List. "Panie Dorula i Panie Filar, może mieszkańcy nie życzą sobie autobusów i zwiększonego ruchu samochodowego"? - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Czarny Dunajec
Clouds
13°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
16.03.2022, 11:39 | czytano: 2726

List. "Panie Dorula i Panie Filar, może mieszkańcy nie życzą sobie autobusów i zwiększonego ruchu samochodowego"?

- Dlaczego mieszkańcy nie mogą liczyć na rzetelną informację ze strony Władz Miasta i uzgodnienie swoich pomysłów z mieszkańcami? - pyta mieszkaniec Zakopanego w sprawie budowy tymczasowego dworca kolejowego na Spyrkówce.

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
"Szanowny Panie Redaktorze,

Ostatnio kolega zadał mi pytanie, czy można poinformować mieszkańców, o tym że będą mieć przerąbane w ten sposób żeby o tym nie wiedzieli…

Otóż można…

Wystarczy puścić do mediów np. informacje, że Władze Zakopanego zorganizują kolejowy dworzec tymczasowy na terenie dawnej lokomotywowni i…. tyle.

Mieszkańcy przeczytali, jest super.

Ale może prawda jest taka, że w szczycie sezonu (wakacje, ferie) autobusy, busy i inne złomy będą przewozić pasażerów między dworcami..., pod ich oknami. Nie wiem czy to faktycznie prawda, ale jeżeli tak jest to oznacza, że obecna władza tak naprawdę okłamuje mieszkańców po raz kolejny realizując swoje pomysły ich kosztem, w tym przypadku mieszkańców ulic Bachledzki Wierch, Chyców Potok, Szymony czy Samków.

A może mieszkańcy sobie tego nie życzą Panie Dorula i Panie Filar. Może nie życzą sobie autobusów, może nie życzą sobie zwiększonego ruchu samochodowego. A może jest odwrotnie może będą tym zachwyceni. Chyba nie wiemy, a może wystarczy ich spytać.

Gdzie są radni z tego okręgu: Pan Figiel, Pan Sęk, Pan Józkiewicz, Pan Szczerba, Pan Wiśniowski? Przecież to Wy powinniście być głosem mieszkańców (przecież sami o ten głos zabiegaliście) i powinniście o tych mieszkańców dbać.

Gdzie się podziały rzetelne media, które powinny takie tematy drążyć, wyjaśniać, informować, a nie tylko powielać Urzędową propagandę?

I tu dochodzimy do punktu wyjścia, czyli propagandy. Jak można mijać się z prawdą stosując propagandę najlepiej widać na przykładzie obecnej tragicznej wojny. Niestety, widać też jak obecne Władze Miasta stosują ją dla swoich miałkich celów politycznych. To niestety wynika z jakieś skrzywionej ich mentalności i przekonaniu o własnej nieomylności. Widać to dobitnie na przykładzie inwestycji związanych z przebudową dworca (ale nie tylko). Widoczny jest tu ewidentny brak rzetelnej informacji i brak dyskusji z mieszkańcami. Czy ktoś z mieszkańców wie jaki będzie faktyczny zakres inwestycji, utrudnień z tym związanych. A może za chwile nie będą mogli wyjechać z pod domu, a do tego wartość ich nieruchomości drastycznie spadnie. Mieszkańcy nie wiedzą bo skąd, przecież nawet w kolorowej wydawanej przez Urząd za ciężkie pieniądze gazetce nie ma o tym informacji.

No właśnie rzetelna informacja… a nie propaganda. Dlaczego mieszkańcy nie mogą liczyć na rzetelną informację ze strony Władz Miasta i uzgodnienie swoich pomysłów z mieszkańcami? Ja nie wiem.. mój kolega nie wie, ale może ktoś coś?

Na marginesie - miasto prowadzi kolejne nabory na dwa stanowiska ds. kontaktów z mediami. Czy na pewno jest to w tym mieście potrzebne i jest to w interesie mieszkańców? Wątpię…

pozdrawiam, Mieszkaniec"

Więcej: "PKP zawiesza połączenia kolejowe do Zakopanego. Stacja końcowa zostanie przeniesiona na Spyrkówkę"

oprac. r/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas