Sobota, 28 listopad 2020, Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Rabka Zdrój i okolice
Mist
-0°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-2°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 2
Mist
-1°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 8.856 km/h Wilgotność: 91
Mist
-1°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.09.2019, 19:18 | czytano: 2482

Pomnik pamięci partyzantów

15 września na ołtarzu Pod Skałką przy Krześle Świętej Kingi pod Przehybą, odprawiona została msza święta, a po niej uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika upamiętniającego Sądeckich Żołnierzy Wyklętych Zgrupowania Partyzanckiego "Błyskawica" Józefa Kurasia "Ognia" - pomnik pamięci partyzantów antykomunistycznego podziemia niepodległościowego oddziału Grot i Zemsta.

Pamięć o bohaterach Zgrupowania Partyzanckiego " Błyskawica" przyciągnęła setki osób. Na uroczystość przybyli ludzie z powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego, limanowskiego i nowosądeckiego.

"Walczyliśmy o Orła, teraz – o koronę dla Niego, hasłem naszym Bóg, Ojczyzna, Honor."
mjr Józef Kuraś " Ogień "

PAMIĘTAMY! CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Sebastian Śmietana, wnuk Żołnierza Wyklętego II Kompanii Tatrzańskiej, łącznika Konfederacji Tatrzańskiej, więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Plaszow.
---

" Ponad Prehybą jasna toń
i Tatry patrzą w moją stronę
smreki się ufnie tulą doń
a moje serce utęsknione...
-Do jasnych spojrzeń,myśli cichych
które odwieczny wiatr kołysze
Prehybo myśl mą dojrzyj
i daj mi Ich usłyszeć... Leśnych tułaczy
jak idą cicho, blisko gwiazd
i tulą swe marzenia
by mogły się odrodzić w nas
i w rzeczywistość zmieniać ... "

Józef Obrzut
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Kto ty jesteś?"21:10, 17 września 2019
@ Historyk
E, tam. Wszystkie imperia upadły. Polskie upadło po tym jak Zygmunt III Waza uczynił Żyda Mojżeszowicza swoim sekretarzem, i zaczęło się.
Co to znaczy budować imperium i jak? Imperium trzeba mieć we własnej głowie. Gdy do Polski zaczęto wpuszczać innowierców, oddawać im w zarząd majątki, czynić z nich dzierżawców, poborców, pośredników - nastąpił początek końca.
Wszelkie tolerancje swobody, tak jak dzisiaj, rozkładały naród od środka. Co może Słowacja? Wydaje mi się, że więcej niż my. Nagle może okazać się , że nad całym tym terenem Węgier, Słowacji i Czech nie wyłączając nas panuje taka "pchła" jak Austria. A dlaczego? Bo oni mają imperium w głowie.
A kto dziś rządzi światem? Taka mała , mała, wesz!
Historyk17:11, 17 września 2019
@Kto ty jesteś?"
"Dziś, w tej chwili tracimy niepodległość"

Niepodległe są tylko imperia.

Polska (Korona Królestwa jako zwornik Rzeczpospolitej) była imperium - do połowy XVII wieku. Wtedy co najmniej pięć różnych ośrodków władzy w Europie (Londyn, Szwecja, Moskwa, Turcja i Francja) symultanicznie w szeregu wojen nas wykończyły. Ale jakoś trwamy - chcesz niepodległości - buduj imperium. Co może taka Słowacja? Im może coś się wydawać, ale jak globalne banki postanowią zlikwidować ten obszar, to w ciągu pokolenia może okazać się, że to są np. Węgry albo Wielkie Czechy.
Kto ty jesteś?"07:08, 17 września 2019
Dziś, w tej chwili tracimy niepodległość, tożsamość narodową, nawet "naczelnik państwa" mówi społeczeństwo, nie - naród. Każą nam być zlepkiem wielopłciowych bezmyślnych osobników. Tymczasem celebrujemy pamięć o ludziach których zupełnie nie rozumiemy i tak naprawdę nic o nich nie wiemy. Myślimy, że czekali na "dulary"bo nam samym tylko "dulary" w głowie!
cekali na dulary21:40, 16 września 2019
medale w grobie nie kcom slysec lo partyzantce jak bym wom wylozyl prowde to ani IPN by nie pomug nie rozdzilojcie na prawych i lewych bo sie mylicie Drodzy Państwo nie wierzcie "Im". Drodzy wyborcy sluchajcie wlasnego serca. Ni mocie pojyncio jak wos zwodzom
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij