Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Szczawnica
Snow
-6°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 89 %
Snow
-6°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-6°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 89 %
Snow
-5°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-4°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 82 %
Snow
-8°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
72 %
Nowy Targ
22 %
Zakopane
70 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Koronawirus
257
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
181
76
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
1633
866
Wykonanych testów
542
225
15.11.2021, 11:35 | czytano: 3837

Ponad 100 tysięcy turystów przyjechało w weekend na Podhale

Zakopiańska policja szacuje, że na Podhale w długi weekend przyjechało ponad sto tysięcy turystów, a na Krupówkach wieczorami gromadziło się po kilka tysięcy osób. - Nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń, ale policyjnych interwencji było ponad 300 - informuje asp. szt. Roman Wieczorek.

- Tysiące osób odwiedzających Zakopane i inne miejscowości turystyczne powiatu tatrzańskiego powodowało, że policjanci interweniowali średnio po 75 razy na dobę - tłumaczy rzecznik zakopiańskiej policji. - Te najbardziej charakterystyczne to agresywni nietrzeźwi oraz awantury w hotelach i pensjonatach, które kończyły się interwencjami i nałożeniem mandatów na osoby zakłócające spokój. Dochodziło również do zakłócenia porządku publicznego na ulicach miasta przez osoby, które znacząco przesadziły z alkoholem. Te interwencje zakończyły się zatrzymaniem 8 osób do wytrzeźwienia. Ponadto tatrzańscy policjanci ujęli pięciu nietrzeźwych kierowców, odnotowaliśmy 14 kolizji drogowych i trzy wypadki drogowe w których cztery osoby zostały ranne w tym dwie ciężko. Zatrzymano jednego kierowcę za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h. Czternaście interwencji dotyczyło nieprawidłowego parkowania. Doszło do śmiertelnego wypadku w Tatrach. Ujęliśmy poszukiwanego mężczyznę z sąsiedniego powiatu.

W niedzielę po południu turyści zaczęli opuszczać Zakopane, a popularna „zakopianka” stanęła w korkach. Na całej długości drogi spod Tatr w kierunku Krakowa pojawiły się patrole drogówki, które starały się upłynnić ruch w newralgicznych punktach popularnej drogi. W kulminacyjnym momencie pokonanie 25-kilometrowego odcinka zakopianki od Nowego Targu do Skomielnej Białej zajmowało aż trzy i pół godziny.

- Kiedy Zakopane opustoszało, dla przykładu, od północy do godzin porannych w poniedziałek odnotowaliśmy tylko trzy interwencje - dodaje aspirant.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
@Zakopiańczyk13:27, 15 listopada 2021
Nie cierpię stonki i szarańczy i robi mi się niedobrze jak tłumnie nadlatuje, jeśli chodzi o to co pisałeś trochę jesteście sami sobie winni, bo kto wołał przyjezdzojcie, dutki zostawiojcie, kto nabudował tej dewelopery, no i oczywiście jeszcze jest 500+, bony turystyczne etc. Dziś prawdziwych turystów już prawie nie ma, zostało to coś,..
Mieszkaniec12:19, 15 listopada 2021
A górole powiedzą że ni ma ni ma panie dutków bo cepry nie przyjechały :-)
Zakopiańczyk11:51, 15 listopada 2021
Turystów? Turysta to ktoś, kto wstaje przed świtem, zabiera plecak i ze wschodem słońca jest na szlaku. Zmęczony wraca na nocleg i czeka na kolejny wycieczkowy dzień po spokojnie przespanej nocy.
Dzikie tłumy, które już pijane przyjeżdżają licznie na Podhale, żeby robić burdy, upijając się do nieprzytomności, pozostawiające po sobie ślady dewastacji, to nie turyści.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas