Sobota, 04 grudnia 2021, Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Czarny Dunajec i okolice
Snow
-0°
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
-0°
Wiatr: 10.044 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
-0°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 58 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
18.10.2021, 19:32 | czytano: 3071

Strażacka pielgrzymka do Łagiewnik (zdjęcia)

zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

W niedzielę odbyła się XX Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tegoroczna pielgrzymka była połączona z wojewódzkimi obchodami Jubileuszu 100-lecia Działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Strażak jest synonimem i gwarantem bezpieczeństwa. To wyjątkowa służba, prawdziwe życiowe powołanie. Strażacy bronią nas przed wielką wodą, ogniem, ratują ofiary wypadków. Także w czasie pandemii koronawirusa, która doświadczyła nas wszystkich tak bardzo, okazali się po prostu niezastąpieni. Dziękuję za Wasz profesjonalizm, odwagę i poświęcenie. Życzę, abyście z każdej akcji wracali bezpiecznie - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.


Małopolscy strażacy przybyli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, by podziękować za opiekę oraz prosić o potrzebne łaski za wstawiennictwem świętych patronów: św. Jana Pawła II, św. Siostry Faustyny, św. Jana Kantego i św. Floriana.


Uroczystości rozpoczęły się przeglądem pododdziałów, którego dokonał prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Edward Siarka. Następnie w Sanktuarium została odprawiona msza święta, której przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Janusz Mastalski.

Na zakończenie uroczystości zostały wręczone pamiątkowe odznaczenia i medale.


UMWM, s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas