Powstanie świetlica wiejska - podhale24.pl
Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Rabka Zdrój
Clouds
20°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 44 %
Rain
23°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 43 %
Clouds
23°
Wiatr: 7.74 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
21°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 45 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 70 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
29.02.2024, 12:38 | czytano: 2193

Powstanie świetlica wiejska

Jeszcze w tym roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Hałuszowej powstanie w pełni wyposażona świetlica wiejska.

Hałuszowa. Fot. Google Maps
Hałuszowa. Fot. Google Maps
- Lokal z budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Hałuszowej od zawsze służył mieszkańcom sołectwa. To tutaj od zawsze odbywały się spotkania, zebrania wiejskie, posiedzenia rady sołeckiej, warsztaty czy inne zajęcia dla dzieci oraz starszych mieszkańców. Problemem był jednak brak podstawowego wyposażenia - mówi wójt miny Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda.

Złożony przez gminę wniosek do konkursu „Małopolskie świetlice wiejskie 2024” uzyskał dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup elementów wyposażenia.

Źródło: UG Krościenko, r/
Ankieta
Ankieta zakończona

Jak oceniasz rządy wójta Jana Dydy?

 • 14%
  Bardzo dobrze
 • 6%
  Dobrze
 • 6%
  Źle
 • 69%
  Bardzo źle
 • 5%
  Nie mam zdania
Oddanych głosów: 2888
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Pan Tadeusz14:23, 12 marca 2024
Gmina Krościenko potrzebuję na stanowisku Wójta kogoś młodszego, kto "lepiej" rozumie współczesny świat i zachodzące w nim zmiany. Aktualnie (nie wypominając nikomu wieku), wójt Dyda ma 66 lat. Za 5 lat będzie miał ponad 70.
1. Promocja: pan Dyda uaktywnia swoje konto FB 2-3 miesiące przed wyborami. Czyli widzi sens przekazywania informacji tą drogą (socialmedia). A popatrzmy: GCK ma zajmować się promocją Gminy. Ich zasięg ? 787 obserwujących/polubień (większość osoby z gminy). Powala. Konto Gminy ? 950 osób.... Jak jest promowana gmina przez fejsbuka czy Instagrama, tiktoka ? Liczy się regularność postów i ich atrakcyjność. Co 2-3 dni powinny być migawki z gminy, ich walorów turystycznych.
2. Betonoza. Popatrzmy,.jak wygląda rynek i prezydium gminy po remoncie ? Beton, płyty.. Zero drzewek, cienia, tylko skwar. Turyści i mieszkańcy uciekają z takich miejsc.
3. Tak samo będzie wyglądał nowy plac targowy. Zobaczmy wizualizacje, beton, beton, może jedno drzewko.
4. Parking na Esperanto i koło szkoły podstawowej- były drzewa, pozostał tylko beton, asfalt i kamień. W lecie wszyscy będziemy szukać dla aut skrawka cienia.
5. Można się śmiać z przystanków autobusowych przy wyremontowanej drodze.na.Nowy Targ. Ale w rynku nie ma żadnej wiaty przystankowej. Deszcz, wiatr, śnieg... kto nie jeździ autobusem, nie widzi problemu. Zapytajmy nasze dzieci lub turystów. Wójt prawdopodobnie nie widzi problemu, bo nie jeździ busami. Szkoda, że podczas remontu rynku nie pomyślano o tym.
6. Szeroko reklamowany staw kąpielowy. Oto została zamknięta możliwość wybudowania całorocznego basenu, z czystą wodą, zapleczem, szatniami itp. Byłaby to atrakcja dla turystów (zimą)i mieszkańców. Nauczyciel Wuefu nie widzi zalet posiadania całorocznego basenu ? Zamiast tego otrzymamy oczko wodne, bez czyszczonej wody, zaplecza sanitarnego itp. Wyobraźmy sobie,.jak to będzie wyglądało za.rok, dwa. Czy zgadzamy się, żeby sezon turystyczny trwał 2 miesiące (jak to oczko), czy cały rok ?

Gmina potrzebuje na stanowisku Wójta kogoś młodszego, z wizją i chęcią jej realizacji. Dla dobra nas wszystkich, naszych dzieci.
Do Helenki12:42, 2 marca 2024
Jaki wójt taka świetlica
Jarek11:54, 1 marca 2024
Jak to mówi Dyda to nic pewnego, powstanie jak tego nieudacznika wyrzucimy co przez 10 lat nic nie zrobił
Helenka09:09, 1 marca 2024
więcej konkretów proszę za te 30tys?.Co to będzie za wyposażenie!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas