Czwartek, 09 lipiec 2020, Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii
Nowy Targ i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 60
Clouds
17°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 60
Clouds
20°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 60
Clouds
22°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 53
Clouds
19°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 74
Clouds
21°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 60
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.07.2018, 13:47 | czytano: 7513

Harklowa/Krempachy/Nowa Biała: fotoreportaż z zalanych wsi (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

W tych trzech miejscowościach ulewne deszcze i rwące rzeki wyrządziły sporo szkód. Zalane zostały domy, ogródki, woda zniszczyła też infrastrukturę drogową. Poniżej zdjęcia prezentujące panującą tam sytuację.

r/ zdj. Michał Adamowski
zobacz także
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Zainteresowany22:48, 6 sierpnia 2018
Z tego co się orientuję to drogę ww pani robiła sobie we własnym zakresie na własnej działce, a ogrodzenia nie ma w miejscu gdzie jest brama wjazdowa, Jeżeli się nie mylę, bo dokładnie się nie przyglądałem, jest to jedyny wjazd na posesję w razie pożaru lub innego wypadku. Przez bramę główną raczej nie wjadą, a rzeczony "murek" obronił przed wodą nasz kościół.
Ciekawe kto wymyślił wał dokładnie w połowie pól, i kogo nie interesuje, że woda po jego zbudowaniu będzie zalewała uliczki dalej położone. to na pewno chrześcijańskie podejście.
Ale oczywiście każdy sobie rzepkę skrobie...
SWOJAK zaprzyjażniony22:16, 21 lipca 2018
Ale te rodziny zapewniają każdego napotkanego że są bardzo /BOGOBOJNE/ chodzą co niedzielę do komuni więc horklowianka co pisze chyba przesadza ale --------- pisze PRAWDE ja to potwierdzam ----
Harklowianka22:17, 20 lipca 2018
Szkoda, że sytuacja w Harklowej regularnie się powtarza z winy dwóch rodzin: W (sąsiadów), których interesuje tylko czubek własnego nosa i nie zgadzają się na zrobienie wału przeciwpowodziowego na granicy ich działek. Wał ten wczoraj został prowizorycznie zbudowany ogromnym wysiłkiem strażaków. W trakcie powodzi wczoraj wyrazili zgodę, dzisiaj już zmienili zdanie. Najciekawsze jest to, że wzdłuż calego ogrodzenia tylko w jednym miejscu nie zrobili muru i w tym właśnie miejscu wypuszczali cała wode na resztę mieszkancow. Bardzo chrześcijańskie zachowanie.
Rozmowy sołtysa z rodzinami W nie przynoszą skutku ponieważ rodziny te mają tylko rządami. Za czasów kiedy pani W była radna wiejska wykonano drogę do jedynego domu (jej) i lampę do pojedynczego domu (tego samego) stojącego na uboczu oddalonego o 300 m od innych zabudowan chociaż są inne pilne potrzeby np. Oświetlenie przystanków.
Jak to jest możliwe, że przez te 2 rodziny cierpi 20 % mieszkańców Harklowej???
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij