Wicewojewoda małopolska z wizytą w Powiatowych Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych w Nowym Targu i Zakopanem - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Czarny Dunajec
Clouds
25°
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
25°
Wiatr: 12.312 km/h Wilgotność: 40 %
Clouds
28°
Wiatr: 6.732 km/h Wilgotność: 43 %
Clouds
28°
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
29°
Wiatr: 8.028 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
26°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 40 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
72 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
20.05.2024, 14:36 | czytano: 2242

Wicewojewoda małopolska z wizytą w Powiatowych Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych w Nowym Targu i Zakopanem

Kontrole żywności: u producenta, w sklepie i na granicy. Czuwanie nad higieną i czystością miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Szeroko rozumiana edukacja w zakresie profilaktyki zdrowotnej i szczepień. To tylko wybrane zadania Państwowej Inspekcji Sanitarnej. O tym, z jakimi wyzwaniami mierzą się Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne w Nowym Targu i Zakopanem, rozmawiała dzisiaj z kierownictwem i pracownikami tych jednostek I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
– Stan sanitarny, higieniczny obiektów nadzorowanych przez PSSE ma ogromne znaczenie. Mam tu na myśli chociażby gastronomię czy obiekty noclegowe. Szczególnie na Podhalu, regionie atrakcyjnym i popularnym turystycznie, gdzie liczba gości jest duża przez cały rok, Państwa praca jest nieoceniona – mówi I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

Wspólnie z przedstawicielami PSSE w Nowym Targu wicewojewoda Elżbieta Achinger wizytowała także przejście graniczne w Chyżnem. Także tam prowadzone są m.in. kontrole sanitarno-epidemiologiczne żywności przewożonej w samochodach ciężarowych.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
sawuarek i wiwarek20:40, 20 maja 2024
Na półkach w sklepach spożywczych na Podhalu ciągle leży żywność która wciąż nie posiada jeszcze pełnej specyfikacji na opakowaniach jeśli chodzi o zawartość substancji odżywczych, minerałów (aż po ilość selenu, boru, litu i molibdenu) i witamin (aż po specyfikację jaka forma i w jakiej ilości witamin A, B12, kwasu foliowego, itd.), o stopniu zagrożenia rozwojem pleśni danego środka spożywczego, itd., brakuje również certyfikatów Sanepidu na etykietkach które gwarantowałyby kupującemu że dany środek spożywczy nie posiada nadmiaru substancji szkodliwych dla zdrowia, wciąż często nie wiadomo ile konkretnie jest jednostek ppm herbicydów w wystawianych na półki owocach i warzywach, ile ppm antybiotyków i innych szkodliwych dodatków, np. fosforanów, itp. znajduje się w mięsie, rybach, kiełbasach. Ludzie potrzebują wiedzieć nie tyle co jedzie na TIR-ach, ale konkretnie co znajduje się w pojedynczych opakowanych przezroczystym plastikiem towarach konsumpcyjnych w sklepach, jakie i ile wartości odżywczych, a nie że wszędzie jest mnóstwo tekstów drobnym drukiem w przeróżnych językach UE, ale informacji żadnej. Czy wizyta pani wicewojewody poprawi coś w tych ważnych dla ludności obszarach?
0
strach się bać20:26, 20 maja 2024
Mam nadzieję, że to jakieś ćwiczenia.
0
???17:07, 20 maja 2024
To widocznie z tego powodu były trudności z czystą wodą w niektórych wodociągach?
0
Nowotarżanka16:33, 20 maja 2024
Nadzór budowlany w Nowym Targu do natychmiastowej likwidacji, nie potrzeba żadnej kontroli, tam pracują sami SPECJALIŚCI
0
Nadzór14:44, 20 maja 2024
przydałaby się kontrola z ministerstwa w nadzorze budowalnym
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas