Kierowca zignorował czerwone światło i wjechał na przejazd kolejowy w Nowym Targu - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Czarny Dunajec
Clouds
12°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.348 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
13.05.2024, 15:29 | czytano: 8853

Kierowca zignorował czerwone światło i wjechał na przejazd kolejowy w Nowym Targu

Wykroczenie ujawnili funkcjonariusze nowotarskiej policji oraz Straży Ochrony Kolei, podczas wspólnych działań pod hasłem "Szlaban na ryzyko!". Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i otrzymał 15 punktów karnych.

Do wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenia doszło w kwietniu na przejeździe kolejowym przy ul. Ludźmierskiej. Mieszkanka Czarnego Dunajca wjechała samochodem na przejazd kolejowy, kiedy opuszczanie zapór już się rozpoczęło. Arch. Podhale24.pl
Do wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenia doszło w kwietniu na przejeździe kolejowym przy ul. Ludźmierskiej. Mieszkanka Czarnego Dunajca wjechała samochodem na przejazd kolejowy, kiedy opuszczanie zapór już się rozpoczęło. Arch. Podhale24.pl
W piątek w rejonie przejazdu kolejowego w Nowym Targu policjant z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei, prowadzili działania prewencyjne w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczny przejazd". To już kolejna edycja akcji, która tym razem odbywa się pod hasłem "Szlaban na ryzyko!".

Głównym celem jest podnoszenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności przez kierujących i pieszych w rejonie przejazdów kolejowych oraz reagowanie na popełniane wykroczenia.

W ostatnim czasie doszło do bardzo groźnej sytuacji na przejeździe kolejowym, gdzie mieszkanka Czarnego Dunajca wjechała samochodem na przejazd kolejowy, kiedy opuszczanie zapór już się rozpoczęło. Kobieta utknęła pomiędzy szlabanami. Kobieta miała bardzo dużo szczęścia. W tym przypadku pociąg nie jechał z największą prędkością, gdyż za przejazdem znajduje się stacja kolejowa i maszynista zdążył w porę zareagować, wyhamować i udało się w bezpiecznym miejscu zatrzymać pociąg. Za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym w kwocie 2000 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Podczas prowadzonym w piątek działań sygnalizację świetlną ostrzegającą o zbliżającym się pociągu zignorował też mieszkaniec Nowego Targu. Mężczyzna na oczach funkcjonariuszy wjechał oplem na przejazd przy czerwonym świetle. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i otrzymał 15 punktów karnych.

W przypadku tego wykroczenia obowiązuje tzw. recydywa, czyli podwójna stawka mandatu karnego, jeżeli kierowca ponownie popełni to samo wykroczenie w okresie dwóch lat.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Ciekawy20:45, 16 maja 2024
Nieciekawy, czyli jak się zepsują światła i będzie czerwone 24 h to będziesz stał bo czerwone? Ja przejeżdżam albo przechodzę na pasach, nie jestem baranem,takimi jak ty łatwo rządzić,dlatego mamy to co mamy.
Nieciekawy14:40, 16 maja 2024
@Ciekawy
Co ma do rzeczy, czy światła zmieniają się szybko, czy wolno, czy celowo są źle ustawione, czy niecelowo?
Masz czerwone to masz stać. Koniec i kropka. Zero dyskusji.

A jeśli światła są celowo źle ustawione i barany drogowe się łapią, to bardzo dobrze. Barany trzeba szkolić i eliminować z drogi. Zresztą, gdyby barany nie jeździły na czerwonym to stawianie celowych pułapek nie miałoby sensu i nikt by tego nie robił.
o krok od tragedii10:23, 15 maja 2024
Odpowiednie służby niech sprawdzą monitoring z 09/05 pomiędzy godziną 16-tą a 17-tą, łatwo ustalić kiedy pociąg jedzie z Krakowa do Zakopanego w tym dniu po 16-tej, jak jeden idiota jadąc w kierunku Cz. Dunajca omija stojące na czerwonym świetle auto przed przejazdem kolejowym i tylko cudem umyka pod zamykającymi się szlabanami.
Ciekawy06:37, 15 maja 2024
Joł, ma znaczenie, ponieważ, myślę, że można specjalnie opóźnić włączenie czerwonego światła po podniesieniu szlabanu, zawsze się znajdzie parę jeleni, tym bardziej, że była prowadzona akcja. To tak jak koło nowego kościoła zawsze które na czerwonym przechodzi. Jest takich perełek w nowym targu służący do zarabiania nas mandatach. Taki kraj, niestety
joł13:49, 14 maja 2024
@ciekawy
to bez znaczenia, czerwone światło to czerwone światło. Tu nie ma filozofii
pomyśl zanim coś chlapniesz12:33, 14 maja 2024
W kiedyś wjadą na tory i będą się poruszać jak drezyna po torach .
Ciekawy21:10, 13 maja 2024
Ale wyjechał przed , czy po przejechaniu pociągu jak szlaban był w górze, a nadal paliło się czerwone światło?
spokojny horror19:19, 13 maja 2024
To nie kierowca.To tylko posiadacz prawo jazd.Jakim cudem posiadaczy ,,prawka,, jest więcej od kierowców?Cóż,,instruktorzy,instruktorki,,bez praktyki,pomijając myślenie.Ilość nie jakość.Za siódmym razem zda ,,prawko,, i koniec myślenia tego co nauczyli w pseudo szkole jazdy na drodze.
Janko19:06, 13 maja 2024
Kolejny co prawo jazdy znalazł w czipsach. Taki sam mandat powinien być za nieprawidłowe parkowanie czy brak używania kierunkowskazów przy zjeździe z ronda
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas