Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 22.536 km/h Wilgotność: 39
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
27.02.2021, 20:14 | czytano: 5680

Przejazd kolejowy w Szaflarach testuje cierpliwość

Nasz stały Czytelnik przesłał nam film z przejazdu kolejowego w Szaflarach. Na nagraniu widać zamknięte rogatki przejazdu, oczekujące samochody i wreszcie przejeżdżający pociąg. To niestety nie koniec.

Przejazd kolejowy w Szaflarach - pierwszy z trzech w tej miejscowości licząc od strony Nowego Targu zlokalizowany jest na drodze prowadzącej w kierunku Zaskala. Jest to popularna droga, z której poza mieszkańcami korzystają także kierowcy chcący ominąć często zakorkowaną ulicę Ludźmierską w Nowym Targu. Ruch więc panuje tu spory i każde zamknięcie przejazdu powoduje spore zatory.O ile ze strony Zaskala miejsca dla oczekujących samochodów jest mnóstwo i nie sprawia to problemu, o tyle z drugiej strony samochody oczekujące na otwarcie rogatek nierzadko sięgają skrzyżowania z zakopianką, a co za tym idzie to na tej głównej drodze - z obu kierunków - ustawiają się kolejne samochody chcące skręcić w kierunku Zaskala. Blikuje się więc przelotowa główna droga.

Trudno, można by rzecz, bo na taki układ komunikacyjny rzeczywiście wpływ mamy umiarkowany, jednak na filmie widać, że po przejeździe pociągu rogatki zostają jeszcze przez blisko 2 minuty zamknięte. Nie bardzo wiadomo dlaczego, ale są to kolejne dwie minuty oczekiwania i niepotrzebnego blokowania przejazdu tą drogą, ale i kierowcom przejeżdżającym przez Szaflary zakopianką.

Nasz Czytelnik, który często korzysta z tej drogi twierdzi, że sytuacja taka jest na tym przejeździe nagminna.

wo/
najnowsze informacje
komentarze
wojtek06:25, 25 marca 2021
To nie tylko problem z tym przejazdem. Generalnie bardzo denerwujące jest też zamykanie przejazdu długo przed przejazdem pociągu. Można podejrzewać, że robią to złośliwie.
Technik od świateł na przejściach19:09, 13 marca 2021
Niestety w Polsce mamy głupuo-madrych ludzi, od msluczkich , po szczyty władzy, dlatego jest jak jest nie zapowiada się że to się zmieni, co jeden to madrzejszy. Nie bierze się ,zaznaczam dobrych rozwiazań z innych krajów , novo tam ktoś będzie pouczał kmiota ? Chciałem zaproponować rizwiazanie sygnalizacji świetnej w NT , działa w aglomeracji 12 million Owen , a w NT nie może bo mamy ciężko zakorzeniony socjalizmu w umysłach władnych tego Świata , no i stormy w korku
MLP12:05, 10 marca 2021
Tak to jest, gdy problem opylany jest małym kosztem. Będzie jeszcze gorzej, Panie Ministrze Adamczyk
okoliczny mieszkaniec12:44, 1 marca 2021
Trwa to tak długo ponieważ zwrotnice od strony Zakopanego są przestawiane ręcznie, Jeśli pogoda dopisuje dyżurny ruchu jeździ rowerem. Niby 21 wiek a w Szaflarach nadal 19
hary08:20, 1 marca 2021
20 lat temu jak szlaban opadał to zawsze stałem pierwszy przed szlabanem. I do rzadkości stały tam więcej jak trzy samochody .
normalnie korki jak na ludzmierskiej w NT
esbek21:21, 28 lutego 2021
Mam wrażenie, że sporo automatycznych rogatek w całej Polsce działa...
Adrian10:06, 28 lutego 2021
Do @Kom to poproszę podaj mi rozkład jazdy pociągów do Czarnego Dunajca. Chętnie skorzystam!
Kon08:13, 28 lutego 2021
To kurde pociągiem jeździć a nie stać w korkach panie kolyjorzu.
Kolyjorz21:40, 27 lutego 2021
Będzie jeszcze gorzej, a nawet tragicznie jak będzie jeździć więcej pociągów. A przecież ta linia kolejowa dlatego jest modernizowana, żeby docelowo jeździło jak najwięcej pociągów. Ten sam problem będzie narastał na skrzyżowaniu "Zakopianki" z ulicą Orkana oraz torami kolejowymi w Szaflarach.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij