Nowe sztuczne murawy na boiskach piłkarskich w Nowym Targu. Duża inwestycja MCSiR (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Nowy Targ
Rain
20°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
20°
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 89 %
Rain
23°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 91 %
Rain
21°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
25°
Wiatr: 7.344 km/h Wilgotność: 75 %
Rain
22°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
14.06.2024, 17:29 | czytano: 3453

Nowe sztuczne murawy na boiskach piłkarskich w Nowym Targu. Duża inwestycja MCSiR (zdjęcia)

NOWY TARG. Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Krzysztof Łapsa podpisał dziś w obecności wiceburmistrza Krzysztofa Trochimiuka - umowę z Firmą „Bellsport” na wymianę murawy na Stadionie Miejskim oraz boisku przy Hali Gorce. W drodze postępowania przetargowego, w którym złożono trzy oferty, najkorzystniejszą przedstawiła właśnie Firma Grzegorza Leszczyńskiego „Bellsport” z Bytomia.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
Umowa dotyczy dwóch części. Pierwsza to remont Stadionu Miejskiego im. J. Piłsudskiego polegająca na wymianie całej płyty stadionu na nową sztuczną murawę. Część druga zamówienia obejmuje boisko piłkarskie na „Gorcach”. Naturalna murawa zostanie tam zastąpiona nową, sztuczną, pozwalającą na trenowanie młodszych grup także w miesiącach zimowych, co do tej pory nie było możliwe.

Nowa murawa na stadionie będzie posiadała najwyższą certyfikację FiFa Quality Pro. Na etapie planowania inwestycji dobór typów muraw Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji konsultowało z klubami, które na co dzień trenują na takich nawierzchniach – z NKP oraz KS Górale.

Wartość podpisanej dziś umowy to ponad 2,6 mln złotych. Remonty nawierzchni są częścią większego projektu „Sportowa Polska”, który prowadzi MCSiR. - Termin realizacji wynosi dwa miesiące. Firma Bellsport to podmiot o bardzo dobrych referencjach. Liczę, że duże doświadczenie, które posiada Pan Leszczyński spowoduje, że realizacja przebiegnie sprawnie i od nowego sezonu kluby z Nowego Targu będą mogły grać na nawierzchniach o najwyższym standardzie - podsumował wydarzenie dyrektor MCSiR Krzysztof Łapsa.

Wiceburmistrz Krzysztof Trochimiuk zwrócił uwagę na zaangażowanie miasta w realizację zadania. Miasto ponosi koszt na poziomie 1,6 mln. Milion zł dotacji pozyskało MCSiR.

Jako wyraz uznania za dotychczasową współpracę, Tomasz Ligudziński dyrektor sportowy NKP wręczył dyrektorowi MCSiR pamiątkową koszulkę klubową.

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Wyborca19:14, 17 czerwca 2024
Tak się wydaje pieniądze publiczne .Pozdrawiam
0
Mieszkaniec NT13:14, 17 czerwca 2024
No i na tym koniec.
Pamiętacie jak wyglądał HOTEL GORCE przed Łapsą
Lodowisko już by dawno się zawaliło, gdzie były poprzednie władze i poprzedni dyrektorzy.
0
Zagadka14:58, 15 czerwca 2024
Plastik z ropy naftowej co to prac naukowych.... o plastiku, mikro plastiku, dzieci tam wysłać?
0
Marian08:24, 15 czerwca 2024
Nie wiem tylko czy na III/IV ligę potrzebna jest nawierzchnia FIFA Quulity Pro i czy nie okaże się za chwilę że jest szkodliwa dla zdrowia. A czy stadion spełnia kryteria na II ligę?
2
Uważny obserwator spraw Miasta01:33, 15 czerwca 2024
Najlepszy dyrektor od czasu kiedy istnieje MOSIR. Wprowadził w nim kult pracy sam dając doskonały przykład. umie jak nikt w Urzędzie przygotowywać inwestycje i widać, że na tym się zna. wielka szkoda dla Miasta, że odchodzi zaś gmina nowotarska zyskuje bardzo kompetentnego i rzetelnego oraz znającego jej problemy z-cę wójta. serdeczne podziękowania za wykonaną pracę na tym stanowisku.
1
Amatorzy NT21:04, 14 czerwca 2024
Heh. Akurat Łapsy zasługa w tym znikoma. Gratulacje dla Scislowicza i tego szefa ze stadionu.
2
Knt20:07, 14 czerwca 2024
Brawo :) o pan Dyrektor z lekkim uśmiechem... Mógłby się częściej uśmiechać i mówić dzień dobry czy do widzenia z uśmiechem ;)
5
Jacek Sowa19:30, 14 czerwca 2024
Na tę wiadomość czekaliśmy niecierpliwie! Wartościowy bilans zamknięcia pracy dyrektora MCSiR i równie dobry bilans otwarcia wiceburmistrza Miasta. Obu Panów pozdrawiam, czekamy na stadionie od początku nowej rundy. Nowe rozdanie, nowe nadzieje
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas