Stanisław Kułach rezygnuje ze startu w wyborach na burmistrza Nowego Targu. Przynajmniej w tych - podhale24.pl
Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi
Czarny Dunajec
Clouds
14°
Wiatr: 7.272 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
14°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
14°
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
Wiatr: 8.316 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
01.03.2024, 15:22 | czytano: 6681

Stanisław Kułach rezygnuje ze startu w wyborach na burmistrza Nowego Targu. Przynajmniej w tych

Jako pierwszy zapowiedział swój start w wyborach - prawie dwa lata temu, 1 kwietnia 2022 r. Termin rejestracji komitetów wyborczych minął, a on swojego nie zgłosił. Co się stało ze Stanisławem Kułachem i dlaczego nie będzie go na liście wyborczej w kwietniowych wyborach? W rozmowie z Podhale24 mówi krótko: "Człowiek nie da rady się rozdwoić". Ale poznaliśmy też dłuższą odpowiedź.

zdj. Podhale24
zdj. Podhale24
Otrzymaliśmy informację, będącą wyjaśnieniem niedoszłego kandydata "dlaczego jego nazwiska zabraknie na liście podczas kwietniowych wyborów, czy zamierza wystartować w kolejnych i czym będzie się zajmował podczas najbliższej kadencji".

"Faktycznie, jako pierwszy zadeklarowałem się wziąć udział w wyborach na burmistrza - to jak miastem kierował Grzegorz Watycha mi nie odpowiadało, a ponieważ był on głuchy i na głos mieszkańców i na moje sugestie, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i zamiast burmistrza krytykować, samemu zostać burmistrzem i zrobić to wszystko, czego on nie potrafił a co jest konieczne dla tego miasta. W chwili, gdy postanowiłem wziąć udział w wyborach, byłem dyrektorem oddziału kancelarii prawnej. Gdybym wygrał wybory, z pewnością ta kancelaria zastąpiłaby mnie kimś innym. Teraz jednak prowadzę własną kancelarię. Zostając burmistrzem musiałbym ją zamknąć, bo tego wymaga prawo. A zgłasza się do niej wielu klientów, których sprawy wciąż trwają. Dla nich są to sprawy wyjątkowo ważne: dotyczą ich dzieci, pracy, biznesów, majątków rodowych... Moja wygrana w wyborach oznaczałaby, że tych ludzi którzy zaufali mi i mojej firmie - zostawiłbym samych, musieliby szukać sobie adwokata, na nowo wtajemniczać kogoś w swoje problemy, nierzadko wyjątkowo osobiste. Dlatego najpierw muszę się wywiązać z tego co obiecałem swoim klientom, a dopiero potem mogę obiecać mieszkańcom Nowego Targu co dla ich miasta zrobię i wywiązywać się z obietnic dotyczących Nowego Targu" - wyjaśnia Stanisław Kułach.

Ale dodaje, że... wystartuje w kolejnych wyborach.

"Ludzie będą widzieli wtedy, że nie zostawiam ich samych, tylko z ich problemami walczę do końca. A w między czasie - bez względu kto zostanie burmistrzem - będę się przyglądał temu co robi. Jeśli będę miał na coś lepszy pomysł to się nim podzielę. Nie chodzi o to, aby widzieć jak ktoś coś robi i wtedy milczeć, a potem krzyczeć, że można byłoby to zrobić lepiej, tylko abyśmy wspólnie debatowali nad tym co zrobić z tym miastem i faktycznie popychali je ku dobremu. Zresztą mi też takie podejście pomoże w kolejnych wyborach, bo będę mógł pokazać mieszkańcom, że mam pomysły, że część z nich zrealizowano i że dały konkretne efekty dla Miasta. Taki nowy rodzaj kampanii na Podhalu: zamiast krzyczeć że inni kandydaci są gorsi, to pokazać, że samemu się ma pomysły które pomogą mieszkańcom. Tego jako mieszkańcy potrzebujemy, ponieważ jak dotąd w kampanii sypią się same szczytne obietnice, ale za żadną z nich nie stoi recepta jak konkretnie ją zrealizować, więc zapewne na etapie obietnic wyborczych one pozostaną" - podsumowuje.

Krystian Kaczmarczyk, opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
do samo zło12:13, 4 marca 2024
To ten co gra u Karlaka główne role w misterium? To piękne wypełnienie dobrej nowiny - takie na odwrót. MASAKRA jak to prawda, że ten pan za tym stoi...
Rak06:33, 3 marca 2024
Szkoda. Tak fajnie by wyglądał na zdjęciu z książkami w tle jak jeden z niedoszłych kontrkandydatów. Oczywiście celem udowodnienia,że umie czytać.
Knt20:15, 2 marca 2024
Mieszkaniec Nt - nie rób jaj panie S. K. Raczej tu pod tym pseudonimem.... Nie ośmieszaj się, poległeś nawet w pseudoaferze z zastępcom burmistrza bo na portalu typu Fakt na podhalu śmieszny artykuł był jak to cię atakowali.
Aaa20:13, 2 marca 2024
No cóż?krowa która dużo ryczy mało mleka daje?a tyle było przechwałek tego pana,wytykania błędów obecnej władzy?szumu narobił tylko wokół własnej osoby i to by było na tyle!
Sylwia zTczewa też pozdrawia15:57, 2 marca 2024
Pociaszajacym jest fakt że ten artykuł przeczytało ponad 5 tys. ludzi podejrzewam że i komentarze przeczytali na temat tego "LAWIRANTA"
Każde miasto ma swojego Dyzmę Nowy Targ w osobie Kulacha
Terenowy15:38, 2 marca 2024
Stasiu dlaczego? Byłeś moim faworytem. Przestraszyłeś się towarzystwa Tokarza? Dałbyś radę. Szkoda
Kancelaria usług z Tczewa13:59, 2 marca 2024
Radosław K z Tczewa pozdrawia franczyzobiorcę Stasia
Ten z Tczewa już ma postawione zarzuty a franczyzobiorca Kulach vel dyrektor też być wkrótce Stanisławem K.
Oszukał mnie i moich bliskich
Oszuścio13:37, 2 marca 2024
Szkoda ze rezygnuje ta *** :-) fajnie by było usłyszeć że ktoś dostał 3 głosy
miejski11:02, 2 marca 2024
Zobaczył z jakim towarzystwem startuje Tokarz i stwierdził, że dość kabaretu na te wybory.
Samo zło10:51, 2 marca 2024
?Nowy Targ na odwrót? to akurat inny kandydat na radnego i ja myślę ze to Marcin Jagła.
Góralka09:10, 2 marca 2024
Miasto fałszywych ludzi , wystraszonych /.../ , nie mają odwagi nic zrobić a później wypisują ,że ktoś jest pieniacz. Mówią jak im ta władza nie pasuje ale jakos tej odwagi nie mają żeby coś zmienić i się postawić. Najlepiej kogoś zniszczyć hejtem i nienawiścią szerząc jakieś historię z kosmosu. Dobrze ,że nie kandydatuje bo szkoda cokolwiek robić dla tego miasta. Utopia a nie miasto. Żenada ludzkiej nienawiści i opowiadania bajek,żeby byc lepszym. Tymi komentarzami chcecie się wybielić ?? Niech rzuci kamień pierwszy kto jest bez winy.!!!!! Napiszcie w.komentarzach co zrobiliście żeby było lepiej,co zrobiliście żeby było bezpiecznie i ekologicznie ? Tylko kasa interesy przekręty koleżeństwo tak zwana watacha pierdzących w stołki.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Staszek09:05, 2 marca 2024
Nieudacznik i komediant, już taki pozostanie!
Mieszkaniec NT04:43, 2 marca 2024
Widać że ekipa Watachy przygotowała się na kandydaturę Stanisława Kulacha . Ciekaw ile pieniędzy wydali aby zaangażować ludzi ma ten hejt
Większość informacji nie sprawdzonych tylko wymyślonych. Oj czyli strach i nadal czują . Wszystkie smrody ich powyciągał to teraz trza się bronić hejtem. Jak nie ma innych argumentów. Tyle co zrobił Pan Stanisław dla tego upadającego miasta to Pan Burmistrz nie zrobił przez dwie kadencję. Ile osób pisze te komentarze ? Bo chyba to ta sama osoba
@@@23:24, 1 marca 2024
Prowdzi wlasna kancelarie chyba wlasnej glupoty zenada czlowiek po prostu zenada notoryczny klamca ,pieniacz i awanturnik co on tu nie opowiada no po prostu opowiesci dziwnej tresci czlowieku przestan juz wreszcie sie kompromitowac i zajmij sie tym czym powinienes chyba wiesz czym bo nie chce tutaj pisac
Uczciwy obywatel22:05, 1 marca 2024
Temu miastu potrzebny jest ktoś na poziomie, a nie taki typ co po kryjomu wszczyna pożar, a potem nagrywa i zgrywa bohatera. Nie potrzeba żadnych aferzystów.
obiektwyny21:47, 1 marca 2024
No jak się prowadzi nowy targ na odwrót,- to faktycznie czasu brak
mówi się że kij ma zawsze dwa końce, a Wielki Brat21:43, 1 marca 2024
@Kandydat na burmistrza, nie jestem zwolennikiem obecnego burmistrza ale nazwiska piszemy z dużej litery to raz, a dwa szczekałeś szczekałeś i się do szczekałeś.
Dlaczego nie znam ani jednej osoby, która może coś dobrego o tym typie powiedzieć???
Ten kotlet to był usmażony czy tylko kolejny raz chciałeś zwrócić na siebie uwagę poprzez opinie w Google a drugiemu zepsuć dzień, bo mnie i moim znajomym wszystko tam akurat smakuje i ciągle tam wracamy, a jadamy w różnych restauracjach, a tobie pozostaje tylko KFC i McD bo tam jak można przeczytać w necie gotują pod twój marny gust???
Knt21:43, 1 marca 2024
Czy to prawda że temu panu ktoś przyłożył na mieście kiedyś ?? Nie znam wykształcenia tego pana ale chyba ktoś tak samo nie mądry musi się do niego zgłaszać po coś. Jak ten pan może być kandydatem jak publicznie samemu ciężko mu się wypowiedzieć, może niech dalej korzysta z usług dziennikarzy żeby za niego się wysławiali. Dobrze że nie startuje skoro mówi że nie rozdwoi się, miastem musi rządzić ktoś inteligętny, ogarnięty.
Powodzenia21:32, 1 marca 2024
Panie Staszek jesteś jaki jesteś, trochę kontrowersyjny, ale warto też i wyciągnąć wnioski z Pana aktywności. Bo znikąd się nie wzięła. Spora część mieszkańców nie popiera obecnej aktywności burmistrza. Może w 1 kadencji nie panoszył się tak jak w 2 i mieszkańcy dali mu mandat. Myślę, że tym razem będzie inaczej. A do mieszkańców - narzekacie na Staszka Kułacha, ale ilu Was przyszło na sesję i powiedziało - że ma dosyć. Mówicie po kątach jakbyście się czegoś bali, ale nic z tym nie robicie. Grzegorz Watycha jest takim samym człowiekiem jak każdy z mieszkańców i w niczym lepszy nie jest. Po prostu to jest Grzesiek Watycha i tyle.
Mieszkaniec21:03, 1 marca 2024
Do "Kandydat na burmistrza" : to że każdy widzi jaki jesteś nie oznacza że pracuje w urzędzie ????. Każdy w mieście już wie jaki jesteś więc czekaj na najazd prokuratury bo cię znajdą prędzej czy później.
Mieszkaniec20:51, 1 marca 2024
Do orwell: otóż to... To że był DYREKTOREM innej kancelarii nie czyni go znawcą prawa ????. Ale ten pan nie grzeszy inteligencja i każdy w mieście ma go dość i chyba z każdym ma jakieś zatargii. Powinien się nim zająć sąd bo w tym momencie on oszukuje ludzi... Już jedna para jakiś czas temu mówiła że ich oszukał także nie wiem jak zdesperowanym trzeba byc żeby korzystać z jego usług
Czytaj czytaj Kandydacie Buahhha20:22, 1 marca 2024
Na YouTubie można obejrzeć filmik jak go kaperował jegomość z Tczewa który ma już postawione zarzuty przez pomorską prokuraturę.
Czytaj czytaj kandydacie!!!!
Temida20:17, 1 marca 2024
Przeklinam dzień, w którym przekroczyłam próg tej " kancelarii usług wątpliwych"
pop19:50, 1 marca 2024
Myślał, że kancelaria sfinansuje mu kampanię, ale się przeliczył.
A z niego taki prawnik, jak ze mnie chińczyk.
Poszkodowana19:44, 1 marca 2024
Osoby poszkodowane przez samozwańczego"adwokata" powinny złożyć pozew zbiorowy.
Celowe wprowadzanie ludzi w błąd i działanie na ich niekorzyść.Kancelaria tego pseudo adwokaciny przywlaszczyła sobie moje odszkodowanie...
Gdzie w tym kraju są organy nadzorujące tego typu pseudo kancelarie.
Żenada
Kandydat na burmistrza19:43, 1 marca 2024
W kwestii wyjaśnienia
Nigdy nie przedstawiałem się jako adwokat. Nigdy nie mianowalem się adwokatem . Działam legalnie i prowadzę biznes legalnie jako dyrektor zarządzający. W komentarzach widzę ,że to jedna i ta sama osoba komentuje . Watacha watychy się ujawniła. A tak cicho siedzieli . Ale do czasu bo za niedługo odwiedza ich tak samo jak urząd skarbowy
Tczew19:43, 1 marca 2024
/.../
Uważajcie ludzie na tego typa zanim wam wystawi fakturę proforma na 20 tys zł za usługi prawne których nigdy nie wykonał choćby z tego względu że nie jest adwokatem.
BARDZO NIEBEZPIECZNY TYP !!!!
Usługi prawne może świadczyć adwokat,mecenas a nie człowiek bez żadnego wykształcenia prawniczego.
Podpisując z nim umowę może puścić Cie z torbami.
A pseudo kancelarią z Tczewa zajęła się już pomorska prokuratura.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Anna18:48, 1 marca 2024
OMG. Świat się kończy. Chroń nas Panie przed takimi "kandydatami" , "burmistrzami", "prawnikami". Zaledwie w lipcu 2023r. firma Klonowski pod, której szyldem działał w Nowym Targu pan S. Kułach z powodu wykrytych nieprawidłowości, nadużyć wobec klientów zerwała umowę współpracy z p. S. Kułachem w trybie natychmiastowym. Od tej pory p. Kułach nie może posługiwać się logo firmy Klonowski. Nie przeszkadza mu to jednak prowadzić nadal działalności w zakresie doradztwa prawnego na terenie Nowego Targu, pomimo braku kwalifikacji, promując się jako "Kancelaria SK Pomoc Prawna 24H". Degrengolada
Szambo -Lot18:27, 1 marca 2024
Całe szczęście.
Burok18:07, 1 marca 2024
Rano wstaję,gębę golę,kto ja jestem - cienki Bolek :)
Mieszkaniec18:00, 1 marca 2024
Musieliby szukać adwokata? I bardzo dobrze bo przynajmniej by trafili na prawdziwego, a nie takiego który udaje że nim jest mimo że nie ma takich praw bo skoro już mówisz o prawie to jeszcze idź na studia prawnicze, zrób aplikacje, zdaj egzamin adwokacki bo nie jesteś ani prawnikiem ani radca prawnym bo gdybyś był to byłbyś na listach na których można znaleźć czy ktoś naprawdę prawnikiem
orwell17:48, 1 marca 2024
A dlaczego podaje się pan za adwokata? Ktoś, kto prowadzi kancelarią prawną, powinien zdawać sobie sprawę, że jest to czyn karalny.
Zagadka16:38, 1 marca 2024
Rano wstaję gębę golę kto ją jestem........
Ada16:06, 1 marca 2024
Bogu dzięki, że się nie skompromituje.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas