Czwartek, 29 lipiec 2021, Imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze
Jabłonka i okolice
Clouds
25°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
25°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
25°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
25°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
27°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
23°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 64 %
07.03.2021, 16:03 | czytano: 6377

Pokonali ponad tysiąc km, by pomóc dziecku (zdjęcia)

32 offroadowe ekipy przemierzyły Polskę od Bałtyku po Tatry, by w ramach "Maratonu po życie Mai" pomóc małej dziewczynce zdobyć środki na niezwykle kosztowną terapię.

Maja potrzebuje najdroższego leku na świecie - terapia to koszt ponad 9 milionów złotych! Udało się już uzbierać ponad 8 milionów, a do akcji włączyli się miłośnicy offroad’u.

Na starcie "Maratonu po życie Mai" zorganizowanego przez Łódzki Klub Offroad’owy i zawodnika Arkadiusza Lindera stanęły 32 ekipy, w sumie ponad 90 osób. 10 kładów, 12 ATV i 10 samochodów 4x4 wystartowało we wtorek 2 marca z sopockiego molo. Przez 6 dni uczestnicy wyprawy pokonali ponad 1 000 kilometrów odwiedzając po drodze Golub-Dobrzyń, Warszawę, Łódź i Kraków, by na koniec zajechać do Zakopanego.Aby wziąć udział maratonie trzeba było wylicytować sobie miejsce startowe - tylko w ten sposób zebrano 270 tysięcy złotych. Kolejne 80 tysięcy to kwoty zebrane z aukcji przedmiotów przekazywanych po drodze przez osoby chcące pomóc Mai. Razem to ponad 350 tysięcy złotych, a trwa jeszcze cały czas zbiórka do puszek!

W Zakopanem na Placu Niepodległości na uczestników maratonu czekał Oskar Pieprzak - Mistrz Polski w quadowych rajdach przeprawowych. Tu maraton oficjalnie się zakończył.

Jak w imieniu organizatora mówi Anna Kosmalska - zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że już teraz kolejne ekipy zgłaszają chęć wzięcia udziału w podobnych inicjatywach. Pomysł będzie więc prawdopodobnie miał swoją kontynuacje.wo/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
katar bezobjawowy :)))21:30, 7 marca 2021
Jesteście WIELCY !!!!!!! i tyle.
Rider19:43, 7 marca 2021
Tak dla ścisłości: Oskar jest dwukrotnym Mistrzem Polski. Może dla niektórych to detal, ale jeden raz może być przypadkowy, a dwa razy to już pewność.
katar bezobjawowy :)))16:39, 7 marca 2021
Pozytywnie ,*** ,, Ludzie.Fani świrusa siedzący w piwnicach ze strachu w toaletach, biadolący na compach bo mutuje się świrus że będzie się można ze**ać z głodu.Nie żal mi was,,bidoki,,.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij