Wtorek, 31 marzec 2020, Imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 27
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 27
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 27
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 41
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 27
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 27
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
21.11.2019, 08:00 | czytano: 1621

Rabczanka z nagrodą główną Ogólnopolskiego Danuta Rinn Festiwalu

Gabriela Szyszka, 19-letnia studentka z Rabki-Zdroju, kształcąca się wokalnie w Studio Piosenki Young Stars w Rabie Wyżnej, którego instruktorem wokalnym i właścicielem jest Beata Czajka-Rolińska zdobyła Nagrodę Główną 4. Ogólnopolskiego Danuta Rinn Festiwalu za wykonanie piosenki „Spokojnie, kochany”.

16 listopada w warszawskim Domu Kultury Kadr podczas uroczystej gali laureatów festiwalu, wręczając nagrodę, przedstawicielka Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych, aktorka, wokalistka i tancerka Ewa Kuklińska powiedziała, że jury było zgodne, a werdykt jednogłośny. Przedstawiła Gabrysię, laureatkę nagrody głównej jako „niezmiernie wrażliwą i świadomą artystkę”. Gabrysia otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 1000 euro oraz nagrodę europarlamentarzysty Bartosza Arłukowicza – wyjazd do Brukseli, zwiedzanie europarlamentu oraz miasta.Festiwal jest wieloetapowy – Gabriela wzięła udział najpierw w eliminacjach regionalnych, organizowanych przez MGOKiS Dobczyce. Następnym etapem były półfinały w Opinogórze, w przepięknym Muzeum Romantyzmu, gdzie jury pod przewodnictwem Danuty Błażejczyk wybrało do finału 15 osób w dwóch kategoriach wiekowych. Finał odbył się w Warszawie 15 listopada, wokalistom towarzyszył Artur Grudziński Band. W jury zasiedli: Monika Urlik, Ewa Kuklińska i Zbigniew Darda. Wytypowali oni 8 laureatów – zapraszając ich do gali laureatów, którą poprowadziła Maria Szabłowska. Wśród tych laureatów znalazła się Gabrysia Szyszka, która otrzymała nagrodę główną – GRAND PRIX Festiwalu.Głównym organizatorem wydarzenia jest znakomita wokalistka jazzowa Danuta Błażejczyk, która tym festiwalem popularyzuje dorobek artystyczny swojej wspaniałej koleżanki Danuty Rinn. W tym roku oprócz utworów Danuty Rinn, młodzież (festiwal jest przeznaczony dla wokalistów w wieku 12-35 lat) mogła zaprezentować również twórczość Andrzeja Rybińskiego, który był gwiazdą wieczoru podczas Gali Finałowej.

Materiał nadesłany, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij