Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Rabka Zdrój i okolice
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 84
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
26.07.2016, 15:14 | czytano: 2285

Trial Country 2016

W ostatni weekend lipca w Nowym Targu obędą się VII i VIII Runda Mistrzostw Polski oraz VII i VIII Runda Pucharu Polskiego Związku Motorowego w trialu. Dyscyplina ta ma w Nowym Targu wielkie tradycje, a sama impreza nawiązuje do tradycji sławnego Rajdu Tatrzańskiego

Pierwszy Rajd Tatrzański odbył się w 1937 roku w Zakopanem. Od roku 1974 organizacje jego powierzono nowotarskiemu AMK Gorce a sama impreza przeniosła się nad Dunajec i w Gorce. Odcinki rajdu skracały się wraz z nowymi technikami jazdy i regulaminami które na pierwszym miejscu stawiały umiejętności zawodników pokonujących strome wąwozy i rwące górskie potoki. To wraz ze względami organizacyjnymi oraz ochroną natury sprawiło, że dziś zawodnicy jeżdżą przede wszystkim na specjalnie przygotowanych torach i wyznaczonych miejscach. Nie inaczej będzie też podczas Trial Country 2016 - odcinki jazdy obserwowanej będą znajdować się na torze przy ulicy Szaflarskiej.

Dla uciechy publiczności przygotowano jednak 3 odcinki jazdy obserwowanej w plenerze - zlokalizowane na brzegu Dunajca niedaleko nowotarskiego lotniska. Teren sąsiaduje z tarasem widokowym więc i na zawodników i na miasto Nowy Targ widok będzie doskonały.

Podobnie jak poprzednie edycje Trial Country 2016 to nie tylko sportowa rywalizacja. Zaplanowano koncert muzyki country, paradę zawodników i zaproszonych gości ulicami miasta Nowego Targu oraz różnego rodzaju motocyklowe pokazy.

Imprezę organizuje AMK Gorce Nowy Targ przy wsparciu Wydziału Kultury, Sportu i Promocji nowotarskiego ratusza. Patronat nad zawodami sprawuje Burmistrz Grzegorz Watycha.

wo/

najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij