Winter Classic zaprasza na Noworoczny Mecz Charytatywny - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Zakopane
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
262 %
Nowy Targ
72 %
Zakopane
192 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 131 | 262 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 96 | 192 %
02.01.2020, 18:21 | czytano: 3325

Winter Classic zaprasza na Noworoczny Mecz Charytatywny

NOWY TARG. W sobotę 4 stycznia br. na boisku przy Szkole Podstawowej nr 11 rozegrany zostanie szósty Noworoczny Mecz Charytatywny pod hasłem "Nowe jutro dla Świderków".

Tej nazwy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Winter Classic Nowy Targ, bo o nich mowa jest fenomenem na skalę światową. Śmiało można tak o nich powiedzieć, ponieważ nie ma dla nich żadnych barier, ani ograniczeń. Panowie skradli serca dzieci i rodzin, którym pomogli, a teraz pod wrażeniem ich działalność jest cały Nowy Targ.

Jeżeli ktokolwiek zna to miasto musi znać też Winter Classic. Tutaj od kilku lat działa organizacja społeczna, która znana jest na lokalnej arenie, a teraz zaczyna podbijać Polskę - czego przykładem jest audycja radiowa, jaka ukazała się ostatnio w Radio Złote Przeboje. Najpierw kilku, teraz kilkudziesięciu chłopaków stworzyło coś, co powinno być wzorem dla innych. Historię o tym jak można bezinteresownie pomagać tym, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują - powinni zapamiętać wszyscy.

Piękne słowa powiedział jeden z rodziców dziecka, któremu chłopcy pomogli - "pomagajcie, bo warto pomagać, dobro powraca zawsze". Ta sentencja jeszcze bardziej zmobilizowała chłopców. Każdy wolny czas poświęcają inicjatywie, która pomogła już kilku dzieciom, a pomoże kolejnym osobom.

Przykładem jest mecz, który rozegrany zostanie 4 stycznia br. Winter Classic chce spróbować pomóc rodzinie Świdrów z Białego Dunajca, którzy zmagają się z ciężką sytuacja, bowiem aż troje z ich dzieci - choruje. Są oni podopiecznymi fundacji im. Adama Worwy jednej z wielu instytucji, z którymi Winter Classic współpracuje.

Tym co charakteryzuje ludzi spod znaku "Winter Classic" jest to, iż nie zbierają od nikogo ani złotówki. Rodzi się pytanie - jak można zebrać ponad 70 tysięcy złotych (bo taki wynik finansowy osiągnął Winter Classic tamtego roku) i dzięki czemu pomógł Mike-owi Malinowskiemu w przeszczepie komórek macierzystych.

- Zbieramy vouchery i inne gadżety, a później zamieniamy je na pieniądze. Gdy zaczęliśmy działać mieliśmy kilku sponsorów, dziś mamy ich kilkuset, bo 200 firm z Nowego Targu i okolic już reklamuje się i wspiera nasza działalność. Są różne stereotypy na temat działań fundacji, ludzie różnie na to reagują. My, jako Winter Classic jesteśmy po to, by łamać te zasady i pokazywać, że tych, którzy spieszą z pomocą jest wielu. Pomagamy bezinteresownie, a jedyną korzyścią jaką mamy - jest uśmiech na naszych twarzach i radość, że mogliśmy komuś pomóc. Pamiętajcie o tym wszystkim, bo może jutro to ty będziesz potrzebował pomocy - podsumowuje w imieniu Winter Classic Dariusz Świętek.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas