Niedziela, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Szczawnica
Clouds
15°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 40 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
16°
Wiatr: 7.344 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
16°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 45 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 39 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
10 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
12.01.2018, 22:44 | czytano: 1950

SuperEnduro: Kaczmarczyk na szóstkę podczas Grand Prix Niemiec

Sezon halowego enduro nabiera tempa. W sobotę w niemieckiej Riesie doszło do starcia w 2 rundzie Mistrzostw Świata SuperEnduro 2018. Tego dnia w Sachsen Arenie, poza będącym w doskonałej dyspozycji Tadkiem Błażusiakiem, wystartowało także liczne grono biało-czerwonych Juniorów, a wśród nich Oskar Kaczmarczyk, który po raz kolejny pokazał, że w światowej stawce zaczyna liczyć się coraz bardziej.

Po mocnym rozpoczęciu sezonu podczas krakowskiej eliminacji oraz analizie poziomu tegorocznych rywali, Kaczmarczyk do Riesa jechał nie tyle maksymalnie zmotywowany, co także z większym komfortem psychicznym. Złożyła się na to świadomość tego, czego może się spodziewać po swoich konkurentach z klasy Junior. Dobre nastawienie i przygotowanie fizyczne przyniosło rezultaty już w trakcie kwalifikacji. Podczas nich tegoroczny Mistrz Polski SuperEnduro Junior wykręcił fantastyczny, trzeci czas w 25-osobowej stawce, czym zapewnił sobie awans do wyścigów finałowych.
Powstały w Sachsen Arenie tor został przygotowany przez Niemców perfekcyjnie. Złożyły się na niego takie elementy jak twarda choć lepka glina, seria belek, długa sekcja skalna w kształcie litery L, basen z wodą zakończony przejazdem przez grząski piach, opony oraz betonowe rury, w tym dwie potężne, stanowiące jeden z najbardziej spektakularnych skoków w obiekcie.

FINAŁY
Do pierwszego finału Kaczmarczyk przystąpił z drugiego rzędu. Choć start z dwójki jest mniej komfortowy niż z linii pierwszej, to Oskar perfekcyjnie wykorzystał swoje położenie i po wejściu w pierwszy zakręt, trzymając się maksymalnie wewnętrznej strony, szybko przebił się do czoła stawki i rozpoczął pogoń za będącym u szczytu formy Kevinem Gallasem. Próbując atakować, sam musiał zacząć się bronić, bo za sobą miał już Ignacio Fernandeza i Kyle’a Flanagana. Po krótkiej potyczce Kaczmarczyk musiał uznać jednak wyższość Fernandeza i z trzeciej pozycji dalej realizował swój plan, u podstaw którego było zaliczenie czystego przejazdu. Rider z Nowego Targu konsekwentnie zmierzał do mety, ale na ostatnim okrążeniu Flanagan mocno zaatakował i zdołał tym samym zepchnąć naszego rodaka na czwartą lokatę.
Start biegu drugiego zakończył się sporym zamieszaniem w pierwszym zakręcie, w którym zrobiło się naprawdę ciasno. Oskar po wyjściu z niego plasował się w połowie stawki, a później musiał odpierać ataki Leona Hentschela – najszybszego zawodnika kwalifikacji – ale ostatecznie po zaciętej walce, Oskar uprzedził go na mecie i podsumował wyścig z 6 wynikiem w stawce.
W biegu trzecim zawodnik KTMSKLEP.PL / EUVIC ponownie zaliczył dobry start, po którym plasował się w granicach piątej pozycji. Zmęczenie dało się już jednak we znaki, przez co finalnie na mecie Oskar zarejestrował się dwa oczka niżej, czyli na 7 miejscu. Rezultat 4-6-7 pozwolił mu na zajęcie po raz drugi w tym sezonie wysokiego, 6 miejsca w klasyfikacji Junior.
- To była fantastyczna eliminacja. Początkowo wnioskowałem, że tak techniczny tor przyniesie mniej dynamiczną rywalizację, ale myliłem się. Po treningach i kwalifikacjach gdy się rozkręciliśmy, było już wiadomo, że naprawdę tempo będzie bardzo wysokie. Ze swojego startu jestem bardzo zadowolony, bo pojechałem w miarę równo, co dało 6 miejsce w klasie. W finale pierwszym zaliczyłem bardzo dobry start i długo udało mi się utrzymać w ścisłej czołówce. Byłbym trzeci, ale na ostatnim okrążeniu brakło trochę szczęścia. W kolejnych biegach już nie udało mi się tak sprytnie przebić do czoła, ale cieszy mnie fakt, że poczucie zmęczenia było zdecydowanie mniejsze, niż w Krakowie. To znak, że idziemy w dobrym kierunku – skomentował swój start Kaczmarczyk.Trzecim przystankiem serii będzie hiszpańska Malaga, do której światowa czołówka SuperEnduro zjedzie już 17 lutego. Start Oskara stoi jeszcze pod znakiem zapytania, ale jak mówi jego ojciec, Przemek Kaczmarczyk - bądźmy dobrej myśli.

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze sportowego świata Oskara Kaczmarczyka? Jeśli tak, to koniecznie zajrzyj na jego oficjalny fanpage na Facebooku!


mat. prasowy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas