39. urodziny Teatru im. Stanisława I. Witkiewicza w Zakopanem (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Zakopane
Rain
15°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 88 %
Rain
15°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 82 %
Rain
15°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
17°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
25.02.2024, 08:10 | czytano: 2480

39. urodziny Teatru im. Stanisława I. Witkiewicza w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. Koncertem zespołu Teatru Witkacego, tortem i toastem zakończyło się tegoroczne świętowanie urodzin teatru i jego patrona - Witkacego. - Dziękujemy za 39 lat - mówił do przybyłych gości Andrzej Stanisław Dziuk, dyrektor teatru.

fot. Marcin Szkodziński
fot. Marcin Szkodziński
Po raz pierwszy urodziny teatru świętowane były w nowej przestrzeni - Atelier Witkacego. Aktorzy teatru weszli na scenę dzwoniąc dzwoneczkami, aby po krótkiej chwili przemówień rozpocząć urodzinowy koncert. Nie mogło zabraknąć takich utworów jak “Warto żyć” oraz “Szaleńcy Boży”.

- Chciałem podziękować wszystkim aniołom, które nas chroniły i prowadziły. Panu Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi, ponieważ to dzięki niemu próbujemy tworzyć teatr metafizyczny i teatr artystyczny. Tatrom, które są dla nas ciągle wyzwaniem, ale uczą nas pokory. Zakopanemu za piękną tradycję, a nade wszystko wam drodzy przyjaciele. Jesteście naszą siłą. Dziękuję za waszą obecność, życzliwość, dobre słowa, każdy gest sympatii. Za krytyczne myślenie, bo ono jest twórcze. To wy sprawiacie, że istniejemy. Ośmielamy się myśleć, że to co robimy ma jakiś sens. Za 39 lat dziękujemy - mówił Andrzej Stanisław Dziuk, dyrektor Teatru Witkacego.

Życzeń z okazji urodzin i podziękowań nie było końca. Jako pierwszy wystąpił marszałek Województwa Małopolskiego - Witold Kozłowski wspominając, że właśnie pomieszczenia Witkacy Atelier, to prezent od Małopolski dla teatru i młodych ludzi, którzy będą korzystać w tych przestrzeni artystycznych. Z życzeniami i bukietami kwiatów przybyli także Agnieszka Nowak-Gąsienica wraz z radnymi, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego z zastępcą, a także starosta tatrzański i wielu innych znamienitych gości. Oczywiście nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu oraz toastu.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas