Wtorek, 18 maj 2021, Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Rabka Zdrój i okolice
Rain
11°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 91
Rain
10°
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88
Clouds
12°
Wiatr: 11.52 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 12.708 km/h Wilgotność: 92
Clouds
13°
Wiatr: 11.196 km/h Wilgotność: 91
Rain
10°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 96
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
03.05.2021, 22:11 | czytano: 2194

Charytatywny rajd rowerowy dotarł do Włocławka

Mikołaj Lemiszka, Patryk Bala, Dawid Pałasz, Wiktor Budny i Bartłomiej Antolak którzy w sobotę rano wyruszyli z Gubałowki w trasę nad Bałtyk - pokonali już ponad połowę drogi.

Pierwszego dnia przejechaliśmy 120 km, piękna pogoda od startu sprawiała, że dystans zrobiliśmy szybko i łatwo, dojeżdżając do naszego pierwszego noclegu w Krakowie - relacjonuje Mikołaj Lemiszka.

Kolejny dzień to już prawdziwa próba charakterów, dystans 202 km był bardzo ciężki i to nie kilometry sprawiały trud, lecz pogoda. Połowę trasy musieliśmy walczyć z bardzo silnym wiatrem, który spychał nas na pobocze. Ponadto jechaliśmy w deszczu więc nieźle zmarzliśmy. Morale po 100 km było słabe, ale wspólna motywacja dodała sił i otuchy. Tym samym dotarliśmy w okolice Piotrkowa Trybunalskiego i tam nocowaliśmy - dodaje.


W trzecim dniu mieliśmy nieco odpocząć, bo przecież wczoraj przejechaliśmy aż 200 km. Tak więc przejechaliśmy ... ponad 170 km, a miał być dzień odpoczynku. Pogoda nieco lepsza, niż dzień wcześniej, ale tylko dlatego,że momentami nie wiało lub świeciło słońce. Podkreślam.... momentami. Dwa razy dopadł nas potężny grad z deszczem. Na szczęście dzień zmagań kończymy we Włocławku cali i zdrowi - podsumowuje.


Przypomnijmy, celem wyprawy jest pomoc w zebraniu pieniędzy na leczenie 2-letniego Arturka Porębskiego z Raby Wyżnej. Na internetowej zbiórce w serwisie siepomaga.pl w ostatnich dwóch dniach przybyło ponad 5 tysięcy złotych, widać już więc pierwsze efekty trudu chłopaków.

Jeden ze sponsorów, który wsparł wyprawę - Centrum Rozwoju i Psychologii Pani Weroniki Potaczek zobowiązał się dodatkowo, że za każdy przejechany w trzecim dniu wyprawy kilometr, wpłaci na rzecz Arturka 2 zł.


Wyprawa możliwa jest dzięki wsparciu darczyńców:wo/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij