Czwartek, 13 sierpień 2020, Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Jabłonka i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clouds
19°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 74
Clear
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clear
10°
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 90
Clear
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.05.2020, 17:53 | czytano: 2151

Kibice Podhala zainicjowali zbiórkę na rzecz szpitala

NOWY TARG. - Razem z chłopakami, głównie kibicami Podhala organizujemy licytację na rzecz pomocy dla nowotarskiego szpitala - informuje Bartosz Waksmundzki.

- Z kolegami z Fanatycznego Podhala, czyli grupą prowadzącą doping - wpadliśmy na pomysł, żeby pomóc w jakiś sposób nowotarskiemu szpitalowi oraz placówkom opieki na Podhalu w walce z pandemią. Niestety jest nas bardzo wąskie grono, więc sami nie bylibyśmy w stanie podołać takim kosztom. Dlatego padło hasło - żeby zrobić licytacje. W międzyczasie skontaktowała się ze mną koordynator lokalnych placówek medycznych na Podhalu pani Katarzyna Łojas, z którą podjęliśmy współpracę. Naszym celem głównie jest pomóc medykom ze szpitala w Nowym Targu, ale również domom opieki w Zaskalu, Maniowach czy Bukowinie Tatrzańskiej. Napisałem do kilku osób - głównie ze świata hokeja, a ich odezw był błyszczący! Nie trzeba było nikogo dwa razy prosić, fala przedmiotów przekazywanych na naszą licytację rośnie z godziny na godzinę. Sam jestem w szoku i nie spodziewałem się takiego odzewu. Niektóre osoby same się ze mną kontaktują, że chciałyby coś oddać na tak szczytny cel. Jest z nami KH Podhale z Tomkiem Dziurdzikiem na czele oraz sportowcy - głównie hokeiści oraz byli hokeiści z Nowego Targu, Krakowa, Sosnowca. Czekamy na odpowiedź z Sanoka, czy Gdańska. Do akcji przyłączyli się - triumfator tegorocznego turnieju 4 skoczni Dawid Kubacki oraz jego kolega z reprezentacji Maciej Kot, a także Gabryś Marcinów, Mistrz Polski w trialu. Są też z nami lokalne firmy, takie jak Gorący Potok, czy Teremy Szaflary Także Dariusz Świątek z Winter Classic obiecał pomoc, a działamy dopiero 3 dni - mówi Bartosz Waksmundzki.

Na portalu społecznościowym założona została grupa, która "pomóc ma placówkom pomocy społecznej, domom opieki oraz ludziom potrzebującym na Podhalu w obliczu kryzysu gospodarczo-finansowego, jaki dotknął naszą małą ojczyznę - Podhale". Według opisu, w tym miejscu "będzie można licytować przeróżne fanty, jakie udało się pozyskać na licytację, a cały dochód zostanie przekazany na pomóc wymienionym organizacjom, czy osobom potrzebującym. Mamy dla was wiele różnych rzeczy głównie związanych z hokejem ale nie tylko! Zapraszajcie znajomych im więcej tym lepiej!"

Adres grupy - tutaj.
Akcja prowadzona jest także na portalu zrzutka.pl

s/
najnowsze informacje
komentarze
opiekunka DPS w Zaskalu10:24, 4 maja 2020
Do podatnik,Jurek Owsiak też nas wspomógł dziękujemy.
Jadwiga06:50, 4 maja 2020
Co za pandemia zbieractwa,na wszystko tylko zbiórki i dajcie ludzie ,a za pracę nędzna zapłata.To jest patologia.
podatnik21:22, 3 maja 2020
A gdzie Owsiak ? A gdzie podatki i haracz na ZUS ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij