Niedziela, 09 sierpień 2020, Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Zakopane i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 82
Clear
20°
Wiatr: 16.092 km/h Wilgotność: 82
Clouds
17°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 82
Clear
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clear
17°
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 89
Clouds
17°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.06.2020, 12:53 | czytano: 1515

Pracowity weekend ratowników GOPR

zdj. GP GOPR

Grupa Podhalańska GOPR zamieściła kronikę wydarzeń z długiego czerwcowego weekendu. Interwencji było sporo. "Naprawdę było tłoczno. Pomimo niepewnej pogody - praktycznie codziennie burze, momentami bardzo gwałtowne utrudniały ambitne plany wycieczkowe" - komentują ratownicy.

W trakcie minionego tygodnia GOPR-owcy odnotowali następujące działania ratownicze:

9.06, wtorek
 Po godz. 15 ratownicy udzielają pomocy na Turbaczu turyście z urazem stawu skokowego. Po udzieleniu pomocy transport do Nowego Targu.

12.06, piątek
 Po godz. 14 za pośrednictwem CPR, GOPR otrzymuje zgłoszenie o wypadku w Białej Wodzie - uraz kończyny dolnej. Na miejsce wyruszyli ratownicy i udzielili pomocy, po czym przekazali do oczekującej karetki pogotowia.

13.06, sobota
 Przed południem na Turbaczu ratownicy udzielają pomocy turystce – zachorowanie.
 Przed godz. 14 informacja o wypadku na Szczeblu - paralotniarz po uderzeniu w ziemię uskarża się na silne bóle pleców. Na miejsce natychmiast wyrusza zespół GOPR i udziela pomocy medycznej. Następnie mężczyzna zostaje przekazany do karetki.
 Niemal w tym samym czasie zgłoszenie o wypadku rowerowym na górze Wdżar - kobieta uraz pleców, żeber, chwilowa utrata przytomności. Po dotarciu zostaje udzielona pomoc medyczna po czym poszkodowana trafia pod opiekę ZRM.
 Przed godz. 21 jeszcze jedna akcja - w trakcie zejścia z Trzech Koron zabłądzenie 1 osoby. W trakcie działań udaje się odnaleźć zaginionego turystę.

14.06, niedziela
 Po godz. 10 na Turbaczu zostaje udzielona pomoc kobiecie –zachorowanie. Poszkodowana zostaje zabrana do Nowego Targu.
 GOPR udziela pomocy turystce z raną ciętą kończyny dolnej- wypadek rowerowy Szczawnica.

opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij