Nowotarżanin na podium 1 rundy Pucharu Europy SuperEnduro! - podhale24.pl
Piątek, 24 marca
Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
Czarny Dunajec
Clouds
17°
Wiatr: 13.212 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
16°
Wiatr: 14.112 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
17°
Wiatr: 12.456 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
19°
Wiatr: 13.464 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
19°
Wiatr: 17.82 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 38 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
26 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
06.12.2021, 14:40 | czytano: 2919

Nowotarżanin na podium 1 rundy Pucharu Europy SuperEnduro!

W sobotę w łódzkiej Atlas Arenie miała miejsce inauguracja Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2021/2022. Do areny zjechali się najlepsi zawodnicy tej dyscypliny na świecie i toczyli zmagania w trzech klasach: Prestige, Junior i w Pucharze Europy. W tej ostatniej do walki przystąpił mieszkaniec Nowego Targu - Oskar Kaczmarczyk, dla którego start w tej klasie był debiutem.

Oskar Kaczmarczyk, to zawodnik, który od blisko dekady dostarcza nam wielu emocji w trakcie startów najbardziej w prestiżowych zawodach SuperEnduro. Po wielu sezonach rywalizacji w klasie Junior, sezon 2021/2022 przyniósł transfer nowotarżanina do klasy Europy.

W trakcie polskiej eliminacji, Oskar odnotował bardzo dobry występ. Pewnie przeszedł przez kwalifikacje, które zamknął z pierwszym miejscem w grupie C i finalnie trzecim w całej kategorii, a następnie zaliczył dwa równe przejazdy w biegach finałowych. Podsumował je z wynikiem 3:3, co przełożyło się na trzeci schodek podium. Jak powiedział po wszystkim, jest zadowolony z tego startu.

- Zawody oceniam na duży plus. Tor był szybki i wymagający kondycyjnie, ale byłem dobrze przygotowany, a mój motocykl spisywał się świetnie. Pierwszy bieg poszedł mi dobrze, ale popełniłem poważny błąd pod koniec wyścigu, co mogłem przypłacić utratą trzeciego miejsca. Na szczęścia udało mi się wygrzebać z kłopotów i przekroczyć metę jako trzeci. W finale drugim startowaliśmy w odwróconej kolejności i do walki przystąpiłem z niekorzystnej, tylnej pozycji. Zrobiłem jednak manewr, który pozwolił mi szybko przebić się do połowy stawki i przeskoczyć później bliżej czołówki. Błąd na wyskoku z opon sprawił, że spadłem na koniec i musiałem odrabiać. Konsekwentna i pewniejsza jazda od tego momentu, pozwoliły mi nadrobić straty i kilka metrów przed metą wskoczyłem na trzecią lokatę. Jestem zadowolony ze startu. To mój debiut w kategorii Europa. Wykonałem rekonesans i teraz już bardziej świadomy tego, z czym mogę się spotkać ze strony rywali, będę przygotowywał się do kolejnej rundy. Będzie nią start na Węgrzech – podsumował Oskar Kaczmarczyk.

W styczniu rywalizacja miała przenieść się do Niemiec, jednak ze względu na obostrzenia w tym kraju, została ona przeniesiona na marzec. W dniach 19 i 20 marca odbędą się tam dwie eliminacje. W styczniu natomiast zawody odbędą się w Izraelu, jednak tam wystartuje tylko klasa Prestige (20.01.2022). Reszta stawki, czyli Juniorzy i Europa ponownie do walki przystąpi w Budapeszcie. Węgierską eliminację zaplanowano na 5 lutego.

mat. prasowe
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas