Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Szczawnica
Clear
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
17°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
13°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Koronawirus
4
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
2
2
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
7
16
23.05.2022, 15:21 | czytano: 3822

List ws. niedociągnięć na ulicy Kasprowicza

- Mija prawie pół roku od odebrania prac i zapłacenia wykonawcy za remont ul. Kasprowicza w Nowym Targu. Mimo złożonych podpisów pod protokołem odbioru i wysłanych przelewów robota nie została wykonana jak należy - pisze w liście do redakcji nasz czytelnik.

Fot. Czytelnik
- Przyznawał się do tego pan burmistrz w odpowiedziach na interpelacje. Po apelach i uwagach radnych, że kostki nie zasypano pisakiem okazało się – o czym informował pan Waldemar Wojtaszek – że odbiorów dokonywano zimową porą. I, że sprawdzi się i poprawi na wiosnę. Wiosna mija – a ja niczyja, głosi znana piosenka. Defekty nie zostały usunięte, nic się w tej sprawie nie zadziało. Cisza prawie jak podczas wykonywania tego przydługawego remontu. Trawa nie posiana, kostka nie zasypana pisakiem i miejscami zapadnięta. Na próżno dzwonić w tej sprawie do urzędu, bo wszyscy nabrali wody w usta. Mieszkańcom jest przykro, bo nie dość, że remont się dłużył i komplikował życie, jego efekty są nie do zaakceptowania. Pan burmistrz nie rozliczył urzędników, którzy podpisali protokół odbioru, jak wieść gminna niesie hojnie nagrodził pod koniec roku zastępcę odpowiedzialnego za inwestycję. Szokujący jest brak odpowiedzialności i szacunku do pieniądza podatnika.

Ulica Kasprowicza z dawien dawna nazywana jest Meksykiem. W tym wypadku jest to inwestycyjny Meksyk! Po spadających deskach parkingowych i innych niedoróbkach – już chyba cecha charakterystyczna Grzegorza Watychy i jego ekipy - uważa Czytelnik.

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Prawda nas wyzwoli16:54, 25 maja 2022
Słynny parking z odpadającymi deskami osobiście odbierał Waldemar Wojtaszek i nie zgłosił uwag co do konstrukcji. Na czy jak na czym ale na deskach się zna bo jest z wykształcenia leśnikiem. Deski odpadały na wiele razy. Waldek dostał nagrodę na koniec roku. Ręka rękę myje. Kolesiostwo czuć na kilometr. Każdy normalny burmistrz po tylu wpadkach zdymisjonowałby zastępcę. U Watychy wszystko na odwrót. Nagradza z naszych podatków
Ziggi11:00, 25 maja 2022
Jak już o usterkach to wrócmy do parkingu z /odpadającymi deskami/ który gospodarz własnego obiektu pozwoliłby na tak niedbałe wykończenie elewacji z desek z otworami w których widać beton prosto z pod szalunku czy nie należałoby to miejsce widoczne , przeszlifować żeby było gładkie !
Teresa21:27, 24 maja 2022
Głosowaliście na Watychę to macie. Takiefo bałagabu nie było w mieście nawet w średniowieczu. A już kokesiistwo i nagrody dla swoich to ooezja. Za taki numer Wojtaszek powinien się pożegnać ze stanowiskiem
wyborca15:21, 24 maja 2022
Pan Waldek jeszcze umie zdjęcia w komórce pokazywać. Myślę że za rok będzie miał dużo czasu na rozwijanie fotograficznych pasji.
Quo vadis13:43, 24 maja 2022
Mck pęka ściana po ścianie. Najtańsze oferty - najdroższe budowy. Z drogami to samo. Najważniejsze, że Pan Waldek umie przybijać deski, żeglować i rzucać hasłami po łacinie
Miras11:01, 24 maja 2022
Odnoszę takie wrażenie, że z roku na rok coraz gorzej. Prace robione na pół gwizdka, połowa zaraz będzie do renowacji. Nawet ze sprzątaniem jest problem. Mamy koniec maja a połowa ulic nie jest posprzątana po zimie. Na ludźmierskiej i parkowej jeden wielki syf.
żona pana Andrzeja21:37, 23 maja 2022
Szkoda że zdjęcia tylko z początku ulicy. Jeszcze większy Meksyk jest na jej końcu. Wspaniałe rondo które wymyślił nie wiem kto wygląda tak żałośnie że szkoda słów. W jego środku kamienie, glina , i ślady po zabuksowanym ciężkim sprzęcie. Dzwoniłam w tej sprawie do Urzędu, czy jest szansa aby zlecili Zieleni Miejskiej obsadzenie roślinami tego ronda... Dowiedziałam się że mają większe kłopoty na głowie niż nasze rondo. I jeszcze jedno, ciągle ktoś na środku tego ronda parkuje. No bo gdzie właściwie mają stanąć goście przyjeżdzający do ostatnich domów na końcu ulicy, goście do stadniny koni? No na rondzie rzecz jasna. Wtedy bez biegu wstecznego nie pokonasz tego manewrowego placu. Ech, jest jeszcze parę rzeczy , ale może napiszę to w liście do redakcji z dokumentacją fotograficzną.
Burmistrz na opak16:50, 23 maja 2022
Bo u burmistrza Watychy jest wszystko na opak: najpierw odbieramy projekt, a później go skończymy. Burmistrz na opak. Czas już odejść, Panie Watycha.
Tedi z Meksyku16:16, 23 maja 2022
A mówił Grzegorz że będziemy zadowoleni. I jesteśmy tak samo zadowoleni jak mieszkańcy miasta z najgorszego burmistrza w historii. Może jakieś referendum bo szkoda jeszcze rok czekać
Agnieszka16:11, 23 maja 2022
Pan burmistrz wydaje się mieć na wszystko wyrąbane. Zaświeci lampki świąteczne na drzewie przy MOKu i będzie pięknie. Ech ta nowotarska władza
kierowca15:46, 23 maja 2022
Jeśli jesteśmy już przy zeszłorocznych remontach dróg w mieście, pytanko:

- czy na końcu remontowanego odcinka ulicy Długiej doczekamy się znaku drogowego - droga jednokierunkowa? Domyślam się, że nie został on postawiony na prośbę Państwa Żegleń (nie wiem czemu przy odbiorze nie zostało to zauważone bo w planach do przetargu był), aby nie ograniczać wjazdu na parking do sklepu, ale przez brak znaku czasami dzieją się tam dziwne akcje z jazdą w dwóch kierunkach...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas