Czwartek, 20 luty 2020, Imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 97
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 96
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
25.05.2016, 16:27 | czytano: 1328

Oskar Kaczmarczyk wystartuje w XXII Erzberg Rodeo

Już w czwartek 26 maja rozpocznie się jedna z najbardziej wyczekiwanych i najtrudniejszych imprez Hard Enduro na świecie – XXII edycja Erzberg Rodeo! W tym roku po raz drugi na liście startowej, obok takich nazwisk jak Błażusiak, Jarvis, Walker pojawi się również nazwisko przedstawiciela młodego pokolenia zawodników Hard Enduro – Oskara Kaczmarczyka

Nowotarżanin podczas zeszłorocznej edycji pokazał się z najlepszej strony i po 16 checkpkointach został sklasyfikowany na wysokim, 29 miejscu. Jak będzie w tym roku? Kaczmarczyk do treningów po kontuzji powrócił niespełna tydzień temu, jednak jak sam zapowiada, jest gotowy by znów zmierzyć się z Żelazną Górą w Eisenerz

Tegoroczny sezon off-roadowy nie rozpoczął się dla Kaczmarczyka zbyt pomyślnie. Pod koniec marca podczas zawodów cross-country uległ on wypadkowi i złamał kostkę, przez co z zaplanowanych na ten sezon startów, musiał on wykreślić m.in. rozgrywane w Rumunii zawody Hard Enduro – King of the Hill, a także cztery rundy Mistrzostw Polski SuperEnduro. Na szczęście doskonała opieka medyczna pozwoliła Kaczmarczykowi w miarę szybko stanąć na nogi, a tym samym wznowić treningi kondycyjne oraz te na motocyklu przed najtrudniejszą imprezą sezonu – Erzberg Rodeo.
Nie da się ukryć, że kontuzja z początku sezonu mocno pokrzyżowała moje plany, no ale najważniejsze, że zdołałem stanąć na nogi przed Erzbergiem. Z nogą jest już coraz lepiej. Fakt, wciąż mnie trochę boli jak się mocniej na niej podpieram, ale trzeba pokonać ból i wystartować w wymarzonych zawodach. Jestem na to gotowy.
Długo zastanawialiśmy się jak to będzie i czy dam radę tego dokonać. Decyzja zależała w znacznej mierze od lekarzy, ale stanęli oni na wysokości zadania i obiecali, że będę gotowy. No i tak się stało. Decyzję podjęliśmy dosłownie kilka dni temu. Cieszę się, że po roku znów będzie mi dane stawić czoła Żelaznej Górze. – powiedział Kaczmarczyk.

Podczas edycji 2015 zawodnik z Nowego Targu startował na pożyczonej Husqvarnie TE 300. W tym sezonie pojedzie na własnym, dwusuwowym KTM 250 EXC od KTM Wojciechowicz / KTMSKLEP.PL.

Tegoroczne Rodeo rozpocznie się dokładnie 26 maja. Na liście startowej znajduje się ponad 1500 nazwisk zawodników z całego świata, którzy do Austrii zjadą z jednego powodu - chęci sprawdzenia swoich umiejętności i pokonania Żelaznej Góry. Zanim jednak będzie to możliwe, zawodników czeka sprint w Prologu, czyli wyścigu decydującym o zakwalifikowaniu się do niedzielnego (29.05) finału Red Bull Hare Scramble. Zeszłoroczną, arcytrudną trasę finału opracowaną przez Karla Katocha, pokonało w całości zaledwie 4 zawodników i jak warto dodać, dokonali tego dzięki współpracy.


mat. prasowy
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij