Czwartek, 02 kwiecień 2020, Imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana
Zakopane i okolice
Clear
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 21
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 21
Clear
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 21
Clear
11°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 27
Clear
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 21
Clear
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 21
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
23.06.2019, 22:08 | czytano: 993

Szkoła w Suchem ma włany sztandar (zdjęcia)

zdj. Józef Piech

W Suchem odbyła się uroczystość poświęcenia i nadania Szkole Podstawowej im. Antoniny Tatar w Suchem sztandaru.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego - metropolity krakowskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Związku Podhalan w Polsce oraz Gminy Poronin.

Uroczysta msza święta odprawiona została przy Domu Orłów, w asyście pocztów sztandarowych sąsiednich szkół, Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchem, Gminy Poronin oraz Związku Podhalan w Polsce, zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej. Ks. Andrzej Kielian dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitarnej poświęcił sztandar. Potem nastąpiła ceremonia przekazania sztandaru. Warto tutaj wspomnieć, że Antonina Tatar była Honorowym Członkiem Związku Podhalan i założycielką oddziału w Suchem.

W minionym roku szkolnym Rada Rodziców, z inicjatywy dyrektor Krystyny Zabrzewskiej, podjęła starania o pozyskanie środków finansowych na zakup Sztandaru. Projekt graficzny wykonał Stanisław Stoch. Widnieje na nim podobizna patronki szkoły, Antoniny Tatar - ozdobiona liliami. Na odwrocie zaś - jastrząb z rozpostartymi skrzydłami, nawiązujący do pierwotnej nazwy wsi, Jastrzębiec.

Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia Przyjaciel Szkoły. Otrzymali je: wójt Gminy Poronin Anita Żegleń, Anna Lassak przewodnicząca Rady Rodziców, Józef Jędrol, Jan Gut sołtys Suchego, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchem, Monika Stasik i Stanisław Skupień.

opr.s/ zdj. Józef Piech
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij