Środa, 08 grudnia 2021, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Zakopane i okolice
Clouds
-5°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-5°
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
-5°
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-4°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
-4°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
-6°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 97 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
11.05.2014, 17:53 | czytano: 5774

Unijny koncert w deszczu (zdjęcia)

zdj. Michał Bachulski

NOWY TARG. Przenikliwy ziąb i padający deszcz przepłoszył wiele osób, czekających wcześniej na koncert czterech chórów z zaprzyjaźnionych miast europejskich.

Tych kilkadziesiąt, które zostały miały okazję posłuchać śpiewu Chóru Kościelnego Bazyliki Św. Krzyża ze słowackiego Kieżmarku, Męskiego Chóru z niemieckiego Radevormwald, francuskiego Chóru Essonnances z Evry oraz nowotarskiego "Echa Gorczańskiego".

W odróżnieniu od piątkowego koncertu, repertuar był bardziej rozrywkowy. Słowacy zaśpiewali m. in. kilka pieśni ludowych, Niemcy też nie zawiedli i zaprezentowali kawałek heimatu, ale i pieśń z Tallinna. Zapowiedź nieco poruszyła widownie, która usłyszała "pieśń Stalina", ale szybko okazało się, że chodzi o stolicę Estonii.

Francuzi przygotowali stricte ludyczny repertuar. Były utwory z Ameryki Łacińskiej i kilka piosenek Edith Piaf - La Vie En Rose; Non, Je ne regrette rien; Padam Padam i L'Hymne à l'amour.

Nowotarżanie wyróżniali się na tle innych zespołów. Mocne, zgrane głosy zaśpiewały m. in. Hymn Nowego Targu i Góralu czy ci, nie żal.

Na zakończenie wszystkie chóry wykonały "Abba Ojcze". Zespołem ok. 150 osób dyrygował Piotr Augustyn.

W trakcie koncertu na płycie Rynku pojawił się prof. Jan Hartman. Wraz z kilkoma młodymi ludźmi rozdawał swoje ulotki wyborcze i gadżety.

s/ zdj. Michał Bachulski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
fan12:24, 12 maja 2014
A było to przenieść imprezę do MOK-u , toby harman pocałowoł klamkę z drugiej strony, a ludziska by nie zmokli i byłaby pełno sala i może dali by kase z UE n a remont.
Conchita Wurst08:26, 12 maja 2014
Śpiewajcie Unii w niebogłosy... I chwała jej niech będzie na wieki wieków !
Europe07:10, 12 maja 2014
Ta prounijna władza chce pamiętne święto 1-maja zastąpić świętem UE.
Ale nie z nami te numery. Widzimy do czego UE nas prowadzi.
Jeszcze mamy wolną Polskę i możemy komunistycznej UE pokazać cztery litery. Jeszcze.
Niebawem uczestnictwo w takich imprezach będzie obowiązkowe.
zyg01:34, 12 maja 2014
jak Hartman przyjechał to dlatego lało biesy trza gonić :)
Abba21:27, 11 maja 2014
Hartman przyjechał sprowokować, ale mu nie wyszło. Nowotarżanie wystawili mu pośladki ale nie skorzystał. Jest niewiarygodny tak jak Palikot przyjaciel Komorowskiego i klon Tuska.
lemining21:23, 11 maja 2014
Nikomu , a moze garstce zebranych przeszkodziła tylko agitacja , której nikt z organizatorów chyba nie spodziewał się . Straży Miejskiej też zabrakło , bo agitatorzy pana z brodą przeszkadszali w odbiorze koncertu, a obecny burmistrz MF nie reagował.
asd20:40, 11 maja 2014
Abba Ojcze a później kampania wyborcza lewaka, wroga wiary i przyjaciela pedalstwa Hartmana? Takie rzeczy tylko w Nowym Targu
Brawo ?18:53, 11 maja 2014
Jakieś fatum ?!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas