Posiedzenie Rady Naukowej Związku Podhalan. Prof. Hodorowicz na czele prezydium - podhale24.pl
Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida
Zakopane
Clouds
20°
Wiatr: 12.852 km/h Wilgotność: 80 %
-
brak pomiaru
Clouds
20°
Wiatr: 13.788 km/h Wilgotność: 75 %
Rain
10°
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
19°
Wiatr: 9.504 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
68 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
27.03.2024, 09:24 | czytano: 2250

Posiedzenie Rady Naukowej Związku Podhalan. Prof. Hodorowicz na czele prezydium

W Ludźmierzu odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Naukowej po jesiennych wyborach Zarządu Głównego Związku Podhalan. Do Prezydium Rady Naukowej Związku Podhalan zostali wybrani: prof. Stanisław Hodorowicz - przewodniczący Rady, sekretarz Katarzyna Fiedler (ZP Szaflary) oraz dr hab. Stanisława Trebunia Staszel (ZP Kraków) i dr hab. Anna Mlekodaj (Instytut Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich - Ludźmierz).

Fot. Zarząd Główny Związku Podhalan w Polsce
Fot. Zarząd Główny Związku Podhalan w Polsce
Powierzono też kierownictwo nad trzema sekcjami rady: Sekcja ogólna (rozwój Ziem Górskich, gospodarka i infrastruktura) - Jerzy Kapłon (Dyrektor Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej w Krakowie), Sekcja problematyki regionalnej (architektura, gwara, folklor, sztuka, literatura) - Krzysztof Gocał (ZP Poronin) i Sekcja problemów historyczno-społecznych - Bronisław Chowaniec-Leyczyk (ZP Poronin).- Szczególny nacisk położono także na planowaną organizację konferencji naukowych w nadchodzących miesiącach - informuje związek.Spotkanie poprowadzili przewodniczący rady prof. Stanisław Hodorowicz wraz z prezesem Zarządu Głównego ZP Julianem Kowalczykiem.

Źródło: Związek Podhalan, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
jan11:47, 28 marca 2024
Czyżby już nie było młodych i zdolnych naukowców na Podhalu, tylko stary Hodorowicz, co jakiś czas wolty robi.
Może dlatego, że młodzi kojarzą ten związek z "Białą odwagą", coś w tym jest.
Inoros08:54, 28 marca 2024
@kb, tak zapomniałem, że jak politruk jest prezesem Oddziału to może do Rady Naukowej nie zgłosić młodego naukowca uważając, że może mu jego inteligencja zagrażać "bo jak siy fto mondry urodzi to siy ucyć nie musi"to takie demokratyczne przecież !
Inoros08:45, 28 marca 2024
@sprawdzacz,@kb - może warto czytać ze zrozumieniem, nie chodzi przecież o fabułę, tylko o nakręcanie nienawiwiści, poczucia winy i jątrzenie. Posłuchajcie zajawki filmu na konkurencyjnym podhalańskim portalu gdzie wybrzmiało dość wyraźnie stwierdzenie partyzanta(chyba o tym nie pomyśleli, że to mógł być też góral) "ty góralska k..rwo', oglądnijcie plakaty tego filmu ile tam jest mściwości i nienawiści, nie wystarczyły im komunistyczne wywłaszczenia, ani prawda o tamtych czasach gdzie wpisano do goralenvolku mieszkańców Podhala i Pienin różnych narodowości i nacji po to aby ich uratować. Może doczekamy się filmów, książek, sztuk teatralnych o funkcjonariuszach UB i SB o ich TW tych pokrzywdzonych też ale akurat to trzeba ukrywać i przysłaniać półprawdami z czasów okupacji niemieckiej bo to takie nośne i tyle przy tym pieczeni upieczonych !
Jaki miał cel Pan minister Gliński żeby współfinansować ten film ?
Wiecie rozumiecie05:32, 28 marca 2024
Po prostu ZP zrobił "ukłon" w stronę rządu KO, Trzeciej Drogi i Lewicy.
Sprawdzacz18:11, 27 marca 2024
Krytykantom "Białej odwagi" polecam obejrzeć film. Możecie być... co najmniej zaskoczeni. ;-)
Jakub17:55, 27 marca 2024
Prosimy aby Związek Podhalan wstawił za Podhalanką - władza się zmieniła - obiecali rozliczenia i naprawienie krzywd
Maniek16:04, 27 marca 2024
Dzikie tłumy widać;) Towarzystwo wzajemnej adoracji, jak zawsze ci sami.
kb12:41, 27 marca 2024
@Inoros zacne grono nie jest zabetonowane.Do Rady Naukowej dokooptowano prawie wszystkich młodych naukowców z naszego terenu, których zgłosiły Oddziały.Na temat filmu Rada się nie wypowiedziała gdyż prawie nikt z jej członków nie oglądał tego kiczowatego filmu aby nie nabijać nierzetelnemu reżyserowi kasy.
Osiol11:38, 27 marca 2024
Dobrze że są społecznicy pracujący za darmo na rzecz społeczeństwa
Tylko pytam11:13, 27 marca 2024
A kiedy Z. P. Ogłosi swoje stanowisko w sprawie kiczu filmowego szkalujacego postawę Polaków z okresu okupacji niemieckiej
Inoros10:47, 27 marca 2024
Dlaczego do tego zabetonowanego zacnego grona nie są dopraszani młodzi naukowcy będący członkami od lat ZP.
Co rada na temat filmu " Biała odwaga" i pokazywaniu na plakatach tego filmu górala z przypiętą odznaką hakenkreuz ?
jak działa cenzura w Podhale 2410:21, 27 marca 2024
Kompromitacja Związku Podhalan, że takiego człowieka jak Hodorowicz ustanawiają szefem prezydium . Gościa , który nie protestował gdy sprzedawała PO dobra rodowe w postaci PKL Kasprowy Wierch , nawet nie mruknął wówczas i obecnie jest bierny gdy łamane są prawa i Konstytucja w Polscde. Skandal , tylko się wstydzić .Górale budźcie się !!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas