Rekordowy ruch w tunelu - podhale24.pl
Jabłonka
Snow
-9°C
Snow
-9°C
Snow
-8°C
Snow
-7°C
Snow
-8°C
Clouds
-10°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Kartka z kalendarza
06.09.2025, 21:37 | czytano: 2421

Rekordowy ruch w tunelu

W sierpniu tunelem na zakopiance przejechało po raz pierwszy w historii ponad milion pojazdów jednego miesiąca. Ogółem w lipcu i sierpniu z trasy S7 skorzystało ponad 2,1 miliona samochodów.

W porównaniu z ubiegłym rokiem, ruch w tunelu wzrósł o 11%. Największy wzrost liczby pojazdów odnotowano w sierpniu, kiedy tunelem przejechało 1 164 801 samochodów. To o 17% więcej niż rok wcześniej. W lipcu ta różnica nie była aż tak znacząca, liczba przejazdów wzrosła o niewiele ponad 5%, z 897 064 do 944 072.

Tunel ma 2058 m i jest częścią trasy ekspresowej S7, zwanej na południe od Krakowa zakopianką. Został oddany do użytku 12 listopada 2022 roku, biegnie pod masywem Lubonia Małego w Beskidzie Wyspowym.

Budowa drogi ekspresowej S7 Lubień - Rabka-Zdrój, której częścią jest tunel, została współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łączny koszt inwestycji wynosi 2 547 601 820,15 zł, a dofinansowanie ze środków UE to 1 299 635 604,11 zł.?
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
MS10:47, 7 września 2025
To dlatego takie powietrze jest z miliona samochodów..
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
styczeń
12
Poniedziałek
Imieniny:Arkadiusza, Czesławy, Grety
Kliknij po więcej