Środa, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Jabłonka
Clear
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 77 %
Clear
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 79 %
Clear
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 79 %
Clear
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 76 %
Clear
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 63 %
Clear
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 68 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
18.10.2021, 19:32 | czytano: 3306

Strażacka pielgrzymka do Łagiewnik (zdjęcia)

W niedzielę odbyła się XX Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tegoroczna pielgrzymka była połączona z wojewódzkimi obchodami Jubileuszu 100-lecia Działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
- Strażak jest synonimem i gwarantem bezpieczeństwa. To wyjątkowa służba, prawdziwe życiowe powołanie. Strażacy bronią nas przed wielką wodą, ogniem, ratują ofiary wypadków. Także w czasie pandemii koronawirusa, która doświadczyła nas wszystkich tak bardzo, okazali się po prostu niezastąpieni. Dziękuję za Wasz profesjonalizm, odwagę i poświęcenie. Życzę, abyście z każdej akcji wracali bezpiecznie - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.


Małopolscy strażacy przybyli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, by podziękować za opiekę oraz prosić o potrzebne łaski za wstawiennictwem świętych patronów: św. Jana Pawła II, św. Siostry Faustyny, św. Jana Kantego i św. Floriana.


Uroczystości rozpoczęły się przeglądem pododdziałów, którego dokonał prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Edward Siarka. Następnie w Sanktuarium została odprawiona msza święta, której przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Janusz Mastalski.

Na zakończenie uroczystości zostały wręczone pamiątkowe odznaczenia i medale.


UMWM, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas