Czwartek, 23 września 2021, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Jabłonka i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 17.604 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 18.864 km/h Wilgotność: 72 %
-
brak pomiaru
Clouds
16°
Wiatr: 16.812 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 66 %
12.07.2021, 18:35 | czytano: 2821

Drakońskie treningi w COS. "Ten moment, kiedy odpinamy oponę jest najlepszy" (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński

Kadra A kobiet w biegach narciarskich trenowała na trasach nartorolkowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem pod okiem trenera Martina Bajcicaka.

Trudna interwałowa trasa i opona przywiązana do zawodniczek, które przygotowują się do sezonu zimowego w biegach narciarskich. Ciężki siłowy trening, ale wszyscy mówią, że go lubią. - Opona, to jeden z najcięższych naszych treningów - zaznacza Monika Skinder polska biegaczka narciarska z kadry A. - Trening ten jest bardzo wymagający, ale siła którą wykonujemy bardzo przydaje nam się w zimie na takich ciężkich trasach w Pucharze Świata - dodaje.

Ten rodzaj treningu zagościł w polskiej kadrze za czasów Aleksandra Wierietielnego i Justyny Kowalczyk. - Do dzisiaj używamy tej techniki, a dziewczyny też lubią ten trening - mówi Martin Bajcicak, trener kadry A polskich biegaczek narciarskich. - Jest to typowo siłowy trening, a biegi narciarskie są typowo siłowymi zawodami - zaznacza trener.

Treningi w Zakopanem dodatkowo sportowcom utrudniała pogoda. Wysokie temperatury i wilgotność sprawiały skutecznie zniechęcały do treningów. - Pogoda nam nie sprzyja, bo o 9 rano było już 28 st. Celsjusza. Próbujemy się polewać wodą po głowie i ciele, żeby było troszkę chłodniej, więc tym bardziej jestem zadowolona, że udało mi się zrobić ten trening - mówi Izabela Marcisz biegaczka narciarska kadry A. - Ten moment, kiedy odpinamy oponę jest najlepszy i od razu lżej się biegnie. Lubię ten efekt – mówi o przeprowadzonym treningu siłowym biegaczka.

Weekendowy trening, który odbyły kobiety kadry A w Zakopanem, to jeden z siedmiu zaplanowanych obozów przed rozpoczęciem Pucharu Świata. Wszystkie zawodniczki twierdzą, że wyznaczają sobie cel do którego dążą, ale nie chcą zdradzać jakie to są wyniki. - Co roku udaje mi się czymś zaskoczyć. Wierzę, że i tym razem tak będzie – zaznacza Izabela Marcisz.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij