Ostatni dzwonek na zmianę opon - podhale24.pl
Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 8.316 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 8.136 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-2°
Wiatr: 10.368 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-4°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
134 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
78 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 67 | 134 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 39 | 78 %
16.11.2023, 08:43 | czytano: 1060

Ostatni dzwonek na zmianę opon

W górach spadł już śnieg. W niektórych miejscach Podhala śnieg o poranku leżał już na drogach, a synoptycy nie pozostawiają złudzeń - idzie zima. To ostatni dzwonek by wymienić opony na zimowe.

zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne
Zimówki to nie tylko opony na śnieg. Mieszanka kauczuku użyta do ich produkcji stworzona jest z myślą o zimowych warunkach także pod względem temperatury. O ile opony lenie optymalne parametry osiągała w "letnich" temperaturach, to kiedy wskazania termometrów spadają poniżej 7 stopni Celsjusza opona zimowa osiąga optimum swoich możliwości. Nie chodzi więc tylko o śnieg, ale i o jesienno-zimowe zimowe temperatury.

W ubiegłym roku zapytaliśmy was czy zmieniacie opony na zimowe. 80% ankietowanych potwierdziło, że tak. Jest to szczególnie ważne w naszym górskim terenie gdzie opady śniegu i niskie temperatury nie są niczym nadzwyczajnym a nierzadko lokalne drogi pozostają utrzymywane na biało. Jeśli jeszcze nie zmieniliście opon na zimowe to w katalogu firm z Podhala na naszych łamach znajdziecie adresy najlepszych serwisów oponiarskich na Podhalu, możecie także zapoznać się z opiniami na ich temat i dodać własne.

Jeśli nie macie zimówek to w ogłoszeniach drobnych znajdziecie wiele ofert nowych i używanych opon. Sprawdźcie koniecznie.

Szerokiej drogi!

Ankieta
Ankieta zakończona

Czy zmieniasz opony na zimowe?

 • 80%
  Tak, zmieniam co roku
 • 8%
  Nie, nie widzę takiej potrzeby
 • 6%
  Nie zmieniam bo jeżdżę na oponach całorocznych
 • 4%
  Nie mam samochodu
 • 2%
  W zimie nie jeżdżę
Oddanych głosów: 655
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas