Niedziela, 07 marzec 2021, Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Szczawnica i okolice
Clear
-3°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 74
Clear
-4°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 74
Clear
-2°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 74
Clear
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 69
Clear
-3°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 74
Clear
-5°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
31.05.2020, 12:15 | czytano: 5064

Badania techniczne i prawo jazdy podczas pandemii

Trwająca od tygodni pandemia koronawirusa wpływa na nasze życie, także w dziedzinach związanych z motoryzacją. W niektórych aspektach zaszły tu pewne zmiany.

Dzięki wprowadzonym regulacjom prawnym, osoby których uprawnienia do kierowania pojazdami kończyły się w trakcie trwania pandemii mają automatycznie przedłużony okres ich ważności, do 60 dni od momentu zakończenia pandemii lub zagrożenia epidemiologicznego.

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury poza prawami jazdy, przedłużeniu ulegają też uprawnianie zezwalające na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub pojazdem przewożącym pieniądze, świadectwa kierowców, legitymacje instruktorów nauki jazdy i egzaminatorów oraz świadectwa instruktorów techniki jazdy.

Inaczej sprawa ma się z badaniami technicznymi. Tu - wychodząc z założenia, że pracując zdalnie i nie wychodząc z domu nie musimy korzystać z samochodu, nie wprowadzono żadnych zmian. Terminy badań technicznych pojazdów obowiązują a stacje kontroli pojazdów są otwarte. Większość z nich wprowadziła też nowe zasady związane z Covid 19, od wydzielonych stref, po ograniczenia osób obecnych podczas badania. Możliwe jest też wykonanie badania bez wysiadania z samochodu - tak by do maksimum ograniczyć kontakt z innymi osobami.

Listę Stacji Kontroli Pojazdów z terenu Podhala uprawnionych do wykonywania badań technicznych pojazdów znajdziecie w katalogu firm podhale24.pl

wo/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij