"Dumni Podhalem" - komitet wyborczy z powiatu tatrzańskiego - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 2.124 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
09.02.2024, 11:22 | czytano: 1320

"Dumni Podhalem" - komitet wyborczy z powiatu tatrzańskiego

Zarejestrowany został komitet wyborczy "Dumni Podhalem", kierowany przez Andrzeja Skupnia. "Misją jest wniesienie świeżego spojrzenia i młodzieńczej energii do politycznego krajobrazu Podhala, ożywienie rady i zainspirowanie pozytywnych zmian z korzyścią dla wszystkich mieszkańców" - deklaruje lider.

zdj. mat. prasowy
zdj. mat. prasowy
Andrzej Skupień pochodzi z Białego Dunajca. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku zdobył blisko 13 tys. głosów (więcej niż połowa ówczesnych posłów z okręgu 14). Pracuje jako audytor systemów informatycznych, jest doktorantem, absolwentem czterech uczelni - w tym jednej francuskiej. To także międzynarodowy sędzia sportowy.

- Bardzo się cieszę z rejestracji naszego komitetu. Na listach „Dumni Podhalem” znajdują się specjaliści różnych dziedzin, doświadczeni zawodowo i życiowo kandydaci. Wyróżnia nas średnia wieku, oscylująca w okolicach 30 lat. Chcemy jak wiatr halny przewietrzyć urzędy na Podhalu, w szczególności w Starostwie Tatrzańskim, gdzie średnia wieku obecnej rady to około 60 lat. Choć ta miotła nie będzie miała na celu jedynie odmłodzić samą radę, lecz również potrzebny jest audyt funkcjonowania starostwa i audyt na stanowiskach decyzyjnych. Nie może być tak, że na pozwolenie na budowę dla mieszkańców powiatu często czeka się latami, podczas gdy ludzie spoza regionu otrzymują pozwolenia „od ręki”. Czas postawić na młodych, energicznych ludzi, którzy nie boją się wyzwań i są otwarci na tworzenie projektów o randze regionalnej we współpracy przede wszystkim z lokalnymi gminami wchodzącymi w skład powiatu, ale również z Sejmikiem, na szczeblu Centralnym oraz ze Środkami Europejskimi - mówi Skupień.

I dodaje: - "Dumni Podhalem" jesteśmy wszyscy. Jedni z nas dumni są z krajobrazu, inni z pochodzenia, jeszcze inni z kultury. Każdy z nas znalazł się na liście wyborczej z innego powodu, ale scala nas miłość do regionu, chęć wzięcia odpowiedzialności za losy i kierunek naszej wspólnej przyszłości. Dla tych, którzy nie czują dumy, którą utracili lub nigdy jej nie odczuwali, chcemy pokazać piękno regionu, piękno samorządności, chęci wspólnego działania, które zawsze jednoczy.

Skupień zapewnia, że komitet będzie "na bieżąco informować o dalszych aktywnościach, gdy ten ujawni swoją wizję i listę kandydatów - w nadchodzących tygodniach".

mat. prasowy, opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
góralka21:01, 10 lutego 2024
Młody,wykształcony,obyty ,inteligentny i z honorem.Tego brakuje politykom z lewej ale również niektórym z prawej strony.Chętnie oddamy głosy na kogoś takiego,byle by po wejściu w politykę nie zmienił się dla LBGT i innego badziewa,bo tak to zazwyczaj bywa,a póżniej się tłumaczą,że trzeba mieć grubą skórę.Młodych potrzeba więcej,ale takich wartościowych a nie takich jak ten z agro.
Jw19:47, 9 lutego 2024
'em' - jak nie ma się do czego doczepić to trzeba do nazwy? :)
Niech sobie będą dumni z czego chcą.
Młodzi do władzy! 60latkowie na emeryturę!!
em15:50, 9 lutego 2024
"Dumni Podhalem"? (kim? czym?) Skąd taki pomysł?
Taka konstrukcja to jakaś kalka językowa. Najprędzej rusycyzm, niestety.
Podpowiem: Dumni (z czego?) z Podhala / Zakochani w Podhalu / Zatroskani Podhalem
Trzymam kciuki, precz z komuchami i ich d.powłazam14:19, 9 lutego 2024
Młodzi do dzieła
Ceper z Cyrhli12:22, 9 lutego 2024
Szanowny Panie Skupień ten program i plan, który pan proponuje jest godny uznania, skostniałe, bezdecyzyjne i bezwładne środowisko władz Samorządowych trzeba wymienić. Tak trzymać i kontynuować - zgredów wysłać na zasłużoną emeryturę. To się im należy!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas