Piątek, 03 grudnia 2021, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Szczawnica i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
-5°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 73 %
Clear
-5°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
-4°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
-5°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
-7°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 68 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
22.10.2021, 17:11 | czytano: 3746

Żubry wracają na Podhale (zdjęcia)

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, jutro na odcinki specjalne zlokalizowane na podhalańskich drogach wyruszą załogi biorące udział w 54. Rajdzie Żubrów.

Rajd Żubrów to hołd, składany przez rajdowców dla weteranów tego sportu – zarówno byłych zawodników, jak i działaczy automobilowych oraz szczególnie zasłużonych sympatyków sportu samochodowego. Inicjatorem i wieloletnim komandorem Rajdu Żubrów był Sobiesław Zasada, który w tym roku nie będzie się jednak ścigał. Rajd przeznaczony jest bowiem dla byłych zawodników, a pan Sobiesław jest licencjonowanym zawodnikiem, który w tym roku ścigał się w rajdzie Safari w cyklu WRC. Z racji swoich zacnych ponad 90 lat, został najstarszym kierowcą ścigającym się kiedykolwiek w rajdowych mistrzostwach świata.

Na starcie tegorocznej edycji staną 73 załogi. Start, meta oraz baza zawodów zlokalizowana jest w Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem. W sobotę punktualnie o g. 9:00 kierowcy wyruszą na trasę. Pierwszy odcinek specjalny czekał będzie na nich na Pitoniówce, potem w Szaflarach, następne na Przełęczy Knurowskiej i w Kluszkowcach. Trasa rajdu w formie pętli zakłada trzykrotne pokonanie dwóch pierwszych odcinków i dwukrotne próby na dwóch ostatnich.
Pierwsze załogi spodziewane są na mecie około g. 16:00.

Rajd co roku przyciąga miłośników sportów motorowych i miłośników historii motoryzacji. W tym roku na starcie w pięknych samochodach wyścigowych w końca XX wieku zamelduje się aż 11 załóg z Włoch. Nie zabraknie też oczywiście polskich sław motosportu.

W galerii poniżej zdjęcia z 52. edycji Rajdu Żubrów w roku 2018 autorstwa Piotra Korczaka.

wo/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas