“Idziemy na rekord” - zakopiańscy radni po 4 godz. obrad byli w 3 punkcie z ponad 30-tu. Na koniec tempo zwiększyli (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Rabka Zdrój
Rain
14°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 88 %
Rain
15°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 82 %
Rain
15°
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
20°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
18°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
64 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
15.03.2024, 08:10 | czytano: 1712

“Idziemy na rekord” - zakopiańscy radni po 4 godz. obrad byli w 3 punkcie z ponad 30-tu. Na koniec tempo zwiększyli (zdjęcia)

Burzliwa, przedwyborcza sesja Rady Miasta Zakopanego sprawiła, że długość wypowiedzi radnych wymykała się z regulaminowego czasu. Na sesji poruszono temat Sylwestra Marzeń, białego misia z Krupówek, promocji miasta, a także zagrożeń oraz profilaktyki dzieci i młodzieży we współczesnym społeczeństwie oraz rozwiązań transportu zbiorowego.

fot. Marcin Szkodziński
fot. Marcin Szkodziński
Sprawozdanie z działalności burmistrza zamieniło się w podsumowanie kadencji, a także w pożegnanie burmistrza, który nie kandyduje w nadchodzących wyborach. - Chciałem podziękować mieszkańcom, za zaufanie, którym mnie obdarzyli. Radzie, a przede wszystkim urzędnikom, którzy przygotowywali tę pracę. Chciałem podziękować moim zastępcom. To była moja najlepsza decyzja, że postanowiłem iść inną drogą, niż moi poprzednicy. Często zarzucało się kolesiostwo w powoływaniu zastępców, dyrektorów itd. Pani Agnieszka nie miała komitetu, Wiktor Łukaszczyk nie reprezentował żadnego komitetu, podobnie Tomasz Filar. Mam nadzieję, że będzie to przykład wyboru nie kolesi, a fachowców. Wszystkim dyrektorom spółek miejskich dziękuję, bo oni też nie byli politycznie wybrani, tylko byli to fachowcy. To razem wszyscy, mieszkańcy, Rada, urzędnicy, wszyscy przyczynili się do tego i zasługują na podziękowania - mówił Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego. Podziękowania burmistrza poprzedziło wystąpienie Tomasza Filara, który przedstawił zrealizowane w mieście inwestycje podczas kadencji burmistrza Leszka Doruli.

Część radnych nie zgadzała się z obrazem Zakopanego, jaki przedstawiali burmistrz i jego zastępca. Wypomnieli niedawną aferę z białym misiem na Krupówkach, a także Sylwester Marzeń, przez który miasto postrzegane jest jako stolica Disco Polo.

W dalszej części sesji podczas prezentacji o profilaktyce i zagrożeniach dla dzieci i młodzieży we współczesnym społeczeństwie część radnych wyszła mówiąc, że mają już dość słuchania. Brak quorum sprawił, że przewodniczący przerwał obrady zarządzając przerwę.

- Żenujący spektakl. Jesteśmy szóstą godzinę na wiecu politycznym. Autoprezentacja kandydata, następnie laudacja pani burmistrz, prezentacja doktora Toczka, który dwa razy wymienił przewodniczącego. Mam nadzieję, że połączycie kropki - mówił Stanisław Karp.

Na zarzuty o prowadzenie kampanii bardzo szybko odpowiedział przewodniczący. - Metody, które stosujesz są znane mi od dłuższego czasu. Manipulacja i techniki są ważne jeśli jest się w opozycji. Bardzo rzadko widzę, żeby posługiwał się pan faktami. Pańskie działanie jest nastawione na gigantyczną manipulację faktami - mówił Jan Gluc.

Druga przerwa w obradach została zarządzono po wniosku formalnym jednego z radnych, by przerwać sesję i wznowić ją innego dnia. Po przerwie okazało się, że wniosek formalny nie spełniał wymagań, przez co nie był głosowany, a radni przeszli do kolejnych punktów obrad.

Osiem godzin zakopiańskim radnym zajęło przejście przez siedem punktów przyjętego porządku obrad. Pozostałych kilkanaście, w których były także głosowania procedowali przez zaledwie godzinę.

e/r
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
grule niskopienne11:31, 17 marca 2024
mogą zrezygnować z modlitwy na otwarcie obrad.
zpodhalanskiej10:18, 16 marca 2024
Rokordzisci noramlnie , pobili rekord ginesa w dlugosci pracy bo az 4 godziny no wiekie uznanie za wytralosc amen
Optymista11:24, 15 marca 2024
Czyli jednak modlili się o zdrowie
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas