Polsko-słowacki projekt "Wokół Babiej Góry" - podhale24.pl
Sobota, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 2.952 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.348 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
27.03.2022, 19:27 | czytano: 1838

Polsko-słowacki projekt "Wokół Babiej Góry"

Reprezentujący Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich - Marek Listwan przewodniczący i Halina Zielonka podpisali w siedzibie Stowarzyszenia „Region Beskidy” umowę na realizację mikroprojektu o nazwie "Wokół Babiej Góry".

Babia Góra/ zdj. Andrzej Habina
Babia Góra/ zdj. Andrzej Habina
"Będzie on realizowany przy ścisłej współpracy ze słowacką gminą Zubrohlava. Jest to kontynuacja, rozszerzenie i utrwalenie współpracy pomiędzy ww. gminą a Stowarzyszeniem Gmin Babiogórskich. Przygotowany pod koniec ubiegłego roku wspólnie z partnerem słowackim projekt Wokół Babiej Góry został w styczniu br. roku zatwierdzony do dofinansowania w ramach kolejnego naboru z Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska – Słowacja 2014-2020" - informuje Stowarzyszenie.

Celem projektu jest promocja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego pogranicza polsko-słowackiego. Wydana zostanie miedzy innymi mapa "Wokół Babiej Góry" w nakładzie 20 tys. egz. Mapa zawierać będzie informacje o położeniu, przyrodzie, historii, zabytkach, parkach, skansenach itp., czyli prezentować będzie kompleksowo ofertę turystyczną dla obszaru na którym funkcjonuje Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich i Združenie Babia hora. Informacje będą też w języku słowackim i angielskim.

"Skumulowanie na jednej mapie atrakcji turystycznych i kulturowych 24 gmin (13 polskich, 11 słowackich) ułatwi turystom i mieszkańcom pogranicza wybór miejsc odpoczynku i zwiedzania. Tereny po obu stronach granicy mają bogatą i różnorodną kulturę i historię, zabytki folklor itp.. Elementy te nadają kierunek ruchowi turystycznemu i kształtują jego strukturę, a także są główną siłą przyciągania turystów i one będą wyszczególnione w rewersie mapy" - czytamy w opisie projektu.

Zadanie realizowane będzie do końca czerwca br. Planowany budżet to ponad 16,5 tys. euro, z czego 85% stanowić będzie dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 5% z budżetu państwa, 10 % to wkład własny Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas