Jachymiak: Baca z Krupówek wali kilkadziesiąt razy więcej niż limit. I zrobił mu co kiedy kto? - podhale24.pl
Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida
Zakopane
Clouds
16°
Wiatr: 15.516 km/h Wilgotność: 73 %
-
brak pomiaru
Clouds
16°
Wiatr: 17.46 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
17°
Wiatr: 18.648 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
16°
Wiatr: 13.464 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
14°
Wiatr: 12.384 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
84 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 42 | 84 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
02.04.2024, 12:31 | czytano: 3837

Jachymiak: Baca z Krupówek wali kilkadziesiąt razy więcej niż limit. I zrobił mu co kiedy kto?

FELIETON: - Wataha opublikowała listę sukcesów. Popsuła powagę wielkiego tygodnia, bo polewanie zaczęło się dużo przed poniedziałkiem. Tak, tak… to ta sama grupka, która kiedyś pruła się o 11cm toru na basenie (że nieolimpijski), a po dojściu do korytka… no, nie widać tych obiektów, nawet niechby nieolimpijskich… - pisze Maciej Jachymiak, lekarz i nowotarżanin, były samorządowiec i polityk.

Maciej Jachymiak. Archiwum autora
Maciej Jachymiak. Archiwum autora
Drodzy Czytelnicy!

Mój mentor, red. Miśkowiec, zwrócił ostatnio uwagę, że jak nie wsadzam poezji, to zaraz felietony lepsze, w związku z tym zacznę zgodnie ze wskazówkami:

Poświąteczny marazm
Rozpulchnione brzuszki
Powieczki rozkleić
Główkę od poduszki
Oderwać trzeba
Nadchodzi, o nieba !
Ostatnia prosta
Obłudę czas wychłostać !

Czas świąt w polityce narodowej był, jak należy, nudny, z wyjątkiem wpadki obywatela Trzaskowskiego. Mądrzył się, a żoneczka w kuchni zasuwała. No, takiej zniewagi mainstream nie odpuści, nawet największym swoim faworytom ! I pewniak Warszafki musiał przepraszać. Ale rysa zostanie…

A u nasz? Wataha opublikowała listę sukcesów. Popsuła powagę wielkiego tygodnia, bo polewanie zaczęło się dużo przed poniedziałkiem. Tak, tak… to ta sama grupka, która kiedyś pruła się o 11cm toru na basenie (że nieolimpijski), a po dojściu do korytka… no, nie widać tych obiektów, nawet niechby nieolimpijskich…

Dobrze, że śp. Marek Fryźlewicz postawił ten basen. Ostatnia poważna miejska inwestycja w sport. Ale potem popłynął. No bo kto widział spełniać obietnice?

Ludzie, z pewnych względów, na których opis nie ma tu miejsca, wolą polityków klasycznych, czyli obiecywaczy. Powinno się dużo obiecywać. Potem korzystać z możliwości. Budować „zaplecze” stanowiskami i innymi grantami, oddać biznesowi co włożył w kampanię, nie szczędzić z publicznych na autopromocję, jakieś igrzyska rzucić... I czekać. Czasem skądś skapnie. I nawet jak to mega głupie, np. boks na lodowisku, przyjąć. I dalej obiecywać…

Kiedyś z tym było lepiej. Po wyborach los „programów” był szemrany. W piec ! A teraz ? Byle osioł wyciągnie z sieci, rozsieje i jest ubaw. Choć nie do końca… Niespełnione obietnice można powtórzyć. Spełnionych już się nie da…

Lokowałem wyżej problem biznesu w kontekście wyborów. Smutny. Kiedyś przedsiębiorcy się garnęli. Potem przyszły oświadczenia majątkowe i dali spokój. W naszym, postsowieckim kraju, to wciąż grzech, że się komuś wiedzie. Dlatego samorządy zasiedlili bardziej obywatele materialne wykluczeni, że użyję nowomowy. Wyjątki potwierdzają regułę.

Wyłączenie biznesu z samorządu jest niesprawiedliwe. Ale tu, na opak, polskie prawo przychodzi z pomocą. Organy wykonawcze od sejmu do powiatu wybierają rady. Kupa ludzi. Ale w gminach? Na wójta czy burmistrza startuje kilka osób. Można samemu zgłosić. Kampanię opłacić. Bo chyba nie myślicie Państwo, że te billboardy kupują ledwie wiążący koniec z końcem kandydaci na radnych…

Koń jaki u nas jest każdy widzi. Biznes Watahy coś słabiej. Chyba już cele osiągnął. Garbarnia dudków nie szczędzi. Szaflary pozazdrościły Waksmundowi i chcą w Miasto. Tokarzowie? Otwarli oczy na świat, acz ciągle z ideałami. Ta nasza młodość, ten szczęsny czas, ta para skrzydeł zwiniętych w nas… Tylko po co wsadzili w jedynce tego złośliwego tetryka?

Jako przedstawiciel middle class chcę tu biznesowi podziękować. Sami byśmy tego nie udźwigli! I pocieszyć. Co prawda polskie prawo ustala limity wydatków wyborczych, ale kto je tam liczy. Na pewno nie „niezależne media”, bo te z łamania prawa mają akurat obrywy. Bywa, że kandydat w redakcji zostawi cały limit, a gdzie tam jeszcze banery, plakaty itp. Miszczem świata jest tu mój ulubiony Baca z Krupówek. Wali kilkadziesiąt razy więcej niż limit. I zrobił mu co kiedy kto? Nigdy. Bo ten proceder łączy główne partie oraz media. A nic tak ludzi nie łączy jak wspólny przekręt. Nawet miłość. Chyba już o tym pisałem…

Tyle. Myślę, że redakcja P24 będzie kontenta, że nadal nie ujawniłem mojego komitetu. Niestety, na Mieście ktoś powiesił moje 2 banery 1x1 i jeszcze mi przysłali plakaty. Krecia robota. A chciałem pójść boso. Albo jak na zdjęciu…

Maciej Jachymiak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
zpodhalanskiej08:15, 4 kwietnia 2024
tak infantylnych felietonow to tylko na p24
MARS21:48, 3 kwietnia 2024
Zagłosuję na każdego kto nie dopuści do wygranej KaOwskiej watahy
Kuma torka22:27, 2 kwietnia 2024
Sierota... Niestety nie jesteś zadna sierota i to cię boli
Po prostu nieudacznik skompromitowany
Gulasz Juliusz Zeżarł18:48, 2 kwietnia 2024
Nasz "krytyczny" felietonista, który, jak się wydawało, wali po wszystkich obuchem dość równi, okazuje się, że w partykularnych interesach potrafi być nie tylko oportunistą ale i lizusem.
Nawet, gdyby jakimś cudem ludność lokalna nie wiedziała, z którego komitetu startuje, to pobieżna analiza wazeliny w wyborczych tegopana felietonach wskazuje wylewa się w jedną stronę.
Sierota PO platformie17:43, 2 kwietnia 2024
To jakaś obsesja czy jak to się fachowo nazywa z tym "bacą z Krupówek" Już kolejny raz o nim czytam w felietonach doktora, a temat plakatów porusza drugi raz. Jeśli było tej agitacji za dużo to trzeba było zgłosić tam gdzie trzeba a nie beczeć o tym co chwilę.
gorce17:21, 2 kwietnia 2024
Jak taki mistrzu jesteś poprawny i uczciwy to ten felieton jako wyborczy powinien byc opłacony a stosowna informacja widnieć na poczatku.I co mistrzu?
Zdenek17:18, 2 kwietnia 2024
Przedstawiając Jachymiaka jako lekarza podawajcie, że to psychiatra, bo każdy jego felieton to sporo psychiatrii.
Osiol15:15, 2 kwietnia 2024
W zdjęciu to napewno machloja doktor od wypisywania recept kibicowania i felietonów by się tak fizycznie nie ...
Co do obietnic to miescany ledwie mogą udźwignąć aktualne dobro nabudowane z obsada(klasy średniej bodaj tam bodaj...) nie rozumieją ze bycie miescanem nie jest darmowe miescany ten drugi sort (ten niżej) potrzebuje miejsc pracy jakichkolwiek dla swej....A klasa średnia ledwie siebie z pracy,,najemnej''(tak się stoczyła) utrzymuje, klasa ta nie powinna żyć z budżetu tylko wpłacać do budżetu, ale jakie miasto takie standarty klasy..... A nikt masowo nie obiecuje miejsc pracy bo i z czego, urzędy napchane od piwnic po strych budżet państwa wiecznie pożycza mld by te klasę średnia przy życiu utrzymać he he he, można wręcz uznać za pewnik że klasa średnia w miejskim nowotarskim wydaniu doprowadzi państwo do upadku i bankructwa i jeszcze po bankructwie ta klasa srednia będzie szukać wszędzie przyczyny upadku tylko nie w tym że że miast wpłacać podatki nalezne to wisieli przy cycu(budżecie)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas