Szaflarzanie świętowali po raz ósmy (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Jabłonka
Rain
17°
Wiatr: 2.952 km/h Wilgotność: 100 %
Rain
17°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 88 %
Rain
17°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
18°
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
31.07.2018, 13:32 | czytano: 3185

Szaflarzanie świętowali po raz ósmy (zdjęcia)

Jak co roku, w ostatnią niedzielę lipca w Szaflarach, odbyła się Saflarzańsko Watra, a wraz z nią Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych.

Fot. Michał Adamowski
Fot. Michał Adamowski
Uroczystość rozpoczęła się wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele parafialnym w Szaflarach. Po niej pod pomnikiem Augustyna Suskiego gospodarze przeglądu, czyli zespół „Mali Zaskalanie”, złożyli wieniec, a delegacje pozostałych zespołów regionalnych złożyły znicze. Następnie korowód, w rytm góralskiej muzyki przemaszerował na Błonia Szaflarzańskie, gdzie na uczestników Watry czekał szereg atrakcji.

W ramach Saflarzańskiej Watry odbył się także, już po raz czwarty, Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych. Na scenie zaprezentowały się zespoły regionalne z całej gminy: „Mali Borzanie”, „Zochylina”, „Niźnobańscanie”, „Zyngierki”, „Mali Marusynianie”, „Mali Skrzypnianie”, „Watra”, „Mali Saflarzanie” i „Mali Zaskalanie”. Młodych artystów oceniała komisja w składzie: Piotr Gąsienica – wiceprezes Związku Podhalan w Polsce, Paulina Peciak – kierownik Uczelnianego Zespołu Góralskiego „Młode Podhale” działającego przy PPWSZ w Nowym Targu, Ewa Iwulska – członek Prezydium Związku Podhalan w Polsce, Józef Komperda – Honorowy Członek Związku Podhalan w Polsce, wieloletni Członek Prezydium Związku Podhalan w Polsce oraz wieloletni Prezes Związku Podhalan Oddział Szaflary, Maciej Szostak – dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki oraz gościnnie Anna Kania – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lanckoronie.

Na scenie zaprezentowała się również grupa teatralna działająca przy Parafii w Szaflarach w trzech skeczach „Kopciuszek”, Och… mistrz” i „Jacek Balcerzak u lekarza”.

Na uczestników czekał także szereg atrakcji, m.in. gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy czy quiz niepodległościowy, w którym losowano drobne upominki. Wszyscy członkowie zespołów regionalnych wzięli także udział w losowaniu roweru przekazanego dla gminy Szaflary przez firmę I.B. Odpady z Nowego Targu.

Po podsumowaniu Przeglądu organizatorzy, na czele z ks. proboszczem Kazimierzem Durajem, rozpalili Watrę. Na zakończenie dla dorosłych uczestników zespół Bartki poprowadził zabawę taneczną. Imprezę prowadziła Marta Zagórska.

oprac. Natalia Staszel, zdjęcia Michał Adamowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Jj23:46, 31 lipca 2018
Tak.zapraszam na strone foto Szaflary...Jasia Krzysztofa i Andrzeja Fafrowicza....tam znajdują się zdjęcia ze wszystkich wydarzeń w szaflarach...to nasi wspaniali szaflarzanscy fotografowie...
0
ja14:12, 31 lipca 2018
szkoda ze tak mało zdjęc jest, można gdzieś obejrzeć pełną galerię z wydarzenia?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas