Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie tragedii w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju - podhale24.pl
Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida
Szczawnica
Clouds
20°
Wiatr: 12.852 km/h Wilgotność: 80 %
-
brak pomiaru
Clouds
20°
Wiatr: 13.788 km/h Wilgotność: 75 %
Rain
10°
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
19°
Wiatr: 9.504 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
44 %
Zakopane
50 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
02.04.2024, 14:27 | czytano: 4823

Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie tragedii w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju

Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu wszczęła śledztwo "w sprawie niemyślnego spowodowania śmierci", dotyczące wczorajszego, śmiertelnego wypadku w rabczańskim parku. Podczas wichury zginęły tu trzy osoby przygniecione przez powalone drzewo: 69-letnia mieszkanka gminy Rabka-Zdrój oraz 43-letnia kobieta i jej 7-letni synek, mieszkańcy powiatu limanowskiego. Wszyscy ponieśli śmierć na miejscu.

W miejscu tragedii płoną znicze. Fot. Piotr Kuczaj
W miejscu tragedii płoną znicze. Fot. Piotr Kuczaj
Jak informuje prokurator Justyna Rataj-Mykietyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, ciała ofiar tragedii zabezpieczono do badań. Prokuratura zabezpieczyła też drzewo, które przewróciło się na pieszych. Zostanie ono poddane badaniom przez biegłego dendrologa, który wypowie się na temat jego stanu. Prokuratura oceni, czy zarządca parku prawidłowo postępował w zakresie utrzymania drzewostanu oraz czy stan drzewa miał wpływ na zaistniałą sytuację.

Pod nadzorem prokuratora policjanci prowadzili czynności procesowe, w tym oględziny, dokumentację fotograficzną oraz ustalenia świadków.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Do and17:07, 3 kwietnia 2024
Jakie ocieplenie klimatu? Nie ma czegoś takiego Stała się tragedia a ty o ociepleniu klimatu bredzisz.Nie zamknięto parku a tym bardziej powinno się to zrobic w czasie Świąt bo zawsze ktoś może tam iść niepotrzebnie w czasie tak silnego wiatru.Idzie się i niestety nie myśli że zaraz tak potężne drzewo na mnie spadnie.Nie powinno tak być że przez stare drzewa ktoś umiera A była jakaś burza , piorun bo nie wiem? Nad morzem np plaze są pozatykane a tu parki nie Chcecie sobie takie drzewa trzymać to parki powinny być zamknięte... Szkoda mi szczególnie tego dziecka Ogólne wszystkich
T.08:43, 3 kwietnia 2024
Dlaczego nie zamknięto parku przecież to jest normalne np. nad morzem, idzie wiatr parki i cmentarze zamknięte...
zpodhalanskiej08:02, 3 kwietnia 2024
A w kosciele w zakopanym to juz nie racza dochodzenia zrobic czy kler nietylakny dalej jest?
jezeli19:35, 2 kwietnia 2024
Jeżeli się potwierdzi, jak napisano w prasie, że drzewo miało spróchniałe korzenie - i nikt tego nie przypilnował...
Radek18:37, 2 kwietnia 2024
W radiu mówili że dziewczyna miała 33 lata
Olga17:09, 2 kwietnia 2024
..Podhale jest najbardziej zanieczyszczonym zakątkiem na świecie..mam dla ciebie radę; przestań obserwować chorą Gretę, skończ znajomości z opłacanymi grupami pseudo ekologów i poszukaj terapeuty.
Tom16:46, 2 kwietnia 2024
Do and...
A ja pamiętam tak ciepłe dni w marcu i kwietniu
Zapytaj kogos starszego to potwierdzi
Prawda jest taka , że zieloni blokują wycinki ,ale teraz moze będą wycinane chore drzewa
Kwestie16:38, 2 kwietnia 2024
To są kwestie:

1. Czy drzewa przycina się na górze na wysokość - żeby się nie przewróciły, czy jak to często widać odwrotnie na dole pień obcięty dookoła a u góry wielką korona żeby się przewróciło. Czy i jak było obcinane to drzewo?

2. Czy na korzenie miała wypływ likwidacja łańcucha który oddzielał trawnik i zrobienie półdzikiego parkingu na korzeniach. Czy to drzewo było tak w ogóle położone?
małolatka15:44, 2 kwietnia 2024
Do and. Prokuratura niech się zajmie poważniejszymi sprawami a nie ze drzewo się przewróciło to było nie szczęście.Skoda wydawać pięniędzy dla prokuratury .
Mieszkaniec15:35, 2 kwietnia 2024
Trzymam mocno kciuki żeby się okazało że był to błąd utrzymujących park żeby wreszcie ktoś zrobił porządek że starymi i zagrażającymi życiu drzewami....
and15:19, 2 kwietnia 2024
Ja myślę, że prokuratura nie ma szans nikogo postawić przed sądem. Stała się tragedia i to nie jedna na Podhalu w tym samym czasie. Moi kochani zmieniamy nasz klimat i gdyby prokuratura chciała stawiać zarzuty, to winna nam wszystkim je postawić. Żyje na tym świecie 30 lat i nie potrafię sobie przypomnieć sytuacji, gdzie w marcu by było 25 st C, nie pamiętam bym w marcu jako dziecko nie poszedł na narty, a teraz jadę na kajaki bo ciepło. Żyjemy w specyficznym terenie, w górach, gdzie pogoda przy normalnym klimacie zmienia się w mgnieniu oka i trudno przewidzieć jaka będzie za kilka godzin, ba w ciągu najbliższej godziny. Gorący schyłek zimy i początek wiosny intensyfikuje tylko skrajne sytuacje meteo. O ile Holandia i Belgia przez efekt cieplarniany mogą zostać częściowo zatopione, tak na Podhalu możemy się przyzwyczaić do takich wichur. Pragnę też przypomnieć, że Podhale jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych zakątków na świecie. Dlatego sprowadzanie tych tragedii do miana zaniedbania czy zaniechania choćby RCB jest moim zdaniem próbą odwrócenia uwagi od rzeczywistego problemu. Jakim jest ocieplenie klimatu, zanieczyszczenie środowiska i ignorancja nas wszystkich wobec tych problemów. Nie jestem w tej dziedzinie specjalistą i bardzo proszę szanowną redakcję, o artykuł stworzony razem z naukowcami, inżynierami środowiska i ochrony środowiska, o tym, jak obecna sytuacja klimatyczna wpływa na takie sytuacje. Z chęcią poznałbym ich stanowisko, a także dowiedział bym się czy moje twierdzenia polegają na prawdzie czy są też irracjonalnym stekiem bzdur.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas