prokuratura? Gdzie policja, za Taką dewastację wszyscy powinni,, zgnić w więzieniu,, ale wiadomo na urzędasöw nie ma siły, no nie Smarduchowa???
dojrzały16:15, 7 lutego 2024
Widzę chudego kota, ciekaw jestem co zobaczę za cztery lata, idę o zakład zobaczę tłuste kocisko.
Płochliwy15:42, 7 lutego 2024
Do Jedrek: taki mocny jesteś to może ty napisz to zawiadomienie. A nie tak innymi się wyręczać będziesz i innych do konfidentowania namawiać. Taki sprawiedliwy jesteś to podpisz się pod donosem do prokuratury i niech badają. Tylko pewnie brak jest odwagi przyjąć odpowiedzialności za takie słowa i czyny. Nie to co bohatersko na podhale 24 innych obrażać, fałszywie oskarżać, siać propagandę, wypisywać bzdury. Bohaterem jesteś na miarę idiotycznego komentarza a właściwie to komentarzy które płodzisz pod większością artykułów tutaj.
hela14:50, 7 lutego 2024
Pani Weroniko pora zając się KRUS -em i ARiMR w Nowym Targu, powymieniać te kadry
apo12:38, 7 lutego 2024
teraz to dopiero bedzie parasol- Hodorowicz Senior czy Hodorowicz Junior??
zrobili z Podhalanki folwark, a jak Bianka rozbiła układ to się zaczął płacz...
Platformie tak dobrze idzie posługiwanie się w sejmie uchwałami, że spokojnie może odwołać Panią Rektor np. decyzją Wójta Gminy Nowy Targ
osa12:28, 7 lutego 2024
A kiedy Pani posłanka zajmie się ciężkimi plecakami szkolnymi dzieci ??? Niech wykaże się najpierw małymi sprawami
Osiol12:27, 7 lutego 2024
@ ON I ONA
Co tu bronic, niema czego zamienili,,chonor''(błąd celowy) na chonorarium, to bardzo smutne i przykro na to się patrzy.
Droga do prawnego zakończenia sprawy dluga(ok 5lat) więc część piszących nie doczeka zakończenia, a cześć już nie będzie pamiętać o co chodziło, ba sprawa może trafić do ludzi ministra za którym za chwilę może być list gończy i.....
I posłowie i samorządowcy i wykładowcy przed wyborami w kwietniu będą usuwać,, wspólne'' zdjęcia jeśli już.....
Max12:10, 7 lutego 2024
Po pierwsze trzeba przeprowadzić referendum o odwołanie smarduch
Jedrek11:50, 7 lutego 2024
Brama w Gorce-Gmina robi drogę do prywatnej inwestycji na folwarku tatusia można wszystko-co Pani na to? może też zawiadomienie?
Wyjec z nowiu11:26, 7 lutego 2024
Piękny czas nastaje
Czas już zrzucić gronostaje
Berła odłożyć skrupulatnie
I rachunek sumienia zrobić dokładnie
Halny zawiał w lutym na Podhalu
I zakończył erę Podhalanki skandalu
Nie dość, że był on naukowy
To jeszcze mocno obyczajowy
Choć ośmiornica karty rozdawała
Chyba tę wojnę na dobre przegrała
Pierwszy raz od lat kilkunastu
Nastaje era nieskazitelnego blasku
To temu teraz na słońcu są rozbłyski
Czas zmienić intelekt na bardziej przejrzysty
Czekam więc na wiatr co odwróci
Te wszystkie zaklęcia i sprawiedliwość powróci!!!
JFK10:46, 7 lutego 2024
a ja myślałem że smarduchowa zadba o nasz region i postara się o dodatkowe pieniażki a ona zaczyna... no własnie co??? wsadzać swoich na stołki na Podhalańce???
Paweł10:36, 7 lutego 2024
Zostawić Kanclerza, on tak zabawny w pracy. Robi atmosferkę i jest wesoło
Zakopianka09:55, 7 lutego 2024
Tę uczelnię należy zlikwidować, to marnowanie czasu młodych ludzi.
avitat09:12, 7 lutego 2024
Nie cieszcie się na zapas! To jest dopiero doniesienie do prokuratury. A co będzie dalej? Tego na razie nikt nie wie.
ON i ONA08:55, 7 lutego 2024
Stanę w obronie senatorów, bo nie wszyscy co się nie odzywają są za Bianeczką bo się boją że zostaną zwolnieni jak ci co się odezwali.
pracownik uczelni08:40, 7 lutego 2024
jakieś konkrety ?
decyzje ministra Wieczorka ?
wyroki ?
co prawda jest dla Godlewskiej -Dzioboń PRAWOMOCNY ZA NARUSZAAANIE PRAW PRACOWNICZYCH !
I nie przebił się do społeczności akademickiej,która jak te małpki "nie widzi i nie słyszy"
czy można być kandydatem na rektora z prawomocnym wyrokiem sądu ?
Czy przypadkiem parasol ochronny polityków PIs nie sięga ministra Wieczorka?
Co tam robi jeszcze była wiceministerka w rządzie PIS Anna Budzanowska, koleżanka Godlewskiej -Dzioboń z katedry polityk publicznych kierowanej przez rektora UEK Mazura(strony www. oficjalne) i nadal dyrektor departamentu w szkolnictwie wyższym. Jak się miało męża ministra skarbu w rządzie PO to może to "uchodzi"?
Pani Budzanowska niejednokrotnie wpływała na sytuację w Podhalance począwszy od wyborów Wlodarczyka na kadencję uzupełniającą i zmiany statutowe ....A teraz nadal ma wpływa z ministerstwa-koleżanka uzurpatorki Godlewskiej -Dzioboń.
W jakim zdemoralizowanym kraju my żyjemy, prawo jest tylko dla słabych i normalnych. Rozliczenia obiecywane przez Tuska są dla "swoich " z prawej i lewej strony.
Anna08:09, 7 lutego 2024
Szanowna Pani głosowałam na Panią a Pani nie zna nazwiska ministra w swoim rządzie. Wielkie rozczarowanie
Major08:00, 7 lutego 2024
Wojna partii,nic nowego i tak do us.smierci
szambonurek07:57, 7 lutego 2024
Wszystko tutaj jest chore i pokręcone. Przecież Sąd Pracy jednoznacznie stwierdził, że pani p.o. Godlewska bezzasadnie i nieprawnie zwolniła pracowników naukowych uczelni, co też podkreśla wydany wyrok w tej sprawie. Pytanie zatem jak to jest, że pani Godlewska po wyroku może tkwić na stanowisku i startować w konkursie obarczonym wyjątkowym zaufaniem publicznym? Czy ktoś to rozumie? Czy na tym ma polegać misja szkoły wyższej, by przygotowywać studentów do przekrętów, kłamstwa, fałszowania dokumentów i robienia z ludzi idiotów? No to z najwyżej położonej uczelni spadliśmy chyba do dołu kloacznego...
Ja07:40, 7 lutego 2024
Z tym Ministrem to cosik się P.poseł pokiełbasilo
Revi07:27, 7 lutego 2024
Na Onecie czytam, że ta pani powołała dyrektora finansowego bez wymaganych kompetencji. To co księgowy bez uprawnień? To moja mała firma musi mieć wszystko ok w finansach, a uczelnia może sobie olać i swoje pewnie milonowe przelewy zatwierdzać przez osobę nieuprawnioną? No grubo.
Pełoland07:06, 7 lutego 2024
Chyba są najważniejsze sprawy społeczne , obecne wzrastające ceny paliw niż odwołania ludzi wartościowych na wysokim poziomie Q i mających dobra społeczna
Zjadacz papieru toaletowego06:03, 7 lutego 2024
Ani kroku w tył, pani posełko ma pani moje POparcie.
Kaczy łupież05:55, 7 lutego 2024
Leszek jestes dygnitarzem pis ale ta partia jest juz na bocznym torze towarzyszu.
Ktoś05:48, 7 lutego 2024
To pajacowanie długo nie będzie trwało ..
Ho,ho,ho05:31, 7 lutego 2024
A na rynku wysyp ogłoszeń: tanio sprzedam togi profesorskie w tym jedną rektorską. Togi mało używane w dobrym stanie. Uwaga. Część "bitych".
IDZIE WIOSNA !!00:03, 7 lutego 2024
Dziękujemy,że na uczelnię nadszedł w końcu czas rozliczeń.Prywatny folwark pani Bianki i ulubionego jabconiowego kanclerza dobiegł końca.
Pani Poseł, Gratulujęmy takich szybkich i zdecydowanych działań w obronie prawa i autorytetu uczelni, na które czekaliśmy.Dużo sił i sukcesów. Jesteśmy z Panią i będziemy Panią zawsze wspierać.
Zagadka22:38, 6 lutego 2024
Czyżby był potrzebny świadek koronny jak...
Obidowa22:20, 6 lutego 2024
Jeszcze pani posłanko trzeba się zająć sprawami bramy gorce bo tam był i jest parasol ochronny
Maria22:14, 6 lutego 2024
Pięknie dziękujemy!, żaden poseł ani senator z regionu nie pomógł - co gorsza przyklaskiwali bezprawiu. Koniec niesprawiedliwości i bezprawia! Z całego serca dziękujemy.
WolnaPodhalanka22:10, 6 lutego 2024
Dziękujemy! Jest Pani Wielka!
pol21:24, 6 lutego 2024
Pani dr Anna Mlekodaj,to jedyny niepolityczny kandydat na urząd rektora.Skromna z dużą wiedzą,nie pcha się na stołki.
Karolina21:14, 6 lutego 2024
Brawo Pani Weroniko! W końcu ktoś się rozprawił z tym bezprawiem na Podhalance! Gratulacje - najlepsza Posłanka młoda ale waleczna!
Janek21:04, 6 lutego 2024
Wszyscy ci, którzy występują przeciwko jakże pożytecznym działaniom posłanki Smarduch /.../ Dalej mają klapy na oczach i nie widzą, co ta banda robiła złego dla Polski i jak kradli nasze pieniądze. Lepiej milczcie.
Dzień świra21:00, 6 lutego 2024
Do jakiego Wojciecha Murdzka????
Hahaha20:58, 6 lutego 2024
@kabaret

Zgadzam się. Cyrk. Jeśli posłanka nie wie, kto jest ministrem w rządzie, który stworzyła jej partia, to co ona wie?
Yh20:40, 6 lutego 2024
Przedstawiciela Związku Podhalan mgr zasiadającego w radzie uczelni także trzeba pogonić,razem z szewcem
siP20:39, 6 lutego 2024
Pani Poseł proszę zorientować się czy w Gminie Nowy Targ wszystko przebiegało zgodnie z prawem w temacie Brama w Gorce. Liczę na Panią
Oleg20:32, 6 lutego 2024
Teraz pani poseł Smarduchowa czy chce czy nie musi wymiatać żelazną miotłą Tuska.
Koral20:19, 6 lutego 2024
Osioł racja. Ten senat to klakierzy i przytakiwacze. Może ze cztery osoby są w stanie się odezwać a reszta to tchórze posciągani za przychylność.
Pozostaje przeprowadzić uczciwe wybory i odciąć się wreszcie od doradztwa z UEKu i AWFu. Nigdy nic dobrego niestety z tego nie było.
dura lex sed lex20:08, 6 lutego 2024
Ta uczelnia po wszystkich aferach Gulaka, Włodarczyka i Godlewskiej należy delegalizować. Inaczaj wszyscy na Podhalu będą żyli w tym matrixie przygotowanym nam przez Czarnka, Murdzka i naszych parlamentarzystów w osobach Hamerskiego, Paluchowej, Siarki i Guta-Mostowego, tak ochoczo wspierających (o jakie ładne fotki sobie robili, cium cium i tralala) ten bałagan prawny i zamach przeprowadzony przez somozwańczo tańczącą na zgliszczach uczelni pełniącą obowiązki Rektor PPUZ czy ANS... Ale układ zamknięty! Brrrr
Wciskacz kitu19:56, 6 lutego 2024
Pamiętacie jak Bieńkowska z PO śmiała się z poczynań pułkownika Sienkiewicza w ich POprzednim rządzie? Było słychać kilkakrotnie " ale jaja, ale jaja, ale jaja"
Do garbus19:47, 6 lutego 2024
Biogazownia najważniejsza na Podhalu. Priorytet międzynarodowy. Powinien tym się zająć kongres USA. Nie wszyscy żyjemy biogazownią.
Była studentka19:41, 6 lutego 2024
Dziękujemy Pani Poseł Weronice Smarduch.
Jest wreszcie nadzieja, że prawda co do faktycznych wydarzeń w dniu 21.12.2021 roku, nieuprawnionego przejęcia urzędu p.o rektora przez Biankę Godlewską- Dzioboń i jej /.../ (niestety tak trzeba powiedzieć!) na podstawie antydatowanych zarzadzeń oraz całego tego bezprawnego działania w Uczelni przez okres ponad 2 lat zostanie zrehabilitowana.
Zwolennicy PIS powinni ujrzeć to co zrobili ich politycy z Podhalanką- wypisz wymaluj to co z Polską, wszyscy znamy z nazwisk posłów PIS i senatora ze Szczawnicy Jana Hamerskiego. Siłowe przejęcie władzy w uczelni , neoelektorzy, neosenatorowie, neostatut itp....
Jest nadzieja, że wizja ministra Czarnka co do Podhalanki się nie ziści a winni stanu uczelni i popełnionych nieprawości i bezprawia poniosą konsekwencje .......
Zwolnienia masowe (nauczycieli akademickich i pracowników)były faktem. Sąd nowotarski działa dziwnie przewlekle .... fikcja z punktu widzenia praw pracownika.
Kochamy Panią Weroniko!!
kabaret19:32, 6 lutego 2024
Przecież Wojciech Murdzek nie jest Ministrem.Był w rządzie PIS.Ta wielka posłanka nawet nie wie kto jest jej ministrem.Uahahahahahahaha
ON i ONA19:30, 6 lutego 2024
Dziękujemy Pani Poseł za podjęte działania. Trzymamy kciuki by zakończyły się z korzyścią dla studentów i pracowników aby to się zadziało to ta pani musi odejść.
maruś19:09, 6 lutego 2024
brawo Pani Weroniko
Garbus19:01, 6 lutego 2024
Pani Weroniko a co ze sprawą biogazowni? Też Pani złoży zawiadomienie?
Leszek18:49, 6 lutego 2024
Jak już się pani odrobi z donosami tu na Podhalu, to proszę też złożyć donos do warszawskiej prokuratury na swojego premiera, że wybrał aż siedmiu wiceministrów spraw zagranicznych. PiS miało czterech a Koalicja ma teraz siedmiu. Dość parasola ochronnego!
Buli18:49, 6 lutego 2024
A nie od rozwoju turystyki na Podhalu miała być smarduchowa
Pytajnik18:42, 6 lutego 2024
Ups czyżby kanclerz też miał pakować walizki i temu podobno startuje na radnego???
Szacun Weroniko18:38, 6 lutego 2024
Bravo dla Pani Weroniki takich ludzi nam trzeba stop bezprawiu!!!!
Smutny koniec Polski18:37, 6 lutego 2024
Teraz rektorem będzie tatuś. To ta NIK która kontrolowała Spółkę ORLEN?Pytam jeszcze skąd pani przybyła z Łopusznej bo nikt Pani tam nie widział czy z Warszawy?Proszę pochwalić się wyksztalceniem?.
Patrząca18:33, 6 lutego 2024
Tam wszystko należy sprzątnąć "władze", "senat" i "radę". Trzeba na święta posprzątać
Osiol18:30, 6 lutego 2024
Co rozliczać panią rektor? a 59 nowych szanowanych utytuowanych, głosujących jednogłośnie nie wie w czym uczestniczy, co się od nich wymaga, oni tacy co nic nie wiedzą, co się dzieje, czy im wszystko jedno?
Tych 59 nowych ma być moralnymi autorytetami dla góralskiej mlodziezy?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas