Co z tą fotowoltaiką? Czy to się nadal opłaca i gdzie szukać zaufanych monterów na Podhalu? (art. sponsorowany) - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Zakopane
Clouds
12°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
26 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
25.05.2024, 13:22 | czytano: 2625

Co z tą fotowoltaiką? Czy to się nadal opłaca i gdzie szukać zaufanych monterów na Podhalu? (art. sponsorowany)

Montaż paneli fotowoltaicznych na Podhalu to wciąż żywy temat. Mogłoby się wydawać, że „fotowoltaiczny bum” mamy już za sobą, ale to wcale nie jest prawdą. Cały czas ktoś dzwoni z nową ofertą, a nawet przedstawiciele firm przychodzą osobiście do naszych domów by zaproponować nam wstępną umowę z dużą dotacją na montaż paneli fotowoltaicznych.

Potencjalnym inwestorom wciąż jednak nasuwa się wiele pytań – „Czy to w ogóle jeszcze się opłaca, gdzie znaleźć rzetelne informacje na ten temat, jak oszacować moc paneli, która sprawdzi się w naszej nieruchomości, ile to właściwie kosztuje no i gdzie znaleźć zaufaną ekipę, która wykona profesjonalny montaż bez kruczków prawnych?”

Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania warto poszukać firmy, która pracuje lokalnie i specjalizuje się w montażu paneli fotowoltaicznych, fotowoltaiki gruntowej czy też farm fotowoltaicznych.


Taką właśnie firmą jest działająca w miejscowości Gronków k. Nowego Targu – firma Tatra Energy, którą prowadzę.

Nazywam się Mateusz Kopeć i z tematem fotowoltaiki jestem związany od 2018 roku czyli niemal od kiedy w Polsce pojawiły się pierwsze dotacje na ten cel. W obecnych czasach, po zmianie zasad rozliczania dostarczanej do sieci energii, otrzymuję mnóstwo pytań czy to w ogóle jest jeszcze opłacalne, czy nadal można otrzymać dotację na ten cel i jakie urządzenia wybrać?

Biorąc pod uwagę rosnące ceny energii i niepewną energetycznie przyszłość z całą pewnością mogę odpowiedzieć, że TAK. Fotowoltaika jest nadal bardzo opłacalną inwestycją w szczególności w kontekście autokonsumpcji.

Chodzi tutaj o instalację skrojoną na miarę Twoich potrzeb. Kiedy podejmuję rozmowy z osobą zainteresowaną montażem – zawsze rozpoczynamy od dokładnego zbadania rocznego zużycia energii. W ten sposób, możemy wykonać instalację, która nie będzie ani za duża, ani za mała w stosunku do Twojego zapotrzebowania. Dokładne oszacowanie wielkości i mocy instalacji oraz jej dodatkowe połączenie z magazynem - pozwolą efektywnie zużywać wyprodukowaną przez fotowoltaikę energię na potrzeby gospodarstwa domowego, a jej niewielką cześć przesyłać do sieci.

Kiedy klient jest zdecydowany – wykonujemy kompleksowy kosztorys, pomagamy znaleźć źródła dofinansowania i wypełnić niezbędne dokumenty. Kolejnym etapem jest wybór urządzeń, które będą idealnie dopasowane do podłoża, na którym montujemy panele, estetyki dachu czy elewacji.

Moja firma zajmuje się fotowoltaika kompleksowo. Służymy profesjonalnym doradztwem, wykonujemy ocenę i pomiary energetyczne. Doradzamy, jakie konkretnie urządzenia wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę. Następnie, montujemy całą instalację, zgodnie z wszelkimi normami i wymaganiami, aby w stu procentach wykorzystać potencjał urządzeń.

Panele montujemy z kompletem zabezpieczeń, takich jak odgromienie, uziemienie oraz pomiary elektryczne wykonanej instalacji. Na zakończenie prac przygotowujemy protokół pomiarowy. Oferujemy montaż na dachach oraz w gruncie, łącznie z przygotowaniem konstrukcji pod panele oraz podsypki. Wykonujemy instalacje on-grid oraz off-grid, a w efekcie naszych prac, otrzymujesz kompletną instalację, generującą prąd dla Twojego budynku.

Nasza oferta – Rozwiązania dla gospodarstw domowych oraz firm.
  • Montaż paneli fotowoltaicznych: na dachach budynków, fotowoltaiki gruntowej i farm fotowoltaicznych, z podłączeniem do sieci lub na potrzeby własne.
  • Instalacje pomp ciepła: Montujemy do nowych instalacji lub modernizujemy istniejące. Dobieramy urządzenia, które najlepiej sprawdzają się na terenie Podhala.
  • Magazyny energii: Montujemy akumulatory od 5 kWh do 100 kWh oraz jako bufor ciepłej wody od 500 do 1000 litrów.
  • Zasilanie awaryjne: Montujemy agregaty prądotwórcze zintegrowane z istniejącą instalacją PV lub jako samodzielne urządzenie.
  • Maty grzewcze: Montujemy maty grzewcze w budynkach i na zewnątrz, z możliwością połącznia z fotowoltaika.
  • Kompensacja energii: Wykonujemy profesjonalne pomiary mocy biernej, dobieramy konkretne urządzenia, dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw, stosujemy aktywną kompensacje mocy biernej, posiadamy zalecane uprawnienia.
  • Pomoc w pozyskaniu dotacji na zakup i montaż urządzeń. Pomożemy Ci wypełnić i złożyć odpowiednie wnioski na aktualne dofinansowania.

Nasza praca to kilkadziesiąt realizacji różnego rodzaju instalacji na Podhalu! Zobacz nasze wybrane realizacje:

Fotowoltaika na dachu budynku w miejscowości Bustryk

Instalacja ma moc 5.22 kWp. Moduły fotowoltaiczne jakie zamontowaliśmy mają aż 30 letnią gwarancję liniową na wydajność i 25 letnią gwarancją na sam produkt. Na żywo robią niesamowite wrażenie.
Fotowoltaika Podhale – kliknij tutaj i sprawdź ofertę!

Fotowoltaika gruntowa w miejscowości Gronków
Instalacja o mocy 9.9kWp, składa się z 20 szt. modułów o mocy 495 w.

Są to moduły dwustronne, to znaczy, że zbierają również światło odbite, co daje dodatkową dawkę energii. Moduły te, mają podwyższoną odporność na wiatr oraz grad. Gwarancja na wydajność to aż 30 lat, a na wady ukryte 15 lat.

Całość została oparta na systemie, który w przyszłości z łatwością można rozbudowywać. Solidna konstrukcja gruntowa gwarantuje długoletnią wytrzymałość na warunki atmosferyczne.
Fotowoltaika Podhale – kliknij tutaj i sprawdź ofertę!

Magazyn Energii Jordanów
Magazyn energii o pojemności 10 kWh i mocy ładowania i rozładowywania 10 kW. W tej instalacji została zastosowana ładowarka AC firmy FoxESS Polska oraz dedykowane baterie litowo-jonowe w ilości 4 szt. z możliwością rozbudowy do 8 szt. czyli 20 kWh pojemności. Na taki zestaw mamy aż 10 lat gwarancji! Całość współpracuje z instalacją fotowoltaiczną o mocy 9,9 kWp. Magazyn w momencie zaniku zasilania z sieci pełni funkcję zasilania awaryjnego budynku.
Fotowoltaika Podhale – kliknij tutaj i sprawdź ofertę!

Pompa ciepła Bańska Wyżna
Pompa ciepła o mocy 12 kWp, szwedzkiej firmy Nibe. Pompa będzie ogrzewać powierzchnię 180 m^2 instalacją podłogową oraz 70m^2 standardowymi grzejnikami. Dzięki wbudowanemu sterownikowi mamy możliwości sterowania dwoma różnymi obiegami, dlatego też tego typu połączenie nie jest żadnym problemem!

Co ciekawe, sterownik ten obsługuje cyrkulację C.W.U, która również jest w tej instalacji. Można programować ją pod indywidualne potrzeby. Dzięki zintegrowanej jednostce wewnętrznej urządzenie zajmuje niewiele miejsca w kotłowni, przez co pomieszczenie to nie musi być dużych rozmiarów.
Fotowoltaika Podhale – kliknij tutaj i sprawdź ofertę!

Realizacje, które możesz tutaj zobaczyć to realne potwierdzenie tego, że przyszłość to korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Ja zaś pokażę Ci jak mądrze i efektywnie możesz tą energią zarządzać, aby Twoja inwestycja przyniosła jak najwięcej korzyści i była opłacalna!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o usługach, jakie możesz znaleźć w ofercie mojej firmy lub masz pytania dotyczące instalacji fotowoltaicznych, zapraszam Cię do odwiedzenia mojej strony internetowej tatraenergy.pl lub do kontaktu telefonicznego pod numerem 511 911 674.

Zaglądnij też na Facebooka Tatra Energy, gdzie znajdziesz więcej realizacji, ze szczegółowymi opisami. https://www.facebook.com/tatra.energy

Montujemy lokalnie, a standardy mamy globalne! Zaufaj profesjonalistom, zaufaj Tatra Energy!
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas