Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Zakopane i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76
Clouds
14°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76
Clouds
16°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 63
Clouds
14°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 78
Clouds
13°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
22.04.2019, 13:14 | czytano: 4242

Koncert Wielkanocny nowotarskich chórzystów (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. W Poniedziałek Wielkanocny Chór Gorce wystąpił w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Królowej. Koncert był - według zapowiedzi - pierwszym z cyklu występów wielkanocnych.

Koncert przygotowany został przez Joannę Szczerbę, z pomocą Doroty Żmudy. Chórem dyrygowała Joanna Szczerba.

Zwykle Miejski Nauczycielski Chór Gorce śpiewał w czasie Triduum Paschalnego w jednej z nowotarskich parafii. Tym razem padł pomysł zaprezentowania w formie samodzielnego koncertu, pieśni sakralnych wykonywanych w okresie wielkanocnym. Gorce śpiewały w czasie mszy świętej o godz 11.prezentując między innymi fragmenty Mszy Góralskiej Tadeusza Maklakiewicza oraz Nieszporów Maryjnych Janusza Korczaka. Na organach akompaniowała siostra dyrygentki - Agnieszka Szczerba.

Po mszy, w czasie koncertu Gorce śpiewały radosne pieśni sakralne, których słuchała i które oklaskiwała liczna publiczność. Po brawurowo wykonanym na zakończenie Laudate Dominum Chór Gorce dostał owację na stojąco. W połowie koncertu został odczytany fragment Orędzia Wielkanocnego "Urbi et orbi" Jana Pawła II z 1979 roku.

Gościnność księdza Henryka Paśko, proboszcza parafii św.Jadwigi Królowej i wspaniały śpiew chóru Gorce złożyły się na ten świetny pierwszy koncert wielkanocny.

hp, s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
fan muzyki chóralnej22:09, 24 kwietnia 2019
@chórzystka: z wami zawsze tak jest ,ze nigdy nic nie wiadomo , bo często gdzie staniecie , to od razu koncertujecie i nie chodzi by ze zrozumieniem czytać , bo z tekstu to nie wynika , podobnie jak i z waszych wielu poprzednich "koncertów' , spontanicznych i w miarę dobrych mimo ,że spontanicznych .
Chórzystka11:37, 24 kwietnia 2019
Szanowny' fanie chóralnej muzyki.'
Wyjaśniam. Śpiewali w czasie Mszy Świętej na chwałę Panu, a po Mszy Świętej - czwarty akapit w tekście- odbył się koncert.
Wystarczy czytać ze zrozumieniem
A podobało się, fanowi chóralnej muzyki', śpiewanie Chóru Gorce?
fan chóralnej muzyki13:21, 23 kwietnia 2019
T o jak to było na prawdę? Zrobili koncert czy brali udział w oprawie Mszy Świętej i śpiewali na chwałę Panu Bogu , czy przyszli w po koncertować dla relaksu ? Nie bardzo rozumiem tego dualizmu koncertowego , ale u nich zawsze tak jest , że nigdy nic nie wiadomo , kiedy oprawa nabożeństwa , a kiedy koncertowanie ?Tak mają świeckie chóry , nie tylko nowotarskie .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij