Drakońskie treningi w COS. "Ten moment, kiedy odpinamy oponę jest najlepszy" (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 05 marca
Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
12.07.2021, 18:35 | czytano: 3744

Drakońskie treningi w COS. "Ten moment, kiedy odpinamy oponę jest najlepszy" (zdjęcia)

Kadra A kobiet w biegach narciarskich trenowała na trasach nartorolkowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem pod okiem trenera Martina Bajcicaka.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Trudna interwałowa trasa i opona przywiązana do zawodniczek, które przygotowują się do sezonu zimowego w biegach narciarskich. Ciężki siłowy trening, ale wszyscy mówią, że go lubią. - Opona, to jeden z najcięższych naszych treningów - zaznacza Monika Skinder polska biegaczka narciarska z kadry A. - Trening ten jest bardzo wymagający, ale siła którą wykonujemy bardzo przydaje nam się w zimie na takich ciężkich trasach w Pucharze Świata - dodaje.

Ten rodzaj treningu zagościł w polskiej kadrze za czasów Aleksandra Wierietielnego i Justyny Kowalczyk. - Do dzisiaj używamy tej techniki, a dziewczyny też lubią ten trening - mówi Martin Bajcicak, trener kadry A polskich biegaczek narciarskich. - Jest to typowo siłowy trening, a biegi narciarskie są typowo siłowymi zawodami - zaznacza trener.

Treningi w Zakopanem dodatkowo sportowcom utrudniała pogoda. Wysokie temperatury i wilgotność sprawiały skutecznie zniechęcały do treningów. - Pogoda nam nie sprzyja, bo o 9 rano było już 28 st. Celsjusza. Próbujemy się polewać wodą po głowie i ciele, żeby było troszkę chłodniej, więc tym bardziej jestem zadowolona, że udało mi się zrobić ten trening - mówi Izabela Marcisz biegaczka narciarska kadry A. - Ten moment, kiedy odpinamy oponę jest najlepszy i od razu lżej się biegnie. Lubię ten efekt – mówi o przeprowadzonym treningu siłowym biegaczka.

Weekendowy trening, który odbyły kobiety kadry A w Zakopanem, to jeden z siedmiu zaplanowanych obozów przed rozpoczęciem Pucharu Świata. Wszystkie zawodniczki twierdzą, że wyznaczają sobie cel do którego dążą, ale nie chcą zdradzać jakie to są wyniki. - Co roku udaje mi się czymś zaskoczyć. Wierzę, że i tym razem tak będzie – zaznacza Izabela Marcisz.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas